Kecy

Škola- no to je teda brzo

30. srpna 2010 v 13:00 | Bublushka
Oh jeeee. Škola už je tady zase. Ty prázky utekly děsně rychle a je tu zase škola a to už pozítří. Co se ale dá dělat, musím tam :-).
Prázdniny ale mrtě rychle utekly. Tábor je frkn prič. Týden u babičky taky a celý ten zbytek doma taky. No a budu se zase muset rozčilovast ve škole. A letos se i učit a nespoléhat se jen na to, co si pamatuju z hodin. Chci mít samý a ne 3 dvojky :-/. I když řeknu vám, že se malinko těším. Hlavně na kámošky a pak na to až začnu psát do nového šešitu. Zboňuju to, když otevřu nový sešit a napíšu tam první písmena. No ale vím, že během měsíce mě to těšení přejde :-)
Taky se těším na to až se budu v lidovce domlouvat na termínech kytary, orchestru a nauky, aby mi to vycházelo se školou.
No ale letošní rok asi tak lehkej nebude. Jdu do devátý, což mi furt příjde divný, ale co se dá dělat. Celá základka utekla snad rychlejc než tyhle prázdniny :-D. A já půjdu na střední na Gympl kam  šel brácha.
No a brácha, no ten už jde na vejšku. A až do Brna. achjo tady bude přes tejden nuda :-/. Budu zas sama doma a já to nemám ráda. Brácha ale odjede až dvacátýho, tak asi hi pořádně užiju :-D. A snad bude jezdit domů na výkendy.
Tento rok bude plý změn a to i v mém životě i na blogu. Nevím totiž jak na blog budu mít čas. Ale to se uvidí.
A jinak to by bylo vše. A jak vám se chce do školy :-D


http://pedroa.files.wordpress.com/2007/07/school_sign.jpg

A já vám přece udělám radost :-D

29. srpna 2010 v 19:37 | Bublushka
Tento měsíc to nebylo nic moc, já vím, ale zase bylo to i horší :-D.
No a já to napravim jojo. A ted to myslím vážně.
Jsem zpěěěěěěěěěěěěět
Jo jo jo a hodně toho zase bude :-). Nevím jak to bude se školou, ale budu se snažit aspon jeden článek za ti dny přidat. No a mám už vymyšlenej další obrázkovej seriál, opět rozjedu soutěže jako je VGS.. atd. No a prostě to bude jako dřív :-).
Snad jsem vás potěšila no a ted se jdu věnovat nějakejm pár článkům.

PS:A opět budu obíhat :-)

http://blog.idnes.cz/blog/1650/102164/radost.jpg

Hudba- to bez čeho nemůžu žít

25. srpna 2010 v 8:56 | Bublushka
Hudba, pro mě znamená mnoho. A hodně se s ní ve svém životě setkávám. Zbožňuju poslouchání hudby a ne jen jednoho určitého stylu. Nejraději mám popík, jako Lady Gaga, Katy Perry a Rihanna. Ale líbí sem i třeba i metal J. Ale to díky bráchovi, který ho furt poslouchá, tak sem si na to navykla. A ono to není tak hrozný. Třeba Tool má dobrý písničky.
Taky poslouchám něco rockového. Ale z mého seznamu písniček pořádně nepoznáte co mám ráda, je to takový mišmaš :-D. Ale moc ráda poslouchám muziku v sluchátkách.
Jinak ještě hraju na kytaru. Ani nevím, proč jsem začla. Ale pamatuji si přesně tu chvíli:
Bydleli jsme ještě v bytě a je se koupala ve vaně. Taťka přišel myslím z práce a já si ho zavolala do koupelny a zeptala se ho, zda mě bude učit na kytaru. No a nakonec se to domluvilo a už budu hrát pátým rokem J. Začla jsem myslím v deseti, nebo ještě chvíli v devíti.
No prvně mě to trošku bavilo, ale pak mě přestalo bavit cvičení. Ani nevím jak, ale donutila jsem se hrát další tři roky, až jsem se dostala do zlomového čtvrtého ročníku. Často jsem přemýšlela, abych přestala, ale teď bych to nikdy už neřekla. Díky tatínkovi jsem se konečně pořádně naučila noty. Mě dělali velké problémy :-/. No a pak jsem se naučila plno hezkých skladeb a začlo mě to bavit. A dokonce mě začlo bavit cvičení, což bylo vždy utrpení J. A tak se stalo, že jsem i chtěla hrát kytarové etudy, které jsem předtím nenáviděla. A tak jsem jich už 9 zahrála úplně sama bez pomoci táty a na to jsem hrdá. Umím už tři krásné skladby a hodlám pokračovat J. Chci to s tou kytarou někam dotáhnout. Nebudu se tím živit, ale chci to umět tak podobně jako táta. Ten je úžasný kytarista. Vždy rád učil děti a tak mě učí na Habrmance- to je lidovka. A na kytaru umí fakt bezvadně. Často jen slyší melodii a tak jí zahraje. Taky skládá písničky a umí hrát naprosto dokanole. A já to taky takhle nebo aspoň podobně chci. A hlavně chci udělat sobě a tátovi radost.
No ale kytaru neovládám jenom já a táta. Mamka sice nehraje na nic a ani nechce- říká že by neměl trpělivost :-D.Ale brácha zkouší hrát na kytaru. Sice neumí noty, ale hraje podle tabulatur což, je taky takový způsob. No a je moc šikovný. Moc dobře si pamatuje a věřím ,že kdyby se naučil noty byl by lepší než já J. A je to tak, já jsem trošku pomalejší v tomto směru :-D, ale už jsem se dostala, k dobrému hraní a to jsem ráda. A brácha pokud bude chtít tak bude i lepší a mě to vadit nebude, já vím, že je moc šikovnej a má na to.
Hudba mě provází celej život už od malika a bez ní si život představit nedokážu 
http://rlv.zcache.com/i_love_music_magnet-p147032566234425730qjy4_400.jpghttp://www.zus-habrmanova.cz/userfiles/image/guitar(2).bmp

