Něco o mě

Vše se začíná vracet do správných kolejí

6. prosince 2017 v 21:31 | Bublushka
Už je to docela dlouho co jsem sem něco napsala. Není stále moc čas a díky změnám v posledních měsících ho je ještě míň. Úspěšně jsem započala nový semestr v druhém ročníku, který se táhl v celkem poklidném duchu a chýlí se teď ke konci. Také jsem se znovu ubytovala na koleji, tentokrát už v jiném pokoji a jsem dost spokojená. Je sice menší než ten původní, ale mám tu dost místa na věci a je to tu fakt pěkné- a hlavně tu není koberec plný prachu a socialistická mapa jako v tom přechozím :). Je tu sice větší hluk, protože už sousedím s více pokoji, ale s tím se na koleji musí počítat. A spolubydlící jsou celkem fajn, jen se někdy neshodnem na čase spaní- já chci chodit spát třeba kolem jedenácte, ale holky se třeba do jedné učí a já nemůžu usnout, protože mě každý zvuk probudí. Jinak je ale vše v klidu a máme zde i ledničku což je skvělý bonus :). No a hlavní změna, která nastala v mém životě je, že jsem si našla práci. A přesně takovou jakou jsem si přála. Začala jsem pracovat v Novinkách.cz. Má práce se skládá převážně z přídávání napsaných článků na web, ale sem tam i něco napíšu- třeba přepisuju policejní zprávy z nějakého případu, nebo jsem nedávno dělala obsáhlejší článek o výzkumu v otázce drog. Některé i sdílím na blogovém facebooku. S prací jsem spokojená. Trochů hůř se mi to sklubuje se školou, protože jí mám hrozně rozlítanou, ale práce je dost flexibilní a tak tam chodím jen na pár hodin. Co můžu říct, že je to zatím nejlepší práce z těch co jsem dělala. Není to zas tolik náročné, procvičím se v psaní a je to to co jsem vždy chtěla dělat. Bude to skvělá praxe. A milý bonus je, že to mám deset minut od koleje. Mám tak nějak pocit, že vedu úspěšný život. Jsem na škole, mám práci co mě baví, opět hraju v divadle a mám fungující dlouhodbý vztah. Je to skvělý pocit. A i když je to vše trochu náročné, jsem za to ráda- nikdy jsem neměla ráda když jsem neměla co dělat.

-barvičky mi asi nosí štěstí <3 a konečně se povedly tak jak jsem vždy chtěla- to jsem přesně já- Duhynka :)
- můj koutek <3

Účast na blogerce roku

8. srpna 2016 v 14:21 | Bublushka
Tak jsem se tak jednou rozhodla, že se zůčastním nějaké soutěže krásy... Objevila jsem totiž na blogu soutěž blogerka léta a tak jsem si tam jen tak poslala přihlášku. Avšak šlo to nějak mimo mě. Zapomněla jsem na to tak trochu a teď nějak zjistila, že už je dávno druhé kolo a já byla v tom prvním :D. No a mezi top trojku z něj jsem se nedostala, ale i tak mě potěšilo, že zas tak málo hlasů jsem neměla. Hlasovalo pro mě 18 lidí a to jsem ani nijak nikoho na to neupozornila. A pár jich i napsalo milá slova o tom, že působím sympaticky a mile... to mě potěšilo. Možná kdybych na to nezapomněla a zareagovala všas, ještě bych na to stihla na blogu upozornit, ale ono by to třeba ani nepomohlo. Ale 18 hlasů v porovnání se zbytkem není tak špatné a možná to i přitáhne více lidiček sem na můj blog.
I tak ale přeji postupivším blogerkám hodně štěstí. A opravdu jsou některé slečny velmi sympatické, uvidíme která uspěje.
A jinak zde je odkaz na to první kolo kde mě i najdete-http://blogerkaleta.blog.cz/1608/1-soutezni-kolo.

Malý návrat (bylo to nutné :D)

1. srpna 2013 v 11:10 | Bublushka
Asi jste postřehli...i když při těch komentářích si nejsem moc jistá, že jsem zastavila činnost. Ale jak se tak stává, už mi to zas začlo chybět. Ale ani tak ten prostor blogu, jako místo kde můžu napsat své dojmy a možná si je někdo přečte a okomentuje. Nevím zda budu pokračovat v povídkách, ale asi možná dokončím Útěk do fantazie, protže příběhy by neměly být neukončené. Ale ted to, kvůli čemu se hlavně vracím: recenze.
Viděla jsem teď, četla a hrála tolik úžasných věcí, že to ani jinak nejde. A možná začnu dělat i recenze na filmy které už dávno nejsou v kinech, protože já moc často do kina nechodím (a stahovat se přece nemá :D). Ale včera jsem v kine byla (v letním a to poprvé v životě) no a náramně jsem si to užila. A tak hned následující článek bude recenze na ten film- skvělý Wolverine. A pak přibudou různý články a další recenze a když budete hodní a budete písat komentíky, tak tu budu i dělší dobu. Teď je ten návrat hlavně o touze mých prstů psát a jediná možnost kam, je tady.

