Kecy

Mají papírové knihy šanci přežít?

1. ledna 2012 v 12:36 | Bublushka
Skoro každý ví, že od nového roku se mají zdražovat okolo jiných věcí i knihy. A to docela o dost. Jak je bohužel možné předpokládat, lidé si budou knihy kupovat stále méně. Různá malá knihkupectví zaniknou a nahoru půjde prodej elektronických knih. To nezabírá místo a knihy v nich jsou o mnoho levěnjší. A také je podle mě už možnost někde si stáhnout knihy zdarma.
A je to škoda. Knihy jsou keásná věc a myslím si, že elektronická náhražka je jen těžko nahradí. Sice bude mít tisíce vymožeností, ale klasická kniha se jí nevyrovná. Budete si moci přičichnout ke čtečce jak jí voní listy? Budete si moci vystavit své oblíbené knihy v knihovně? Ne. Sice budete mít všechno pěkně pohromadě v jedné kostičce, ale nebude to tolik ono. Neříkám, že mě čtečka knih nezaujala, ale pravým knihám se prostě nevyrovná.
Bohužel to tak moc lidí nevidí a tak si raději koupí čtečku knih a "knihy" si budou kupovat levněji. Technický pokrok se bohužel nedá zastavit.
Podle mě by jedna z možností, jak by se snížala cena knih bylo brožované vydání. Vázané knihy jsou sice krásné a méně se ničí, ale brožované verze jsou levnější. V Řecku například mají jenom brožované knihy, myslím, že se tam hodně těžko dá sehnat kniha ve vazbě. A to by myslím o dost zlevnilo knihy. Já osobně knihy mám ráda, ale žádné si nekupuju, protože na ně nemám tolik peněz a když se ještě zdraží bude to horší.
Myslím si také, že v novém roce budou asi více naplněné knihovny, protože přece jen knihy odtamtud jsou skoro zadarmo (ten malý poplatek se snad nemusí počítat). Já osobně knihovně vděčím za tolik knih, co jsem si přečetla. Bez ní bych přečetla o mnoho míň.
Je trošku škoda, že zájem o knihy jako takové upadá, ale asi to tak má být. Nakonec i elektronické knihy obsahují to co ty hmotné a možná tím půjde čtení nahoru.
Nevím jak to bude pokračovat dál, ale já doufám, že jen k dobrému.

http://i2.cdn.turner.com/money/2011/01/27/technology/amazon_earnings/amazon_kindle.top.jpg

Každý má svou masku, ale ne každý ji sundává.

8. prosince 2011 v 20:10 | Bublushka
Ale tak jsem si řekla, že se mi chce něco psát- cokoliv. A je tu pěkné téma týdne, tak ho využiju :D

Každý člověk na světe má svou masku a buď jí nosí nebo ne. Sundává jí a nandává podle své potřeby a kdy se mu to hodí. Ale kdy pak mají ostatní vědet jestli masku má nebo nemá?
Masky jsou někdy sice hezké, ale zakráývají skutečnost. Chtěli byste si snad koupit nádherné jablko a zjistit, že je uvnitř shnilé. To se vám úplně skazí chuť. A tak je to i u lidí. Někomu věříte, ale on nás nakonec zradí a vám jen zůstanou oči pro pláč. Je to tak a bude to tak dokud se lidé sami nezačnou měnit a své masky odhazovat vdál.
Já osobně masku nosím. A to v poslednídobě často. Mám trápení, není sice velké, ale stále přemýšlím a někdy mi není dobře. Ale nechci to nikomu cpát tak se skrývám za masku a mlčím. Nejlepší je se pak s tím někomu svěřit. A jelikož já nemám zas tak svělou kámošku všecko říkám mamince. Ta mě vyslechne a mě je hned líp.
Můžete si říct, co to s tím má společnéoo? Ale má to spoleného hodně. Abyste mohly odhodit masku, je dobré jí nejdřív někomu ukázat. Prostě se někému svěříte, vám je lépr a masku si už nenasadíte. Já to tak mám. Trápila jsem se protože jsem ještě nezažila lásku a ve třídě se mi líbí jeden kluk a hodně a ja si nevím rady jak ho oslovit atd... Ale svěřila jsem se, mamka mi poradila a já se ted netrápím, kluka neřeším a říkam jen to- jestli má přijít, naskytne se příležitost aby jsme byli spolu(snad jo XD).
Nebudu tu vypisovat co vše jsme prožívala, ale nebylo to moc příjemné a to se to přitom odehrávalo jen v mé hlavě. Ale povedlo se mi odhodit masku a ted jsem jaká sem- aspon mi to přijde :-).
A tak si myslím že to je. Maska se dá odhodit, jen člověk musí chtít.
Masku však má někdy člověk proto aby druhému neublížil. Nevím zda je dobré říct někomu, že má ošklivé oblečení když víš že ho to raní. Ale zas si můžeš říci, že to mohl čekat protože každý nemá stejný vkus a když se to líbí jemu, nemůže mu to nikdo vyvrátit.
Ale už zajíždím od jiných témat.
Masky jsou někdy krásné, ale stejně je dobré je nakonec sundat, protože odhalení v nepravý čas a pozdě může mnohé pokazit.
http://itsgenuine.files.wordpress.com/2010/08/no-mask.jpg