Facebook- jsem prý jeho generace

12. července 2010 v 21:03 | Bublushka
Minulému tématu jsem vůbec nerozuměla, ale tohle mě zaujalo a tak o něm začnu psát.
Říká se, že kdo nemá Facebook, jakoby nebyl, ale mě by se spíš líbilo víc, že kdo nemá Facebook je borec. A to protože musí bejt dobrej, aby si ubránil vlivu okolí ,které ho svádí k facebooku. Je to ale asi blbost :-D.
Já se k Facu dostala díky bráchovi. Ten na něm byl a hráj tam hru Friend for sale. Mě se to líbilo a tak jsem se na facebook s jeho pomocí přihlásila. No a jsem tam do teď. Je to asi rok, nebo tak, nějak pořádně nevím ale za tu dobu jsem si zahrála a přestala hrát různé hry, i to Freinds for sale. Ted mě ani Face moc nebaví. Hraju tam jen Treasure isle a občas Frontier ville co mě ted zaujali, ale jinak mě to tam neba.
Facebook je někdy prima věc, můžeš tam najít své bývalé kamarády ze školky i třeba když jsi na střední tak ze základky. Já tam našla mé bývalé spolužáky z první a druhý třídy. (ve třetí jsem přestoupila na jinou školu) No a překvapilo měj ak se změnili. Taky jsou tam různé hry na zahnání nudy a můžeš psát různé statusy a občas je někdo okometnuje. Tak je to tedy u mě :-D. Taky tam můžeš dávat své fotky a koukat se na fotky jiných, což mě někdy baví. To je vše pozitivní a teď k těm negativům.
Na Facu se dá být snadno závislý. Každou volnou chvili na něm člověk je a já nedokážu pochopit co tam furt dělá :-D. No taky se tam může někdo za někoho vydávat. Můžou tam být úchylové atd.. Proto bychom si měli u Facu dávat pozor s kým si píšeme a kolik na něm trávíme času.
Ale příjde mi třeba divný, když má někdo nějakých 1000 přátel. Co to je? to snad ani nejde. Já jich mám asi 75 a to jsou lidi, co znám aspon od vidění. Často si mě přidá někdo, kohho vůbc nemám a to hned ignoruju. Nechápu lidi co májí přes 500 přátel, juj to už je moc. Myslím, že tam je několik koho nezná.
Ale zase mě Facebook ujistil o tom, že je svět děsně malý. Přesvědčilo mě o tom to, že mého bývalého spolužáka zná jedna spoulžačka ze současné třídy no a taky že kámošku z tábora, která bydlí v Pardubicíh znají taky mi splužáci. Svět je zatracené malej.
Face není zas tak špatnej, ale ani není zas tak dobrej .-). Je to jen zábava na zahnání třeba hoďky na compu a jinak hrozná blblost.:-D