No a když jsem tedy u toho psaní, třeba vás bude zajímat co jsem dělala tu první půku prázdnin. Odjela jsem si na tři tejdny do Řecka a bylo to bezvadný. Pak jsem tejden odpočívala a četla a hrála Lego Harry Potter :D až nastal včerejšek v leťáku, který možná ani neměl bejt, ale já když si něco hodně přeju, tak se to splní a tak se taky stalo :).
A možná, když se mi bude chtít, tak vypíšu víc. Zatím čus. S Wolverinem nashledanou :)

Gotika- doba ve které bych chtěla žít

2. února 2013 v 10:58 | Bublushka
Před naším současným životem jsme možná žili i vícekrát. Alespoň já tomu věřím. A když tak přemýšlím, v jakých dobách jsem mohla žít, je mi nejbližší gotika. Období vysokých oken a zdánlivě tmavých katedrál, které však ve své době byly prozářeny barvami. S gotikou je spojená nádherně tmavě modrá a fialová barva a pak černá. Muži v té době nosili dlohé černé kabáty a pláště, měli vyčesané vlasy a po stranách hlavy kotlety a na nich měli masazeny vysoké kloubouky. Ženy nosily dlouhé tmavé šaty s všemožnými vzory na živůtku. Většinou nosily těsné kortzety a nabírané sukně. Tato doba byla také silně spojena s čarodějnictvím a mnozí lidé prováděli ve sých sklepeních alchimistické pokusy. Byla to doba plná tajemna a záhad.
Tak tato doba mě fascinuje. Je mi nečím blízká a umím si představit v ní žít. Lidé to v ní neměli moc lehké, ale to nemají lidé v žádné době. A protože mám tuto dobu ráda, chtěla bych vám popsat sama sebe, jak se v té době představuji, jaký mám dům a co bych snad i chtěla z této doby přesunou do své současnosti.

Výtejte v mém domě. Právě se nacházíme v předsíni před klenutým schodištěm, které vede do druhého patra kde se nalézají dvě ložnice, dva prozatímní prázdné pokoje a jedna velká knihovna zabírající polovinu patra. Police v ní jsou vysoké až ke stropu a všechny jsou zaplněné knihami. Uprostřed místnosti čelem ke dveřím je veliké křeslo vedle něhož je malý stolek na kterém je pravidelně položený šálek s kávou nejvyšší kvality. V patře v němž se nacházíme je veliká steaobilá kuchyň se zdobně vyřezvanými skřněmi, které jsou oděny od příjemníé zmavě čevené barvy. Vedle kcuhyně je hluboká špajz, která má dubové police plné mnohých zavařenin a kompotů. Dále je v patře několik místnosti i jedna obytná kde se nalézá ohromný krb a několik křesel na kterých se scházm s přáteli, kteří mě navštěvují. Celý dům je poměrně barevně vyzdoben a je prosvětlen množstvím velkých a vysokých oken.
Pod domem se nachází sklepení, kam ale žádná návštěva nesmí, ale vás tam pro jednou vezmu. Nachází se tu police s množstvím zakázaných knih, uprostřed je velký kotel s bulající tekutinou a po poličkách na zdi leží všemožné ampulky s lektvary a předměty různých schopnstí a tvarů. Právě tady každou noc míchám své lektvary na zahnání mnohých neduhů jimiž pomáhám obvyvatelům blízké vesnice. Ale ti se mě bojí. Myslí si, že jsem čarodějnice a to je možná i pravda. Ale to vám neprozradím.
Teď se raději přesuneme do ložnice, kde se nachází má veliká skříň plná šatů a korzetů a velká postel s nebesy.. Právě mám na sobě tmavě fialový korzet s čeným lemováním po okrajích. Má dlouhá sukně je celá černá s několika vrstvami látek pod než mohu shcovat nesčetně věcí. I dýku se zdobenou rukojetí v kameny posázené pochvě. Tu mám pro ochranu, ale nikdy jsem nebyla nucena ji použít. Na rukou mám dlouhé černé rukavice až po lokty a nohách zavazované černé kozačky až ke kolenům.
V domě se mnou žije můj manžel, který nosí dlouhý kabát a na hlavě vysoký černý klobouk. Pod tím vším je oděn v černé kalhoty a bílou či černou košili. Jeho vlasy jsou hnědé, vyčesané a tvoří po strnách hlavy kotlety. Ale chce mě potěšit a nechá si je narůst dlouhé :-)Vousy není zarostlý více než pouhým strništěm.
Já sama mám vlasy černé jako uhel a husté. Mnoho žen mi závidí jejuch hustotu a chtějí ode mě lektvary na jejich posílení. Ale já je mám silné od narození.

A tím končí výprava po mém domě. Tak to tam vypadá a tak vypadám já a můj manžel. A jak budou vypadat naše děti? To už zanecháme osudu :-).


Tak to je má zpověď. Takový jsem byla :-). A co si chci přesunout do dneška? Nosím dlouhý kabát, který sice ženy nejspíš nenosily, ale je také možné, že taky ano :D. Jinak si třeba někdy v životě pořídím starý gotický dům. Mírně mi nahání strach, ale možnái to mě na nich přitahuje. Uvidíme co mi donese přítomnost a jestli se nestanu gotičkou :D.
Necháme to osudu.