Blíží se VÁNOCE-už zase

27. listopadu 2011 v 13:14 | Bublushka
A je to tu zase. Jako každý rok. Už po patnácté v mém životě. Blíží se vánoce. A jakoby ty minulé byly nedávno, nezdá se vám XD.
Vánoční výzdoba začala už koncem října i když u nás jí rozsvítili až včera :-D. Obchody mají už vánoční slevy (které platí třeba jen do listopadu) a vánoční atmosféra začíná houstnout stále víc a víc. No vždyť dneska už je adventní neděle.
Já osobně zatím vánoční horečce moc nepodlehla. Nemám nakouopený ani jeden dárek a nemám vůbec představu co budu kupovat. A to ani okrajovou. Nechci koupit žádnou kravinu, ale co teda koupit . A když se našich zeptám, řeknou "Nic mi nekupuj.". A jelikož mě je blbý nic nekupovat a ráda kupuju dárky, budu to dylema muset nějak vyřešit. Snad se to podaří.
Už se alespon začnu rozhlížet po krámech a třeba mi něco padne do oka (snad to bude nápad a né nějaké smítko :-)).
No když už přístí týden začíná prosinec, tak to bude v obchodech komické. A to nejlíp ten poslední týden.
Někteří mají ale už dárky nakoupený všechy (nechápu,závidím) :-D.
Venku se počasí ale moc vánočně netváří. Ale vlastně, kdy naposledy jsme měli vánoce se sněhem a nebo aspon ne tak studené? Nevím,nepamatuju- loni sníh odpadl přesně na Štedrý den :D.
No musím říct, že vánoce jsou hezké, mám je ráda, ale taky je to docela složitý svátek. Musí se se sehnat a vymyslet dárky, udělat výzdoba, navařit spoustu jídla. A pak se to vše během jednoho dne rozbalí a sní a zase bude po Vánocích. A vlastně se zase budou blížit další vánoce.

Tak tedy ŠTASTNÉ A VESELÉ přípravy na VÁNOCE :-D.

http://i.ehow.com/images/a05/do/6g/survive-christmas-chaos-200X200.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6a/Y_Christmas_Tree_2.jpg/300px-Y_Christmas_Tree_2.jpg

Po delší době

13. listopadu 2011 v 11:32 | Bublushka
Po delší době jsem se konečně odhodlala zase zajít na blog.
Jak možná víte, pokud jste četli články, byla jsem na vyšetření ruky. Nemohla jsem nějakou dobu psát na compu a pak se mi ani nechtělo. No ted se mi ale toršku chce, takže něco písnu.
No ruku mám v pohodě, jizva vyšla dobrá a ted jen doufám že už se to znovu nevyrobí.
Ve škole to je docela sranda. Gympl fakt není žádnej med :-D.
No asi už brzo dám MissMazlíček i když mi dost lidí neposlalo obrázky, ale připomínala jsem jim to už hodně, takže maj smůlu.
Jinak to bylo zatím vše. Snad se moc nezlobíte, že jsem moc nepsala, ale nechtělo se mi.
Notak zatím zdar.
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/71175_312568614834_2100310_n.jpg

