Kecy

Zpověď dívky unuděné svým dosud krátkým životem, která vlastně nemá proč fňukat

24. března 2013 v 13:50 | Bublushka
Chvíli jsem nic nepsala, ale protože se mi začlo stýskat a přibylo pár komentíků zachtělo se mi připsat nějaký článeček. No vecpu vám sem zase své problémy abych se jich trochu zabvila :-). Nezlobte se na mě, ale já to potřebuju :-).
Jsem ted pořád tak na vážkách. Ani nevím jestli jsem šťastná nebo smutná, ale řešit se mi to nechce. Proto prostě žiju tak jak to jde. Mám v životě moc fajn lidi se kterýma nemám problém se bavit a vždy je mi s nima fajn a nemám potřebu se skrývat pod nějakou slupkou. Ale pak jsou tu lidé o kterých nevím co si mám myslet a buď s nimi nechci mít nic společného a nebo chci, ale bojím se jejich rekace tak radši nic nědělám. Ubíjí mě to, ale stále jsem nepřišla nato, jak to překovat. A říkám si, že to možná tak má bejt a když to přestanu řešit uleví se mi a možná i zmizí můj strach.
Jo asi fňukám a kdekdo by mi řekl, že moje problémy by chtěl mít. Tak klidně, já bych si je s chutí prohodila abych aspoň na chvíli řešila něco jiného. A můžu se odvolávat na to, že aspoň jsem zdravá? Já nevim, jsem asi zdravá ale poslední dobou mi je furt špatně. Asi z toho všeho, ale mám někdy strach. Ne nic to nebude, ale v pořádku uplěn nejsem. Nejspíš to je vše jen z mýho trápení a přejde to až toho nechám.Ale to chvíli bude trvat. A asi si to musím projít abych na něco přišla.

Ale včera při obědě mi vážně šibalo. Měli jsem k obědu králíka. S tím já nikdy neměla problém, králíka jsem měla ráda a nebrala jsem v potaz že mám nahoře v pokoji svýho domácího, ten je přece jinej ne? Ale tak nějak když jsem předtím na svoují králici promluvila mi pak to maso moc nechutnalo. Nechvi bejt vegetatriánka, stále si myslím, že mám maso ráda. No ale prostě se mi to včera nějak nechtělo jíst. A častěji nemám ted chuť na maso. Asi nemám co na práci, když to takhle řeším. Ale ten králík se mi fakt jíst nechce. Ne teď. Možná jen potřebuju ted změnit stravu a tak si můj mozek vymýšlí takový kraviny. No maso jíst furt nemusím, ale z jídelníčku ho neodstraním. Taky protože doma maso jíme normálně.

Ble ble, řeším kraviny a furt mě to baví. A teď ti kluci. Koukám ted skoro na každého a hledám v jeho očích zájem. A začíná se mi jich líbit čím dál víc. Asi mi to vše začíná lízt na mozek a nebo je to vše takhle normální. Ale já nevím co je normální a sama si přijdu šiblá a divná. Vždyť švechno mám jinak než ostaní. Dříve mi to vyhobobalo ale ted mi to trochu vadí, ale měnit to nechci.

Buhaaaaaaa co mám dělat, asi přestat řešit kraviny a konečně se převíst do realitiy. Jseme ráda že aspon na tu školu se víc soustřědím i když to není nic extra. A veřím, že to bude stále lepší a lepší. Škoda jen že to tak není už teď.
Ale začla jsem opět trochu psát a hrát na kytaru. Což ej fajn. A napadá mě taková kravina že jsem hippík :D. Mír a lásku... :D.

Proč Zeman? Češi ptám se- PROČ?