13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a

6. ledna 2013 v 11:53 | Bublushka
Tak pokračujeme ve dnech. Ale zase nijak pravidelně.

Kam bych chtěla jet? Vždycky se mi líbila Francie. Filmy z ní byly nádherné a ten jazyk. Taky proto se fráninu učím, ale vážně mi to nijak extra nejde :D a jsem líná učit se slovíčka :-).
Ale jo Francie je krásný stát a určitě tam jednou pojedu. S mamkou-už jsme se na tom dávno domluvily :D.
Paříž je určitě krásná a musí tam být úžasný vzduch.
Ale nevím zda bych se tam chtěla přestěhovat. I když v Česku mě to nijak dvakrát nebaví.
Ale spíš bych se vrátila do Řecka. Tam to fakt miluju. Ten vzduch, to moře, to jídlo a ti úžasní lidé.
Jo do Řecka budu jezdit nejčastěji-vždyť já ani jinde na dovče nebyla :-).
A kam bych chtěla jet dál? Možná do Itálie, tam je to určitě krásné.
Ale Francie je na první místě.
Viva la France...

French lips from Soapism,com blog

Knižní řetězák - 2/3

5. ledna 2013 v 13:02 | Bublushka
Po strašně dlouhé době je tu další dílek knižního řetězáku. Chci ho dokončit jako 30 dní. A tu to je:
16. Děláš knihám oslí uši?
Ne. To bych nikdy nemhola. Nechápu jak to může nekdo dělat. Ničí to knihy

17. Píšeš si na okraje stran poznámky?
Ne nikdy. Do knih se nepíše. Ani do učebnic.

18. A do učebnic?
Ne a když někdy jo tak pouze obyčejnou tužkou a do míst kde se má.

19. Ve kterém jazyce čteš nejraději? V kolika dohromady to zvládneš?
Tak samozřejmě, že v češtině. Na ájinu si ještě netrofnu, ale třeba Harryho Pottera si v ní někdy chci přeříst. Četla jsem ale už ve slovenštině a to bylo super. A snažím se číst i řecky, ale zatím jen lehčí knihy protože je to těžké.

20. Co musí kniha mít, aby sis ji zamilovala?
Prostě mě musí bavit. Když mě kniha celých sto stran nudí tak ji někdy i odložím. Ale nerada to dělám. V knize oceňuju fantasy prvy, to fak miluju a v každé by mělo být trochu té lásky, to mě baví. Ale ne zase moc :-) A samozřejmě pěkně zpracovaný a čitvý příběh, kvůli nim to čtu :-)

21. Co musí kniha mít, abys ji doporučila dále?
Určitě mě musí zaujmout. A když už o ní napíšu recenzi tak buď protože byla tak špatná a nebo že ji chci dopručit dále. A že jsem už napsaa hdoěn recenzí :-)

22. Oblíbený žánr
Fantasy. To me baví pokaždý. Halvně ta klasická s magií a drakama. A přítomnost lásky ji vytáhne ještě výš :-)

23. Žánr, který čteš nejméně (ale chtěla bys víc)?
Nevim. Asi povinou četbu, ale ta mě někdy fakt nudí a nechce se mi do ní. Ale vlsatně jsme schopná přečíst všechno často jen ze zvědavosti jaké to je. Ale když mě žánr sám o sobě ničím nezaujme tak ho dál nečtu.

24. Největší inspirativní kniha, kterou jsi tento rok četl?
Tento rok? To je moc malý prostor :-D. Tak zajedem do 2012-ky. No asi vlčí trilogie od Maggie Stifvaterové. Ale už si tolik nepamatuju co vše jsem četla. Ale vím že těch skvělejch knih bylo dost :-)

25. Oblíbená svačinka u čtení
U knih zásadně nečtu. To bych nečetla pořídně.

26. Jak často vybíráš knihu podle obálky?
Občas. Když mě zaujme název nebo obálka tak se mrknu o čem je a třeba když je zajímavá tak si jí vezmu. U několika knih to byla dobrá volba. Ale mám ráda knihy s hezkým obalem protže mi prijde škoda ji muset schovávat. A stejně ty vlastní knihy balím do novin abych je nazapatlala :-)

27. Jak často souhlasíš s negativní knižní reklamou?
Skoro nikdy. Tedy spíš stou pozitivní. Často, když nějakou knihu vychvalujou do nebes, se mě stane že ve mě nevyvolá ten správný pocit. Prostě jí neco chybí. Ale vetšinou čtu hodncoení knih až po tom, co ji přečtu.

28. Co psaní negativních recenzí?
No nepíšu je mox často. Když je kniha blbá tak se mi jí ani nechce zabývat. Ale někdy se i to špatné musí ohodnotit.