Myslím že existuje třetí, čtrvtý i stý svět

23. října 2011 v 16:58 | Bublushka
Myslím si, že ve vesmíru je mnoho dalších světů. Je tolik galaxií a tolik palnet, že musí být ještě aspoň nějaká obydlená životem. A myslím, že není jen jedna. Proč by jsme měli být mi jediní? Vždyť naše zárodky přišly taky z vesmíru takže je pravděpodobné, že dopadly i někam jinam. Nemyslím, že je jinde stejný svět a jsou tam lidé a ti dělají to samé co my. Ne, myslím že existujíjiné světy a ani nemusí být s lidmi. Fantazy filmy a knihy jsou bytostí plné, takže si umíte představit co by tam mohlo třeba být. Ano myslím si, že mimozemštani existují :-).
Ale je také ještě jeden typ druhého světa. A to svět duchovní. Je sice dost spjatý s naším, ale není zas tak moc lidí, co ho vnímá. Nechci o sobě tvrdit, že já tu schopnsot mám, ale myslím si, že jsem se už několikrát s duchy setkala. No a takly si myslím, že zvířata jsou citlivější a druhý svět duchů vnímají. Můj králíček někdy zničeho nic začne dupat a utíkat jakoby se něčeho bál. A přitom já třeba ležím na posteli a nic se nehýbe.Jo mohlo to být cokoliv jiného, ale měla jsem takový pocit, že tu někdo byl. A asi stále je.
A jako druhý svět se dá brát i říše zvířat, protže jejich život se dost liší od toho našeho.
No zkrátka a jednoduše si myslím, že druhé světy existují. A bylo by dobré aspoň jeden z nich odhalit :-)
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSkbmMk-xMmbGd_Qfkr1Urg4nfuimS_5iDVlO_Q9RUtAyB30XzYNc73QT5o

Co bude, jak to bude a proč to bude.

23. října 2011 v 16:39 | Bublushka
Tak. Nadpis myslím mluví za vše. Tak začnem.
Zítra jdu na vyšetření s rukou a předpokládám že pak několik dní pro mně nebude lehké psát na počítači oběma rukama :-). A jednou se mi asi psát chtít nebude. No a tak dneska uveřejním pár článků a některé přednastavím.
Jinak o prázdninách se budu léčit, učit se a číst si :-).
No a jestli vám nebude stačit to co tu bude, můžete navštívit ještě můj TUMBRL.
No a jak to tak vydím je to asi vše co jsem vám chtěla říct. Tak zatím zdar :-).
http://soulgineering.com/wp-content/uploads/2011/07/1HealingHandsLight.jpg

Bez ní bych tohle nepsala

5. října 2011 v 18:04 | Bublushka
Fíha. Představit si svět bez elektřiny je těžké, ale jde to. Nebyla by tleka, nebyl by počítač, nebyly by mikrovlny, ledničky, lampičky atd.. Bez elektřiny by to bylo dost těžké. No tak jak to bylo v minulosti ?:-).
Hned jak by se začlo stmívat muselo by se přestat s pracemi protože se na to nevidí, takže by den skončil zapadnutím slunce. Nedalo by se telefonovat a SMSkovat bez čeho někdo nemůže žít :-D. No a nebyl by Facebook. Mě by to nevadilo ale hodně lidem jo :-D.
Taky jaký je problém když vypadne elektřina. A to většinou bývá na pár minut či hodin. Ale elektřina je dobrá věc. Sice se za ní platí hodně peněz, ale v dnešní době to bez ní nejde. Aspon ne v moderní společnosti.
Představte si kolik věcí by nebylo bez počítače. Kolik práce by všechno dalo.
No ano dříve taky elektřina nebyla, ale někdy dříve lidé neuměli používat ani oheň :-).
Já jsem ráda, že elektřina byla vynalezena, je to dobrá věc co hodně věcí usnadní. Je sice někdy nebezpečná, ale co není. :-D.
No hrozná je předstva že by neexistovaly filmy a můj oblíbený Forrest Gump. Že bych si večer nemohla do dlouho číst. Že bych nemohla psát tohle a mít svůj blog. Že by nebyly PC hry které mi někdy zpříjemní den. A že by nebyla Lady Gaga protože ta by to bez elektřiny fak nedávala. A Metal taky.
V dnešní době je prostě elektřina samozřejmostí.
Ano jsou ještě místa, kde eletřinu nemají, ale přijde mi to divné. No ale vlastěn ve všem jsou někdy vyjímky i když se to na první pohled nezdá.
Zkrátka a jednoduše bez elektřiny by to bylo těžší. Sice to bylo, ale když to už je vyrobené je těžké na to zapomenout.
http://www.frsenergynow.info/most-powerful-energy-drink.jpghttp://www.goodenoughmother.com/wp-content/uploads/2010/06/Electric_Guitar.jpg

Ticho tam!!!!

24. září 2011 v 18:40 | Bublushka
A já nakonec na to téma článek napíšu :-).