http://www.nuigalway.ie/erasmus/images/facebook_logo.jpg

Hračka-radost

28. června 2010 v 19:58 | Bublushka
Když se řekne hračka. Vybaví se mi malé dítě, hrající si s nějakou tou hračkou.
Já si hrála do dlouho. Vlastně do 13 let :-). S kámšokou jsme se sešly u ní doma a hrály si s barbínama. Ono to možná někomu příjde trapné, ale já chci být dítětem věčně a to nejde a tak jsem si to prodlužovala aspon hraním.Ted mě to ale už nebaví :-(.
Když si ale mám třeba hrát s malým dítětem vžiju se do hry a je to pak zábava.
Já mám hraček spoustu a na každou mám pěkné vzpomínky. Barbínky,miminka, obyčejné panenky to všechno jsem milovala. Taky mě děsně bavilo hrát si s kuchyňkou atd.
Dětství je úžasná věc a i když si tedka nehraju, stále se jako dítě cítím.
K mým čtrnáctým narozeninám je mdo maminky dostala jednu maličkou panenku Jahůdku. Měla jsem z ní děsnou radost. Nehárla jsem si s ní, ale byla mím talismanem. A hlavně úžasně voněla. Vše ale říkám v minulém čase, protože jsem jí asi před měsícem ztratila. Možná je to dětinské, ale to já jsem, ale je mi to líto. A přála bych si novou :-). A asi se mi to splní :-D
Jednen výkend jsme jeli k nějakým znamým a maminka chtěla koupit jedné malé holčicče nějaký dárek. Poradila jsem právě jahůdku a byla to správná volba. Sama jsem si pak s tou hočičkou hrála a bylo to bezva :-D
Ale td prič ode mě a k hračkám celkově.
Hračky měli děti již v pravěku. Vzali si dva kalcíky a vyhráli si na celé dopoledne. Někdy jim stačili kamínky a často si je různě zdobily. Postupěm času začli přicházet na hadrové. A nakonec jsou tu plastové, gumové atd... Panenky a haračky se stále zlepšují až mi příjde že to přehání.
Ale hlanvní je, že se  to líbí dětem a mají s s čím hrát.
http://www.4kids.cz/Modules/serveimage.axd/c1937ddb4cd14eb9ad41ade127911d87/398x290/100
Přesně tuhle panenku sje měla i stěma věcma :-(
http://www.hracky-detem.cz/gfx/logo.png
http://blog.newsok.com/hiccups/files/2008/12/pic_toys.jpghttp://jenniferlance.greenoptions.com/files/373/FleaMarket_PlasticToys.jpg

SMRT-Nemáme ji rádi, ale bez ní to nejde

18. června 2010 v 21:59 | Bublushka
V mé rodině se už smrt za můj život projevila několikrát. Jak to tak počítám tak čtyřikrát.
Dvě prababičky a pak dědové :-(. U prababiček mě to zas tak nermoutilo, neznala jse se s nimi, ale dědové to bylo špatný :-(.
První umřel děda, který sice není můj vlastní, ale vlastně je pro mě víc vlastní než ten vlastní :-D. No ten vlastní z maminy strany je hroznej a já ho nemám ráda a ani se snim nescházíme jen občas mamka.
No a ted zpět k prvnímu dědovi. Byl to prostě můj děda ať vlastní či nevlastní. Byl mým dědou už od mého narození takže jsem k němu měla silné pouto. Bohužel umřel na rakovinu a hodně brzo, bylo mu něco přes 60 a to je podle mě moc brzo :-(. Bylo to smutné a babička je ted sama a taky často ještě furt smutná. A to už to jsou dva roky a půl a ještě něco. Stalo se to nějak 12. ledna a právě že pár dní před mýma narozkama :-(.
No a druhý děda ten byl z řecka. Tomu bylo nějak přes 80 a já ho moc neviděla. Ale mám na něj moc hezký vzpomínky a nedávno jsem si na něj vzpoměla ve snu :-(. No a v obou případech to pro mě bylo hrozné. Na českého dědu jsem si zvykla, že už není, ale u dědy z řecka, protože je to z prosince, tak to je takový těžký, když jsem ještě v řecku zatím od té doby nebyla a dlouho nebudu.
Smrt ta je všude. Každou chvíli někdo umře, ale zase se někdo narodí. Musí někdo umřít, aby uvolnil místo těm co se narodí, aby tu nebylo moc lidí. Když si představíme kolik asi za den umře na světě lidí musí to být velké číslo, ale tak je to i u narození a tam je bohužel někdy taky smrt.
Smrti jsou různé a nejkrásnější je podle mě ve spaní a nebo někde na krásném místě s blýzkými.
Je ale škoda, když někdo umře na nemoc a předtím dlouho trpí. Nejlepší je smrt přirozená ta je myslím si že bezbolestná.
No a správný věk na umrtí? Podle mě až od 90 nahoru, ale je už málo lídí kteří se dožijí 90 natož výš. Ale musí to být krásné žít dlouho. Já sama chci žít do 130 .-D a být čiperná babička :-D
Můžeme si myslet, že smrt je vždy nechtěná, ale není tomu vždy tak. Sebevrazi na smrt myslí furt a vyhledávají ji. A občas moc nemocní nebo neštastní lidi také chtějí umřít aby se už netrápily.
JE smutné když se někdo zasebevraždí. Ten človek to tu prostě nezvládl :-(
A co bych ještě řekal ke smrti?
Je to smutná, ale nutá součást života.
http://www.magicfriends.kvalitne.cz/images/Hrbitov_2.jpg