29. Kdybys mohla číst v nějakém dalším jazyce, jaký by sis vybrala?
Asi víc ve slovenštině. To se mi líbilo. Ale jinak moc nevím. Možná ve fránině, ale než tu já se naučím... :D

30. Největší knižní výzva?
Hmmmm. Asi přečíst něco od Čapka. Do toho se mi vážně nechce, ale něco si od něj přečtu.

31. Největší knižní výzva, do které se stále bojíš jít?
Hm asi žádná.

32. Oblíbený básník?
Básně moc nečtu. Nevidím v nich to pravé kouzlo poezie a někdy mě to fak strašně nudí. Jako třeba Máj... v tom jsem neviděla nic a nic si z toho nepalatuju. Takže vlastěn žádný.

33. Kolik knih si obyčejně půjčuješ z knihovny?
Tak kolem dvou až tří. Podle toho jakej je výběr, někdy je to fakt na nic. Ale teď že mi v důvodu stěhování na tři měsíce zavřeli knihovnu tak jsem si napůjčila zásoby. A už se tenčej :-D. Zbývaj už jen dvě a jednu jsem už dříve četla(Hobit :-))
Ještě že mám doma ještě něco nepřečteného a vědárna má stále ještě věci ke čtení :-)

12. den - popiš celý svůj den v heslech

9. prosince 2012 v 16:36 | Bublushka
Dneska nějakej ten den přidáme.
Jinak zejtra mám soustřeďko s dramaťákem a ve čtvtek jdu na Hobita, takže tu zase přibudou nějaké články :-)

Popíšeme dnešek:

Ranní vstávání

Čtení

Vyčištění zubů

Snídaně

Sprcha a umytí hlavy

Čtení

Oběd

Hraní Sims3 s bráchou

Opisování prezentací na dějepis

Psaní na blog...

a to je zatím vše a teď to co bude následovat:

Opisování prezentací

Dělání úkolu na děják

Čtení

Koukání na Simpsonovi

Sledování Vzhůru do oblak v televizi :-)

Spánek :-)

a to je vše, dnes docela relaxační den, je přece neděle :D
relax

11. den - nastav svůj přehrávač na náhodný výběr a napiš prvních 10 písniček, které přehraje

28. listopadu 2012 v 16:16 | Bublushka
Vzheldem k tomu, že mám mobil stále nastaven na náhodné, tak prostě napíšu co se tam objeví :-).

Rihana- SM

Septich Flesh- Pyramid God

Le Modne- Vzducholoď

Tool- The Pot

Lady Gaga- Bad Romance

Selena Gomes- Love you like a love song

Lady Gaga- Born this way

Septich Flesh- Lovecraft's death

Lady Gag ft. Beyonce- Telephone

Mariln Manson- Sweet dreams


...sakra mám tam moc často Lady Gagu :D... a pak tam nebude zas skoro vůbec :-).
No moc to neodpovídá mému poslouchání ptž bych něco učitě přeskočila :-)
Pop music

10. den - popiš svou první lásku a první polibek

28. listopadu 2012 v 16:04 | Bublushka
Toto téma mě trošku rozesmutňuje protože k němu vlastně nemám co napsat. Ale pak mě naopadlo že bych mohla napsat něco o své "dětské" lásce ze školky :-). Nebylo to nic extra, ale trošku jo :-).

Byla jsem na jeden rok tady v české škocle, než jsem šla do školy a mezi tím jsem poznala i malou lásku. Ani nevím jak jsme se skamarádili a začali se mít radi, ale vím aspoň že to bylo. Ale ani si nepamatuju že bych citíla nějakou lásku. Spíš mě měl rád on, ani nevím proč to tenkrát začalo. A ani s ním moc společných vzpomínek nemám. Jen tu jak jsme si dávali pusinky v keři a dva kluci nás z venčí hlídali :-).
Ale taky vím že jsem mu pak v první tříde asi ublížila. Když se mě po prázdninách ptal jestli ho mám pořád ráda odvětila jsem že ne a on smutný odešel. Jo bylo to ode mně ošklivé, ale už jsem se mu za to v chudu omluvila a on to určitě dávno zapoměl :-).
No jinak já si s klukama vždy rozuměla dobře. Jsou fajn. Ale proč bych s nima měla být jen kamarádka?

9. den - jaká doufáš, že bude tvá budoucnost

25. listopadu 2012 v 18:00 | Bublushka
Dneska dám dny asi tři... uvidí se :-)

K tomu jsem se už dost vyjadřovala v článku zde. No ale tak to napíšu tak nějak hezky znova :-).

V první řadě bych chěla dostudovat. Udělat pěkně maturitu a pak se dostat na žurnalsituku do Prahy, mo čem už dost dlouho toužím. V té odbě bych mohla poznat fajn člověka, který by mě měl rád a já jeho a snad bych s ním mhola být i na celý život :-). Fajn by bylo poznat ho co nejdřív.
Po vystudování bych si sehanala prima práci v nějakých novinách (fajn by byla Mladá fronta DNES :D) no a začla bydlet se svým přítelem ve vlastním domě. Vzali by jsme se a pořídili si deťátko. Nakonec by byli tři- chlapeček Kryštof, holčička Andělka a třetí jak bůh dá :D.
Chtěla bych vydat vlastní knihu a ne jen jednu. A hlavně být slavná. A by si při mém jménu říkali lidi: "Tu znám, ta je dobrá."