Ticho. Někdy ho mám ráda, někdy ne.
Mám ráda ticho na vesnici. Když jdu domů a zrovna nejede nic. Je takové nádherné ticho a jsou slyšet jne občasné zvuky přírody. To miluju. Další ticho mám ráda před spaním XD. Prostě já pak moc myslím a nejde mi psát, ale někdy usnu i u telky :-D.
Pak mám ráda ticho ve škole když nám třeba odpadne první hodina a já tam čekám a všichni jsou ve třídách. Je to divné ticho, ale hezké. A krásné je i tocho v knihovně které prolíná jen šustění stránek knih.

Jinak ale zas ticho moc nemusím. Nesnáším když se třeba koukáme na telku já něco řeknu a ticho. Nidko nereaguje. I kdyby začal říkat:"Ježiš co to meleš" ale aspon něco :-). Nemám taky ráda to trapné ticho když někde s někým sedíš a jen mlčíte. A někdy nemám ráda ani ticho doma. Když jsem doma sama a je ticho reaguju na každý zvuk a někdy see i bojím. Jak já jsem ráda když pak přijedou rodiče. Vím sice že mi nic nehrozí, ale nemám ráda to ticho samoty. Já prostě nejsem ráda sama doma. Pak mi šibe a chodím po domě a kříčím a doufám že se ozve něcí hlas :-D. Zas takhle ne, ale dělám si pak srandu abych na strach nemyslela :-D.

No jinak já ale často vyheldávám tihco. Nesnáším hádání se o ničem protože mě to pak štve a jsem schopná se hádat taky. A někdy ani nevím proč říkám "pšt" i když ten hukot má být :-D. No ale stejně málo kdy na to "pšt" někdo reaguje a málo kdy ztišením :-).

Jinak já ticho zas moc nepotřebuji. Nevím ani proč, ale já si dokážu číst i u telvize. Prostě vypnu okolí a vnímá, jen tu knihu. Ale zas u učení mám raději klid a raději se sama učím. Čtu si to totiž rádá nahlas a přidje mi trapné to číst před někým :-).

No ticho nás i mě provází často a je jen na nás, jak se ho budeme bát či ho milovat. Já si musím na ticho doma zvyknout a přestat se bát kravin a taky se naučit říkat "pšt" jen když se to hodí XD.

A co vy? Máte rádi ticho?

http://4.bp.blogspot.com/_5l4bjO3tJSI/TU2Znv8-XAI/AAAAAAAAAVs/Wwhj_eIkMRY/s1600/silence1.jpg

Ale já se taky stydím

17. září 2011 v 19:40 | Bublushka
No já a nahota? Stydím se trochu. Nikdy bych nešla na nuďárnu.
To mi tak připomíná že jsem jednou v televizi viděla pořad o nudistech co chodí po světě nazí. Jo fakt- prostě je nebaví jen ležet na plážích a tak chodí na výlety nazí. Mě to přijde docela blbý.Oni sice se jako před každou vesnici oblíkaj, ale co když půjde nějaký tábor na výlet a v lese potká nudisty- co si a ty děti pak pomyslí :-). Já proto nudistům nic nemám, ale at si zůstanou na pláži, ven to tahat nemusej :-).
Ale nahota mi osobně zas tolik nevadí. Je to přirozená věc a každý člověk má tu vlastní. Mladé nahé tělo je vlastně hezké. A mimika a malé děti mají nádhernou sametovou kůži :-).
Je zajímavé jak se postupem času stácají lidé stydliví. Jako malí je rodiče nechávají nahé běhat u vody, ale když už jsou starší stydí se někdy i v pavkách. A pak to některým zůstane a někteří to zase změní. Jsou buď nudisti a nebo si oblíkají krátké oblečení :-).
Nahota není špatná. Je spojena s něčím krásným, ale bhužel někdy i s něčím špatným, ale tak to bohužel na světě už je. Netuším jak to bude ža budu mít kluka a jednou před ním budu třeba nahá-no te už je dost silné když si neumím představit i jak si s někým dávám pusu :-D.
No nahota je přirozená věc, hezká věc, ale nesmí se to s ní přehánět- někdy je totiž pak i ošklivá.
http://www.inspirationfalls.com/wp-content/uploads/2009/03/nudity-concepts-2.jpg