Drogy- co je na nich IN ?

30. května 2010 v 17:21 | Bublushka
Téma týdne mě opět zaujalo a tak se k němu vyjádřím.
Drogy, slovo, které zná každý. Někdo si pod nimi představí prášky, někdo injekční stříkačku, někdo šňupací prášek, a další. A někdo si představí sebe nebo někoho sobě blízkého.
U mě v rodině naštětstí nikdo nepodlehl drogám a jak vím, ani ke nezkoušel. Tatka s babičkou a se strejdou sice kouří, ale jen cigarety a to se ještě  dá :-). Ale byla bych radši kdyby to nedělali.
No a zpět z tématu.
Podle někoho je braní drog IN, ale podle mě je to moc OUT. Co je IN na tom, se z poblémů vyhulit, a pak vidět vše barvné. Nestačí si to vyřídit sám? Jsou to srabi, ti kdo berou drogy, jako vrazi, podle mě. No a takoví srabi jsou prostě OUT.
IN je podle mě, když někdo nehulí a napíchá si něco. IN je bejt čistej a doufám, že na to budou přicházet i ti OUT lidi.
Je to smutný, když nějaká holka ani ne 15- ti letá začne s drogami jen aby byla IN. Právě, že nebude. Sice pro tu partu, ale zrtarí celou rodinu, kamrády a přátelé. A nebo jí někdo pomuže, ale to se stane málo kdy.
Dorgy jsou také drahá záležitost. takže se pak z lidí stávají zloději a schánějí peníze kde se dá a i u koho se dá. No a to je špatné. Nechápu proč se drogy vůbec vymyslely. Nejspíš do měli někdy nějaké domorodé kmeny, aby se dostaly k duchům, ale věděli že to dopadne takto?
Doufám, že bude stále víc lidí přicházet na to co je IN a nebudou OUT a pokud někho někydy napadlo brát dorgy, honem to zahodte za hlavu. Můžete umřít, nestojí vám to za to a je to OUT.

http://www.softchalk.com/lessonchallenge/lesson/Pharmacology/prescription_drugs.jpg
http://www.seoconsultants.com/just-say-no/images/no-drugs-480.gif