-to je má vysněná budoucnost, tak snad se mi splní :-)

Toby Elwin, measure, economic, growth, tax revenue

8. den - chvíle, kdy ses cítil/a nejspokojenější se svým životem

21. listopadu 2012 v 16:53 | Bublushka
No trošku jsem se opozdila s dny, takže je tak nějak postupně budu dávat, někdy možná více denně. Dneska to budou dva :-)

Je to zajímavé se takhle zamyslet. Říkám si, že nevím, ale pak se mi v hlavě stále vybavuje pár situací točících se kolem jednoho období. A to byl minulý rok. Nebo-li začátek školního roku a pár měsíců potom.
Ten rok jsem šla porpvé na gyml a nová třída byla fakt fajn, mám je ráda :-). Taky jsem začala chodit do dramaťáku a hned jsem dostala typ na konkurz do divadla. No šla jsem tam a vybrali mě. Bylo to tak úžasné a já se cítila tolik šťastná. A pak se i zdálo, že se ke mě má jeden velice milý chlapec :-). No nakonec z toho nic nevylezlo a asi nikdy nebvyleze, ale tehdy to bylo fajn. Občasné potkávání ve městě... nikoho jiného jsem nepotkávala :D. Dále i zpozorování ho v hledišti při představení. Atd, atd... bylo to fajn a trošku mi to chybí, ale nemůže vše být do nekonečna a bylo to asi tak správně jak to mělo bejt. Na hodně věcí jsem tehdy přišla.
No a tak to bylo asi mé nejšťastější období. Vše my vycházelo a byla jsem stále veselá.Teď tomu už zas tak není, ale věřím, že nějaké pěkné období zase přijde :-).
Někdo může namítnout, že jedináček bude více osamělý a nešťastnější, protože si nemá s kým hrát. Je to možné, ale ani velká hromada sourozenců nás podle vědců nečiní zaručeně šťastnými.

7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí

21. listopadu 2012 v 16:40 | Bublushka
Pomocí horoskopů.cz se pokusím potvrdit nebo vyvrátit mé "tipické" vlastnosti, když jsem ten KOZOROH.

Pro Kozorohy je typická ambiciózní a cílevědomá povaha.
-to by byla docela i pravda. Už dlouho mám jasno v tom, co chci v životě dělat a jdu si za tím. Nebojím se výzev a vím, že svého cíle jednou dosáhnu

Kozoroh bývá ve společnosti trochu plachý a většinou se drží spíš v pozadí, ale na druhou stranu je rád, když může své okolí pobavit.
-jo to teda fakt no :-). Nejsem vymetačka večírků, ale někdy je to fajn a to tam nijak nevynikám :-). Ale když se chci rozjet tak neváhám :D

Za svými názory si dokáže stát a nemění je.
-tak to je úplně typické :-). Já a mé názory to je velcie silný vztah. A stojím si za nimi a málokdo mi je vyvrátí.

Agresivita a násilí nejsou jeho šálek kávy, ve hrách a sportech se taky příliš nevyžívá.
-tak to je pro mě typické. Tedy, agresivita tolik ne, protže někdy se sama rozzuřím, ale i tak ji nemám ráda a hádky vůbec ne. A já a sport- na to se radši ani neptejte :D

O svých opravdových touhách a snech příliš nemluví a trvá jí poměrně dlouho, než v sobě najde odvahu je i uskutečnit.
-to ani nevím jestli je to úpně pravda, jen to neřeknu jen tak někomu

Když ji budete do něčeho tlačit, zaručeně si o vás pomyslí své a stáhne se.
- no já nevim :D občas mi tlačení vadí, ale ěnkdy se to dá přežít :D

K tělu si jen tak někoho nepustí, a pokud si chcete získat její srdce, bude to chtít čas. Její láska však vydrží dlouho!
-tak to si myslím že je pravda. Ve vztahu se mnou nebude jen tak někdo a určitě chci aby trvalo nějakou chvíli, než se do něčeho půjde :-)

Myslí dlouhodobě a dokážou se pro své cíle ledasčeho příjemného zříct.
-jo tak to jo :-). Ale nerada se zříkám věcí :-)

Jsou spolehliví a odpovědní.
-haha, já vám nevím lidičky, ale je to možný :D

Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel, před ostatními skrývají své zranitelné nitro pod pevnou slupkou.
-hm, hm. Ale asi jo. Teda mám jen pár přátel a taky hodně věcí skrývám. No a že bych byla introvert? a co by ne :D

No a to by bylo asi vše. Tak taková jsem. Ono to docela sedí. Ne úplně, ale tak přece nemůžou bejt všechni kozorozi stejní :-). Však mám kamarádku jen o den straší než já a jsme při tom každá úplně jiná :D

6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě

13. listopadu 2012 v 17:24 | Bublushka
Tak dneska ještě 6. den. A zítra snad dám 7. i 8. :-).