Díky bohu za něj

11. září 2011 v 17:26 | Bublushka
Nevím jak bych žila bez sourozence a ani si to nechci představovat- na co. Mám o pět let staršího bráchu, je mu 20. Někdo si možná myslí že mít staršího sourozence je hrůza, ale není. Já bych svého brášku za nikoho nevyměnila. Je pravda že se někdy pohádáme, ale to je normální a je to tak málo často :-). S bráchou si neuvěřitelne dobře rozumím. Můžu se s ním bavit vlastně o všem a stále si máme co říct. Jo je jiný než já, hodně jiný, ale možná právě proto si tak dobře rozumíme.
Když jsem se měla narodit brácha se prý moc těšil a pak když jsem už byla na světě mě měl moc rád. Jo občas mě zlobil, ale zlobila jsme i já jeho a možná více než on mě. Brácha byl prý klidně dítě, ale já byla naprostý opak. Stále nespokojená a ukřičená :-). A tak je to trošku i do teď. Brácha je pohodář kterému vše vychází a já jsem energická, stále chci něco dělat a život mi stále hazí klacky pod nohy, ale zas se nenudím :-).
Když jsem začala chodit do školy vyzvedával mě z ní brácha protože rodiče pracovali. Jo to se mnou měl trápení :-) já ho dost zlobila. Ale přešla ta léta a je tu dnešek. On už chodí na vejšku já na střední. Často mi poradí(zrovna dnes mi pomáhal s úkolem na matiku) a každou chvíli se máme o čem bavit. A tím že jsem byla často s ním tak jsem po něm hodně "podědila". Díky němu mám ráda metal, pc hry a plno dalšího. Hodně věcí mám díky němu a jsem mu za hodně vděčná.
Nevím jak bych to bez bráchy přežila. Stačí mi když je na několik dní va kolejích v Brně a už se mi po něm stýská a doma není moc co dělat. Já nemám moc kamarádů a žádnou nejlepší kámnošku. Místo toho mám ale skvělýho bráchu a za toho jsem moc ráda.
Jinak podle mě jsou jedináčci chudáci. Možná maj co chtěj, ale nemaj sourozence a to je podle mě veliké mínus. Jim to třeba tak nepřijde, ale s nimi je to lepší.

http://www.inspirational-quotes-and-quotations.com/images/brother-and-sister-quote-21334409.jpg

Myslím že existuje i třetí, čtrvtý i stý svět

24. srpna 2011 v 17:48 | Bublushka
Myslím si, že ve vesmíru je mnoho dalších světů. Je tolik galaxií a tolik palnet, že musí být ještě aspoň nějaká obydlená životem. A myslím, že není jen jedna. Proč by jsme měli být mi jediní? Vždyť naše zárodky přišly taky z vesmíru takže je pravděpodobné, že dopadly i někam jinam. Nemyslím, že je jinde stejný svět a jsou tam lidé a ti dělají to samé co my. Ne, myslím že existujíjiné světy a ani nemusí být s lidmi. Fantazy filmy a knihy jsou bytostí plné, takže si umíte představit co by tam mohlo třeba být. Ano myslím si, že mimozemštani existují :-).
Ale je také ještě jeden typ druhého světa. A to svět duchovní. Je sice dost spjatý s naším, ale není zas tak moc lidí, co ho vnímá. Nechci o sobě tvrdit, že já tu schopnsot mám, ale myslím si, že jsem se už několikrát s duchy setkala. No a takly si myslím, že zvířata jsou citlivější a druhý svět duchů vnímají. Můj králíček někdy zničeho nic začne dupat a utíkat jakoby se něčeho bál. A přitom já třeba ležím na posteli a nic se nehýbe.Jo mohlo to být cokoliv jiného, ale měla jsem takový pocit, že tu někdo byl. A asi stále je.
A jako druhý svět se dá brát i říše zvířat, protže jejich život se dost liší od toho našeho.
No zkrátka a jednoduše si myslím, že druhé světy existují. A bylo by dobré aspoň jeden z nich odhalit :-)
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSkbmMk-xMmbGd_Qfkr1Urg4nfuimS_5iDVlO_Q9RUtAyB30XzYNc73QT5o

Toaleťák-bez něj by byl život i něco hnusnější XD

20. srpna 2011 v 20:01 | Bublushka
Někdo může brát toaleťák za kravinu a hnusnou věc, ale představte si život bez něj. To by jste se utírali novinama, časákama (lol třeba bravíčkem- Robertem Patinsonem XD), lopuchem nebo přinejhorším rukou? Fůůůůůj :-).
Zlatej toaleťák. A nejlepší ten měkkej a třívrstvej. Nemusím ten jednovrstvej hrubej jako máj třeba ve škole. Ale ani nemusím ty barevný prostě klasickej bílej aspon dvouvrsvej toaleťák je nej.
Lol ale jakou má taková čtyřčlenná rodina spotřebu? Třeba čtyři papíry za týden. Lol a kolik to bude pak za rok- za deset let.
Napadá mě tak jestli už není v tech záhodech papíru hodně? Nejsou kanály jima narvaný? Ou nevim no :-).
Ale zase můžem bejt rádi že se u nás daj házet papíry do mísy to třeba v Řecku maj menší trubky a ten papír by je mohl ucpat tak se hazí do koše- to nesnáším-to smrdí :-).
No toaleťák je jinak skvělá věc, každej ho má doma každej ho denně používá a bez něj by život byl opravdu hnusnější :-).