26. ledna 2013 v 17:36 | Bublushka
Jsem naštvaná, naštvaná a smutná. Protože výsledek voleb není podle mých představ. Čekala jsem, že češi mají větší rozum a zvolí Karla Schwarzeberga. Zdálo se mi, že má víc podporovatelů. Aspoň ze strany mých známých. Ty kteří volili Zemana neodsuzuji, ale s jejich názorem nesouhalsím a je mi líto, že uvěřili jeho pomluvám na stranu pana Schwarzenberga. Myslela jsem si že Češi mají vlastní názor. Nebo spíš jsem v to doufala. Karel nikomu nelhal a nesnažil se pošpinit svého protivníka. To Miloš ano a vyahoval na Karla co se dalo. Kdyby Karel chtěl, mohl začít taky, a vyhrabal by ještě větší sousta. Ale Karel není ubožák, který dokáže vyhrát jen lžmi a podovody, ten si stojí za svým názorem a nejde přes mrvoly.
Vlastně k tomu nemám moc co říct. Snad jen to že pana Zemana nepovažuji za seriozního a upřímného muže. Furt někho zesměšňuje a jeho vtipy jsou někdy možná vtipné, ale víceméně trapné. Myslím si že by se u prezidenstkých řečí neměl lověk smát, ale přikyvovat při souhlasu s jeho názory. To prostě nedokážu.
Jak pan Schwarzenberg řekl, tato volba byla ovlivněna lží a jedna velká lež bude i následující vládní období.
Ale musím na to heldět pozitivně. Je to tak a nic s tím nenaděláme. Třeba nebude Zeman jako prezident tak špatný. A stejně tu bude třeba jen na pět let. Aspoň jsme si teď těmito volbami ujasnili jaký náš národ je. A že je stále polovina, která myslí jinak.
A co si o tom myslíte vy?
Miloš Zeman odmieta rozhovory pre slovenské médiá

Karel to musí vyhrát

13. ledna 2013 v 10:44 | Bublushka
Včera se ve 14:00 zavřely dveře všech volebních místností a začaly se sčítat hlasy. A výsledky mě na jednu stranu potěšily a na druhou zklamaly. Tedy, mým favoritem byl a bude Karel Schwarzenberg a kdybych už mohla volit, můj hlas půjde jedině jemu. Ale i naše rodina ho podporovala a překvapivě na nás dala i babička, takže z naší rodiny šli určitě tři hlasy. No a to co mě nepotěšilo, byl úspěch Zemana. Čekala jsem, že bude mezi první čtyřmi, ale že až takhle vysoko... Toho za prezidenta fakt nechci. Je divnej a co jsem o něm četla a slyšela se mi nelíbí o nic míň a když jsou rozhovory s ním, mluví zvláštně. Vím, že má dost podporovatelů, několik se jich i projevilo na Karlových facebookových stránkách, ale doufám, že Karel má těch příznivců víc.
Jsem tedy ráda, že v Hradci Králové byl první právě Karel. Do školy tedy chodím ve správném městě :).
No tedy doufám, že obyvatelé Česka budou mít více rozumu a dají hlas Karlovi, protože to by to dopadlo, mít za prezidenta Zemana.
A dobrý je, že účast na volbách byla o dost větší než u krajských voleb. Jojo, 61% je víc než 35%, ale furt je to ještě málo, mělo by jich být víc. Ale to třeba přijde.
A teď tedy můžem doufat, že to vyhraje Karel- veřím mu :-)
Kdo bude příštím českým prezidentem?

zdroj obrázku: http://www.lidovky.cz/prezidentske-scitani-budoucich-hlasu-vyzni-pro-ft2-/zpravy-domov.aspx?c=A130113_074506_ln_domov_ani

Co bych si tak vzala

31. prosince 2012 v 16:48 | Bublushka
Toto téma je dost zajíavé. A už jsem se s ním hodněkrát setkala a i se mě na to hodně lidí ptalo.
A vlastně mám už jasno.

Za každou cenu bych si vzala nůž. Ten je fak potřeba. A využije se na hodně věcí.

Dál, protže miluju knihy tak buď jednu moc fajn a nebo radši celou krabici knih. Abych se tam nenudila.