Třicet zajíamvostí o mě? uvidím zda to zvládnu :D. Tady to je:

1-Jsem původem z Řecka.
2-Mám pomeřně dlouhé řasy, takže nepotřebuju řasenku.
3-Počítačové hry hraju už hodně dlouho. Osm let určitě. Od nějakejch osmi asi. A Wowko od deseti :D
4-Dlouhou dobu jsem se obejevovala na plakátech řemeslnických trhů (malá holčička s cpůky, slunečními brýlemi a růžovým tričkem s kytkou :D)
5-Jako malá jsem chodila do baletu- a byla jsem střevo :D
6-Už jsem přečetla přes 180 knih za poslední 4 roky :-)
7-Účinkovala jsem v divadle
8-Při přijímačkách na gympl jsem byla první pod čarou :-D
9- Pět let jsem se učila hrát na kytaru (teď to poměrně flákám :D)
10-Můj oblíbený hudební styl je Metal :-)
11-Moje IQ je myslím že 114 :-)
12-Dopsala jsem knihu (teď ji jen musím přepsat do počítače :D)
13-Když jsem byla mimino vypadla jsem bráchovi z rukou a spadla do vany na hlavu a neplakala jsem (od té doby jsem asi praštěná XD).
14-Minulý rok jsem se stala Osobností třídy
15- Číst a psát jsem se naučila v 5-ti letech


Sakra to nejde- zas tak zajímavá nejsem... necháme to na 15-ti, to je půlka :-)

5. den - okamžik, kdy si přemýšlel/a o sebevraždě

13. listopadu 2012 v 17:01 | Bublushka
Trošku se zpožděním pátý den- Dnes možná přibude i šestý :-).

Sebevražda- to je docela častá myšlenka dospívajících. A i já jsem se jí zabývala. Dospívání je období, kdy člověk hledá smysl života a smrti a tápe. Je to nejryzikovější období pro její spáchání.
Ale abych pravdu řekla, ani jsem nechtěla nikdy spáchat sebevraždu. Mám ráda život a chci žít ještě dlouho (jednu dobu jsem razytě tvrdila že do 130 :-D). Ale v hlavě jsem se tou myšlenkou často zabývala. A vlastně i nedávno :-). Občas když jsem smutná a zrovna nemám nikho komu bych svěřila a zdá se mi, že na mě všecko padá ta myšlenka v hlavě skáče a chce se uchytit. Ale já jí prostor nedám... přece odsud neodejdu jen kvůli tomu, že mám zrovna blbou náladu.
A jsou nědky chvíle, kdy čekám na přechodu a říkám si, že by mě mohlo porazit auto. Teď už si ty myšlenky vyháním z hlavy, ale stále mě nekdy napadá, že bych to mohla přežít a v tý nemocnici mít chvíli klid. Kravina, jo, ale občas to člověku skáče do hlavy ani neví jak.
Nejsem holka co by k tomu měla sklony a snad nejsem taková trubka, že bych to někdy změnila. Já sebevrahy považuju za sraby i když mi to hoděn lidí vyvrátí (jejich názor jim neberu). Prostě se radši zabili než aby zvládli situaci jako mnozí jiní. Nikdy přece neni tak hrozně, aby se člověk musel zabít. Sebevrazi to prostě vzdali a to není žádné hrdinství.
Takže já se nikdy sama nezabiju a doufám, že osud mi nechá ještě hodně let na život :-).


Knižní řetězák - 1/3

13. listopadu 2012 v 16:17 | Bublushka
Nějak mě ted začaly bavit řeťezáky aobjevila jsem jeden podle mého gusta- knižní :-). AS tady je jeho první část:
1) Oblíbená kniha z dětství
Tak to jednozančně Děti z Bullerbynu. Ty jsem milovala :-) A Astrind Lingrenova prostě bodovala vždycky :-)
2) Co právě čteš?
Splynutí od Maggie Stiefvater- dokonalé :-)
3) Máš nějakou rezervaci v knihovně?
Už ne. Ale nedávno jsem si rezervovala Draculu a mám ho ve slovenštině :D
4) Knižní zlozvyk?
Hmmmm... asi tahání knihy kam to jde. Musím mít velké kabelky aby se tam nějaká narvala a bez knihy to skoro ani nejde :-).
5) Co máš právě půjčené z knihovny?
Splynutí, Draculu, Soužení, Garfielda :-) a Pán Pelyňku
6) Máš čtečku e-knih?
Ne, ale přijde mi docela fajn. Je to lehké a můžeš si tam narvat dost knih třeba na dovču. Ale zas se tím bude víc zneužívat volně stahovaných knih z netu. A není naad papírovou knihu- eloktronická tak nevoní :-)
7) Preferuješ číst jednu, a nebo vícero knih najednou?
Zásadně jednu. Jako malá jsem jich četla víc a to bylo špatně. Musím prostě číst jednu abych se na ní soustředila a pak příběh ukončial a mohla číst něco dalšího.
8) Změnily se tvé čtenářské návyky od té doby, co jsi začala blogovat?
Docela dost. Když jsme stavěli barák a občas tam jezdili na výkend tak jsem neměla co dělat a tak jsem začla číst. První kniha za dva dny, druhá za jeden :-). A tím začala má knižní choroba :-)
9) Nejhorší kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Nejhorší? To je ošklivé to takhle říct a ani nevím. Nečtu zas tolik špatných knih. Vybírám si ty které vypadají dobře nebo mají pěkné recenze. A ty nebejvají špatné.
10) Oblíbená kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
No určitě teďka Váhání, Mrazení a Splynutí od Maggie Styefvater. A zaručeně Nekonečný příběh. A všechny zaklínači.
Ale je toho tolik, že bych tu byla do večera.. Čtu samé dobré knihy :-)
11) Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
Moc ne. Jedině když mám nějakou povinnou četbu nebo si načítám knihy k maturitě. Ale ze žánru fantasy většinou nevybočím.