A chcete-li vtipné obrázky toaleťáků nadjete je tady.

Vše je jednou naposledy

24. června 2011 v 17:52 | Bublushka
Vše je jednou poprvé a vše je jednou naposledy. A já mám poseldní dobou naposledy spoustu věcí. Se nedivte, jsem na konci devítky :-)
Už jsem měla všechny předměty naposledy. Naposledy jsem psala test na zákaldce, naposledy jsem se učila na této škole, naposledy jsem dostala známku na zákaldce atd... Ted mi to přijde trošku vtipné ale stále si moc neuvědomuji, že to vlastně je napsosledy. Nevím co bud,e až naposledy vyjdu tenhle rok ze školy.
A dneska jsem měla naposledy moc věcí.
Naposledy jsem odevzdávala učebnice, naposledy jsem zařizoval věci do školního časopsiu, naposledy jsem byla v pátek v této škole :-) naposledy jsme končila v 11:40 atd atd.
Je toho fakt hodně když se zamyslím.
A vlastně mi to tak vyhovuje. Na škole mě to už moc nebavilo a těším se na střední. Ted si užije všechná svá naposledy a budu mít hezké vzpomínky. A jednou bude naposledy i na gymplu i na vejšce a i v životě :-(.
Tak to je a tak to bude.
A když se člověk zamyslí už zažil spoustu naposledy.
Třeba se napsoeldy narodil XD

http://img01.ecards.cz/isrc/a/6/a68e5ca0cb37e46d2cfa78a7bcfb0c6c_1655_A.jpg

Už se to blíží

22. června 2011 v 19:33 | Bublushka
Sory že jsem moc ted nepřidávala .Neměla jsme na blog prostě chuť.

Už se blíží konec školního roku, ale jaksi šnečím krokem. Tyhle tři dny tohodle tejdne uběhyl hrozně pomalu. Za tejden a den už budu mít vízo :-). Wow a už nebudu na základce. Týjo jak já se těším na prázdniny a pak na Gympl. Ve škoel mě to stále víc nebaví. Ale už se moc neučíme jen, že jsme v pondělí ještě psali, ale neva XD takový kraviny jsou u nás na škole nromální.
S vízem letos moc spokojena nebudu určitě 3 dvojky a možná i 4 nebo 5 :-(. Já chci zas samý. Ale to druhý poloeltí bylo ted nějaký moc těžký :-/.
No ale zas není to tak špatný a ted na konci to tolik nevadí, jen bych to chtěla hezčí :-).
A co vy?
Taky se těšíte na prázdniny :-).
Toto uteklo co :-).

Jo a jinak dnes plánuju víc věcí a další dny asi taky. Uvidí se :-) (mám ted na blog čas)


http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/50261_241099694452_6919036_n.jpg

Chci prázdniny.

30. května 2011 v 17:45 | Bublushka
Nemůžete se dočkat prázdnin a ještě měsíc školy vám přijde moc dlouhý? To jsme na tom stejně :-).
Na jednu stranu to je ještě doba, ale na druhou stranu, když si chci opravovat známky tak nemám moc času.
Ve škole se nudím a doma ale taky :-/. Ted se do škoy musím občas učit a do toho se mi táááák nechce. A ještě je tam ted taková nuda.
No dneska jsem se fotili :-). Už zase jsme nebyli na focení všichni. To snad nemáme jedinou fotku v plném počtu :-(.
Ale co, hlavně že je vůbec něco :-).
Já mám teď furt v hlavě Řecko. Možná tam pojedu o prázdninách a tak se tam už ted těším. Miluju ten zvuk tlumeného křiku dětí a šumění moře když na pláži zavřu oči. Znám to z dětství a miluju to. A tam je i ve 40-ti stupních příjemně.
Ted bych se šla někdy koupat ale kvůli ruce ještě nemůžu :-(.
Ale už se moc těším na prázdniny.
Sice pojedu asi jen do Řecka a jinak budu doma nebo pojedu k babičce ale už se těším na to volno beze školy :-)
A co vy taky se těšíte? Ale co se ptám- jasně že jo :-).
http://mystuffspace.com/graphic/beach.gif

Nejsem z těch co posloucá slaďárny.