Naše milé mobily

21. května 2010 v 20:58 | Bublushka
Mobil, ten má v této době každý, až na nějaké starší generace. Ale někdy i ty starší generace používají mobily. Existují i moblily, které jsou velice jednoduché a mají třeaba tlačítko na zavolání "První pomoci" . Prý ale jsou špatné :-(.
Mobily ale jsou pro mnohé lidi každodení potřebnou věcí. Někdo je využívá k práci, někdo jen pro zábavu a někdo ho má jen pro to, aby mohl být s někým v kontaktu. Já mám mobil abych mohla  s někým telefonovat a SMSkovat a taky pro zábavu. Ale je pravda, že já si teď s nikým moc nepíšu ani nevolám. Volání mám drahný a nemám si s kým psát :-(. JE sradna že jsem si loni 25. prosince nabyla kredit 200 kč a stále my zbývá ještě 52 korun. Njn nikdo mi nepíše a já nevím komu psát. Ale často se mi stává takový zákon schválnosti. Někdy zapomínám vypnout si zvuk na mobilu ve škole, ted to vlastně ani nedělám. No a když mi výjímečně zazvoní v hodině, tak si říkám, no bezva konečně mi někdo píše a tak se hned kouknu kdo, no a on to T-mobile nebo infolinka to mě vždy naštve :-D .
A ted k mobilům obecně. Příjde mi, že někdy to lidé s mobily přehání. Jednou mi strejda vyprávěl, že byl v hospodě s nějakým kámošem. A v tý hospodě nebyl signál. No a ten kámoš stále chodil ven aby zkotroloval zda mu někdo třeba nepíše a když šel strejda třeba na záchod hned ten kámoš hrál hry. Opravdu to jen někdy přehnané kolik lidé věnují mobilu času. Stále na něm cvakají, a když není signál nebo nemají baterku jsou děsně nervozní. Mě je to jedno, mě nikdo nepíše ani nevolá a tak mě nějaká vybytá baterka nebo žádný signál nerozhodí. Kdyby mi alw mobil stále zvonil ráda bych si od něj někdy oddychla a to moc lidí neumí.
Občas je mobil, ale důležitý. Myslím, že když někdo někam jde klidně i jede sám, měl by mít u sebě mobil. Na tísnovou linku se dá volat bezplatně a nikdy nemůžeme vědět komu budeme potřebovat zavolat. Ale zase nesmíme na tom mobilu být furt, jen ho mít pro jistotu u sebe, jako klíče.
Pro mě je můj mobil moc důležitý. Sice jak už říkám po několikátém, mi nikdo nepíše, ale někdy potřebuju někomu zavolat a tak. A taky tam mám hudbu a hry, umí to fotit(i když ne moc kvalitně) a já jsem se svým mobilem velice spokojená. Je to můj druhej mobil, kdyby se mi nerozbil ten předtím, asi bych tento neměla, ale možná že jo. A dlouho jiný mít nebudu a nevadí mi to já to tak chci.
Mám tedka den nový kryt, protože ten původní se mi rozerval a jsem spokojená.

PS:A ten mobil předtím se mi rozbil tím- že spadl do záchoda :-D . Spce pak funguval, ale přestávala jít baterka se kterou jsem měla už porblémy, pak naboptnala a ted je nefunkční. NJN.

:D

A co vy?
Jaký máte mobil?
Co si myslíte o zamyšlení v článku:
Kolik už jste měli mobilů?
http://web-japan.org/kidsweb/hitech/mobile/images/mobile_top.jpg

Moře- krása ke které jezdí spousta lidí

28. dubna 2010 v 18:54 | Bublushka
Moře, každmu se vybaví velká voda s pláží a pak něco okolo. Mě písečná pláž uplně prázdná a slyším to sumění . Prostě nádhera.
Podle mě, ale lidi to s mořem přehání. Stále řeší jak byly a budou u moře a hrozně to prožívají. Já byla u moře, ale vždy jen u jednoho. Jezdím do řecka za rodinou. Narodila jsem se tam a mám tam babičku, sestřenice a tak. Naposlede jsem tam byla v roce 2008 takže před dvěma roky. Tam je nádherné moře. ALe nikdy jsem nebyla u žádného jiného moře a ani mi to nechybí.
Někdy mi příjde až legrační, jak lidé vykládají že byly tam a tam a tam a......... Nevím co to je cestovat všude možně, já byla jen v jedné zemi a to v řecku u rodiny. Nechci  říct, že závidím ,ale příjde mi to zvláštní.
Ale ted to kladné. U moře se můžeme opálit což mě neba :-). Příjde mi nudné třeba hodinu ležet a nic nedělat. Já jsem aktivní a ráda plavu nebo chodím po pláži či něco hledám. Sranda je taky, když mě někdo zahrabe do písku, hehe to jsem pak celá od písku a musím se umít do moře.
Moře mám moc ráda a i když mi nejde moc palvat daleko stačí mi pár metrů a vyblbnu se. No a taky sem často pod vodou než nad vodou a hrozně ráda hledám mušle. Nevím, ale proč, štítím se mrtvých krabů co tam nekdy jsou :-).
A štvou mě medůzy, kterých tam v tom moři kam jezdime je hodně.
Nevím, kdy se dostanu zase k moři, vím že ale letos ne.
Jednou bych chtěla jet do Franice, ale nevím jestli zrovna k moři.

A co vy?
Jezdíte k moři?
Máte ho rádi?


Toť vše.
http://thundafunda.com/5/Beaches/photos-of-Taino-Beach-Bahamas-pictures.jpg
 
 

Reklama