12) Čteš někdy tu samou knihu vícekrát?
No abych pravdu řekal tak ne. Přijde mi divné číst knihu několikrát za sebou. Možná za pár let si jí přečtu znova ( u některých mám v tom jasno). Ale pár dětských jsem víckrát četla.
14) Oblíbené místo na čtení?
Moje postel. Tam se vždy mohu všelijak natáhnout a je to pohodlné :-)
15) Zásady pří půjčování knih?
No asi žádné. Spíš půjčovat to co mě zaujme :-).

4. den - tvůj názor na náboženství

10. listopadu 2012 v 16:44 | Bublushka
Věřím? Já sama nevím. Stále v tom nemám jasno i když říkám, že věřím když se mě někdo zeptá. Asi jo. Něřím v to že nad námi je nějaká vyšší síla, která možná ovládá i osud. Jako bychom my bili simíci s nastavenou vlastní vůlí. Ale i tak nás bůh "hráč" stále ovládá.
Ale když se mě někdo zeptá jakého vyznání jsem, řeknu žádného. A to neznamená, že nevěřím... prostě jen věřím v NĚCO a pro to se nemusím přiklánět k nějaké víře. Je to jen o pocitu.
A pak přemýšlím proč vůbec těch náboženství je tolik. Křeštansví, judaismus, budhismus, Islám... a ještě mnoho dalších známých i pro bežné lidi neznámých. Je to přesně jako lidi. Nikdy se nedokážou dohodnout na jednom. A když ano, tak jen ve svém hloučku a to je ten druh náboženství.... ti ostaní jsou špatní a vyznávají jiné. A přitom jsou náboženství založená na stejném principu. Tedy aspoň Islám, Křestanství a Judaismus. Víra v jednoho boha, které ho však každý jinak nazývá a uctívá ho jinými zpsoby (které si ale vymýšlejí sami lidi). A pak tu jsounáboženství s více bohy. Prostě lidi nebavilo věřit jen v jednoho a božstvem si nahrazovali věci, kterým sami nerozuměli. Zdálo by se tak, že nástupem vědy nábožeství upadává. Možná na to mněco je- už nevěří každý... a ten co nevěří není považován za vyvrhel a kacíře. Ale vzheldem k tomu, že je o mnoh lidí dřív než ve středověku, tak je asi možné, že počet věřících lidí je stále stejný, jenom procentuálně už je to jinak.
Já náboženství neodsuzuji. Ať si člověk věří v co chce- je to jeho věc. A není to jedno?... přece nezáleží na tom čemu člověk věří, ale na tom jaký je.


3. den - tvůj názor na drogy a alkohol

10. listopadu 2012 v 16:19 | Bublushka
Teto článek je za včerejšek- včera jsem neměla vůbec náladu. A dnes tu přibude i další článek za dnešek :-)

Drogy a alkohol-. Obojí spolu souvisí, ale každé má jinou váhu. Nemám nic proti alkoholu- no nic asi ne... já ho nemám ráda. Ale neodsuzuji ho. Když lidi baví vymývat si jím mozky. Nikdy jsem se neopila a nepovažuju to za nějaké mínus. Spíše naopak. Ochutnala jsem už vše možné a vím, že trvdý alkohol fakt nemusím. Nechutná mi ani pivo a víno ne jan tak nějaké. Takový ty slabý ochucený vodky jsou docela fajn, ale slivovice je fakt humus (síla, ale ne dobrá). Chutná mi martini a cinzano a i frisco není špatné. Ale mě u toho alkoholu vadí hořkost- a pro tu to hodně lidí pije :-) A pak to hodně lidí pije pro vymití mozku. Ale co je tak skvéleho na tom nemít kontrolu nad svým životem? Při opilosti člověk udělá spustu chyb a některé mu zkazí celý život. Pro nikoho neskončilo opití happy-endem. Pro ty nejšťastější jen bolestí hlavy.
A pak drogy. Tak ty jsou pro mě špatné, špatné. Nidky jsem je nezkoušela a nidky zkoušet nebudu. Je to horší než alkohol i když to má mnoho spoelčného. Jen se na nich dá snadněji stát závislý a snadněji se s nimi umírá. Proč je sakra lid vymejšleli? Možná jsou chvíli v rauši, ale pak jsou v pr**li dokud si zase nedaj dávku. A drogáčí si za to můžou sami.. I když někdy zarytě tvrdí že ne (měli težké období a bla bla bla). Ale to je blbost, člověk se sám rozhodne jestli chce brát drogy... protže je plno lidí kteří ještě blbší období vyřešili bez drog. A drogy nic nevyřeší... spíš naopak.
Takže já drogám a alkoholu říkam- NE. A ostaní by to tak měli dělat taky.