5. května 2011 v 14:56 | Bublushka
Nějak mě dnes napadlo napsat si takovou úvahu o osbě. Nikdy jsem asi neposlouchala žádný Barbie girl ani sladký písničky ro holčičky a ani ted to tak není. Nemám ráda Justina Biebra, Bruna Marse, Selenu Gomez atd.... Přijde mi to až moc sladký a nedá se to poslouchat. Já mám v oblibě Lady Gagu kde je to rychlé a je tam slyšet muzika (nástroje atd) a Gaga je mrtě má všechny písničky skvělý. Pak z těch jakože sladčích (ale ne zas tolik) mám ráda Katy Perry, Leonu Lewis a Rihannu ale to protože skvělé zpívaj a maj mrtě písničky. No a pak jsme u toho co jsem chytla o bráchy XD. Poslouchám metal.
Nevím zda by to do mě někdo řek ale když mě víc zná tak to pozná. Mám ráda Evanesence, Ramsteiny, Sistem of a down, Tooly, Roting Christ a vše díky bráchovi. Ale mě to neva, miluju to jak si při zpěvu můžu zařvat :-) a jak je tam slišet bicí a kytara a ty sóla- mňam. No prostě je to mrtě hustý a já budu metal asi poclouchat i jako stará babča XD.
A co vy? líbí se vám metal?
Jakou hudbu posloucháte?
Máte rádi Justina Biebra, Bruna Marse atd..?
Řekli by jste do mě že poslouchám metal?
http://www.treehugger.com/heavy%20metal%20treehugger.jpg

Co a jak.

20. dubna 2011 v 16:11 | Bublushka
Uf, už zase(asi posté) píšu o tom že na blog jsme neměla čas ani chuť a že ted zas chut mám an ěco sem přibudě XD (už vás to musí nudit).
Udělám new dezz a pak pár dalších věcí. Mám ted sice volno ale musím se učit na přijímačky tak se uvidí jak budu aktivní.
Zjistila jsem také, že docela dost Sbéčkem má malou aktivitu a aktivních SB (aspon trochu) je 5 a z toho dvě dost málo. Fok co je? :-/
Vím teda že já nedávám moc dobrej příklad ale i tak jako :-) tak málo Sbéčke jsem dlouho neměla.
Hm myslela jsem že napšíu víc ale že by to bylo vše? Asi jo XD.
Prostě občas něco přidám a bude dew dezz.
Zdar :-)
http://www.shoutmeloud.com/wp-content/uploads/2010/02/free-web-host.jpg

Mám ráda barevné barvy

12. dubna 2011 v 19:57 | Bublushka
Dneska mi opět najednou přišel blog k chuti. Tak ej tu téma týdne.
Já mám barvy moc ráda a to ty barevné. Tím myslím ty zářivé (růžová, tyrkysová, žlutá...).
Černou mám sice také ráda, ale je smutná a je spojena se smrtí (aspoň lidé si to myslí XD).
Černou barvu nosím i docela často, ale ted špíš nosím barevné věci. Nebojím se vyjít ven celá v červeném :D. Růžová mi nevadí a tyrkysová také ne. Když se mi barva líbí a sluší mi, hned jí chci nosit. A čím víc září tím lepší. Přijde mi že lidé se moc oblíkají do tmavých barev. A já mezi nimi krásně zářím XD.
V zimě jsem měla růžovej kožich ted mám oranžovej kabátek. A budu mít asi krásně růžovej :-).
Barvy mám moc ráda to jak na sobě takv okolí. Města by tedy mohla být více barvná.
Moje nejoblíbenější barvou je růžová(ale ne ta sytě to spíš starorůžová) a tyrkysová. Pak má ráda valstně všechny barvy, ale tyhle nejvíce upřednostňuji.
Také mám ráda různě barevné cetky a hračky. Je mi sice už 15 let, ale hračky mám stále ráda. Né že bych si s nima hrála, to mě už nebaví, ale líbí se mi to, když jsou halvně barevné a maličké.
A pro děti by se mělo dělat vše barevné, školky, školy atd...
Nejkrásnějši jsou ale barvy přírody. Zbožňuju zelenou trávu, která vyroste nová po dlouhé kruté zimě. Miluju žluté, červené a růžové louky plné voňavých květin. Nádherné jsou stormy plné květin. I když to někomu možná nepříjde, nejsytější barvy jsou v přírodě. Jen se koukněte teď na čerstvou trávu na poli, tak zářivou zelnou najdete na málokterém oblečení či věci.
Miluju barvy.
Toď vše pá.

A malý doatzníček:
Máte rádi zářive barvy?
Kterou barvu nosíte nejčastěji a nejraději?
Jaká je vaše nejoblíbenější barva?
http://www.indyish.com/wp-content/uploads/2008/06/more-colours.jpg

Nejsem moc pro

31. března 2011 v 18:09 | Bublushka
Internetová seznamka mi sama o sobě přijde divná. Vím že mnoha lidem asi pomohla najít lásku, ale je to divné. Hledat někoho přes net :-/. Možná to někomu přidje normální, ale já to vidím jako divné. Podle mě si nás má láska najít. Vím, že někdy to není tak lehké, ale jak to může byt ta pravá když je nalezena a naklikaná na internetu :-(.
A nikdy nemůžeme s jistotou vědět, že na druhé starně sedí ten, s kým si myslíme, že si píšem.
U hledání kamrádu je to jiné. Tam se nejedná o lásku a je to jen milé psání. Ale i tam se objevují podvody.
Já sama bych se nidky nesetkala s nikým koho bych znala jen z písmenek. Třeba bych s ním kecala přes Skype a to třeba už několik měsíců.
Já sama jsme si našla pár kamrádů díky blogu, ale nikoho jsem nevyhledávala.
Bohužel internetiové seznamování je plné faleši a lží. Musím se přiznat, že i já byla pachatel lží. Ano já jsem se vydávala za někoho jinéh abych zjsitila o kamrádkách co mi samy neřeknou. Nevyplatilo se to a jsště jsem se jendu domu s nima kvůli tomu rozhádala. Nastěstí jsem dostala rozum a ony mi odpustily. Stejně dosud nechápu co mě na tom bavilo. :-/.
Jako mladší jsem taky byla více naivní a na serveru Alík.cz si pasla i s lidma na kterých bych hned poznala, že nejsou ti za koho se vydávají. Uf jsem ráda, že je ta doba pryč. Ted si nepíšu s nikým koho neznám a jedině s Sbéčky a ty vlastně tak trochu znám :-).
No a to je asi vše.
Myslíte sit to taky tak?
http://www.aclutx70th.com/wp-content/uploads/2009/03/teen-chat-rooms.jpg

Trest smrt- asi ne, ale ani ted se to dobře neřeší.

24. března 2011 v 17:12 | Bublushka
Původně jsem k tomuto tématu nic psát nechtěla, ale pak jsem si četla u Sbéček na to články a přesvědčilo mě to o mém názoru co chci napsat.
Je asi dobré, že je trest smrti zakázaný. Kdo by ho dělal, by byl vlastně taky vrahem i když vraha a někdy i neviného :-/. Ale co s těmi co zabili násilně několik lidí? Nebo znásilnili a zabili malou holčičku? Těm bych napařila doživotí. Bohužel v dnešní poblbé době je doživotí nejspíš zázrakem. Zločinci třeba dostanou dlouhý trest, třeba i 30 let, ale doživotí ne tak často. No a oni pak z toho vězení vylezou a často to dělají znova a nic se nezměnilo. Já bych za vraždu dala prostě doživotí. Je to asi těžké, ale proč by to nešlo, stejně se tam ti zločinci maj jak v bavnce. Maj jídlo, sprchu postel, často i televizi, mohou sportovat a je to fakt luxus. Podle mě v dnešní době vězení už trest není a vězni se maj někdy líp než my normální lidé. Dříve to bylo tak, že kdo šel do vězení si jídlo, televizi atd. odpracoval. Ale zrušilo se to, že to je prý "nehumání"(nelidské), ale je snad vražda či znásilnění humání?
Přemýšlet o tomto tématu je zajíamvé, ale stále je to sporné. Řeknu si, že by tohle bylo super, ale zase to není tak lehké. Možná ale, kdyby se ti zločinci neměli zas tolik jako v bavlnce, tak by možná bylo postupem času i míň zločinů. Možná že ne, ale třeba i jo.
Bohužel divní a zlí lidé boudou dál a tak budou i zločiny a spravedlnost budeme hledat ještě hodně hodně dlouho.
http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/05/prison.jpghttp://sloone.files.wordpress.com/2008/10/death-penalty.jpg
 
 

Reklama