Women drinking champagne and sharing pills, drugs and alcohol: The seven evils that blight society

2. den - kde bys chtěl/a být za deset let

8. listopadu 2012 v 18:16 | Bublushka
Za deset let? Jak si to tak přepočítávám asi bych už měla dokončenou vejšku. Pokud možno magistra. Podle mého gusta by to byla vystudovaná žurnalistika v Praze. A už nějakou dobu bych měla práci v redakci, nejlépe Mladé fronty Dnes. Nebo že by snad na ČT1?. Taky bych už mohla mít vydanou knihu, ale to mám možná ještě čas :-).
Bude mi 26 a to bych už mohla mít trvalý vztah. Doufám že to bude fešák :D a bude milej. Bydlela bych buď s ním nebo sama někde v bytečku. U rodičů přece nebudu oxidovat do nekonečna. A v bytečku bych měla kočičku :-), jojo to by bylo fajn :-).
Chodila bych ve volném čase do dramťáku- protože tam choděj i dospělí... a já to tam miluju. No a možná bych mohla bejt už těhotná nebo mít první mimčo za sebou :-).
To by bylo fajn... snad to tak vyjde :-)
papier a pero

1. den - tvůj současný vztah, jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single

7. listopadu 2012 v 17:47 | Bublushka
Hm toto téma je pro mě teď dost aktuální. Tedy jsem single, vždy jsem byla a zatím stále jsem... no a už mě to moc neba. Koukám už ted skoro na každého kluka, kterého zahlédnu a sleduju, zda si mě on všímá. A pokud ano, ještě párkrát se na nějo otočím :-).
Je mi 16 a v této době je u většiny lidí normální mít zkušenosti se vztahem nebo v nějakém zrovna být. Já nemám ani jedno. Žádný vztah... tedy jestli se nepočítá taková "rádoby" láska ze školky :D. Hm a už mi z toho šibe. Musím to vysílat do okolí neonovými světly, protože furt o klucích přemejšlím. Tedy abych pravdu řekla stále o jednom-spolužákovi, který mi stále přijde zajímavý i když to moc nemá šanci a stejně je to nahouby ze třídy (by o nás každej věděl :D). Ale k tomu se vyjádřím až při článečku kde se mám vyjádřit o své první lásce (nevím co tam naspat tak třeba trochu toho :D).
A jaké je to být single? No vzheldem k tomu, že nevím jaké je to být zadaná, tak nemohu moc porovnávat. Ale že mám víc času je asi pravda. S klukem bych nejdpíš byla každou chvíli :-). Ale je to také trochu smutné. Hodně lidí v mém okolí má už vztahy. Někteří už několikáté a já si říkám, kdy už to potká mě. Jsem stydlivá, takže nejdu oslovit kluka, ale vím, že někde na světe jsou ti, co oslověj první...ale zatím se žádněj pro mne nenašel :-). A kluky mám ráda, jsou fajn, ale proč bych s nima měl bejt jenom karádka?
Hm a co říci dál? Asi nic- vše jsem tak nějak řekla a můj single život dál popisovat nebudu- to by bylo na hoooooooooooodně dlouho.
Teď si jen přeji někoho milého po boku a ať to přijde co nejdřív :-)

30 dní- tak jo já se taky připojím :P

7. listopadu 2012 v 17:30 | Bublushka
Naražím na to už tak dlouho, že mi to nedalo a nonec jsem se připojila taky. Někdo genální vymyslel tenhle pěkný měsíční řetezáček a já se neoriginálně taky přidám :D. Chci se vám svěřit milé děti.
Nebudu to tedy psát den po dni, ptž nemám zas tolik času. Prostě budu psát kdy se mi bude chtít a pak k tomu třicátému dni dospěju.
Hm a tady je přehled a za chvíli přibude první článeček:
1. den - tvůj současný vztah, jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single
2. den - kde bys chtěl/a být za deset let
3. den - tvůj názor na drogy a alkohol
4. den - tvůj názor na náboženství
5. den - okamžik, kdy si přemýšlel/a o sebevraždě
6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě
7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí
8. den - chvíle, kdy ses cítil/a nejspokojenější se svým životem
9. den - jaká doufáš, že bude tvá budoucnost
10. den - popiš svou první lásku a první polibek
11. den - nastav svůj přehrávač na náhodný výběr a napiš prvních 10 písniček, které přehraje
12. den - popiš celý svůj den v heslech
13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a
14. den - tvá nejranější vzpomínka
15. den - tví oblíbení blogeři
16. den - tvůj názor na mainstreamovou muziku
17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok
18. den - v co věříš
19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče
20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání
21. den - jeden z tvých oblíbených pořadů
22. den - jak ses změnil/a za poslední 2 roky
23. den - 5 obrázků známých dívek, které jsou podle tebe atraktivní
24. den - tvůj oblíbený film a o čem je
25. den - někdo, kdo tě fascinuje, a proč
26. den - jaký typ lidí tě přitahuje
27. den - jaký problém jsi měl/a
28. den - něco, co ti schází
29. den - tvé cíle na příštích 30 dní
30. den - tvé úspěchy a neúspěchy za tento měsíc
 
 

Reklama