Vážně bych ale něchtěla nějakej mobil, notebook a přístup k elektřině. To k pustému ostrovu nepatří a možná by mi to ani moc nechybělo.

Ale chyběli by mi lidi, takže možná nějaké fotky a nebo raši ty lidi samotný. Aspoň jednoho, nebo nějaké věrné zvíře :-).

No a ještě jednu fajn věc co se hodí jsem vymyslela. Nějakou plachtu. Velkou která by se hodila na zakrytí ruzných věcí, na přikrytí sebe když by mi byla zima a třeba i na ochranu před sluncem. To se podle mě dá hodně využít.

A myslím, že by někdy bylo fajn jen tak žít na pustém ostrově. Třeba tam jet na dovču. Bez civilizace, jen tak. Určitě by to bylo fajn dobrodružství a zážitek. Ale něchtěla bych tam ztroskotat a skejsnout na několik let... to mám lidi zas moc ráda :D

A view throughout a deep jungle, Reunion Island Stock Photo - 4258657

Vánoční čas...

23. prosince 2012 v 18:58 | Bublushka
No už to zase uteklo... sama se ted divím nad utečením času od všeho možného. Skoro si pak říkám jaký to má smysl, ale řešila jsem to už dřív a ted si jen říkám, že bude líp a zase budu mít co dělat a nebudu to řešit :-)
Letošní vánoce jsou ale takový divný. Opět nemáme stromeček... jo je to drahý. Někdo by si myslel, že vánoce bez stromečku nejsou vánoce. Ale já myslím, že váncoe nejsou o stromečku ani o dárkách. No a na ty jsem se letos vykašlala. Mám fakt málo peněz a po získání pokuty v autobuse jsem vážně neměla náladu na žádné nakupování. Tedy zaplitili to za mě rodiče, ale sami mi řekli ať raději nic nekupuj, než aby to byly blbosti. A že oni v mém věku taky nic rodičům nekupovali. Hm a u toho autobusu je debilní to, že jednou jednikrát jsme chtěla jen dvě zastávky na černo a chytli mě. A pak jsem jela ještě několikrát potom s lístkem a žádnej revizor nepřišel. Ale to je ted fuk.
Dárky jsem dala jen dvěma kámoškám a dostala jen jeden. No a víc teda nemám. Je mi to trošku blbý, ale co zmůžu s třema stovkama a žádným nápadem.
A rodičům to ani neva, sami nemaj moc dárků.
Letos si na váncoe užijem hlavně večeři a pak bude pár dárku druhý den u babičky. Tam se těším hlavně na knihu Erebos... bude to určitě bomba :-).
A co.. stromeček budem mít... můj malej plastovej asi az třicet korun, kterej se mi dosud nechtělo ozdobit... dnes to udělám :-D

Ale jsem ráda, že začalo sněžit. Sice sníh jindy moc nemusím, ale o vánocích by měl bejt, snad to tedy do zejtřka vydrží :-).
A jestli se na ty vánoce těším? Ale jo... sice ne tolik jako to bylo dříve, ale myslím, že to bude zase fajn.
I když mi trochu vadí, že jsem nakonec nic nekoupila. Beru to takhle... koupím všem něco k narozkám... to už budu mít i víc peněz :-).

A co vy?
Jak se tešíte na vánoce?
Líbí se vám sníh?
A co dárky? Máte, těšíte se?

Jsou nesmysly nesmyslné?

9. prosince 2012 v 16:29 | Bublushka
Nepřidávám teď moc, ale ani se mi neche, 30 dní někdy dodělám... No a teďka se mi chtělo vyjádřit k tématu týdne. Tak tedy:

Lidi ve svém životě dělají mnoho nesmyslů a chyb. Ale v první chvíli se to může zdát jako skvělý nápad. A někdy ani na nesmyslnost našich činů nepřijdeme. Ale možná že nesmysly nějaký smysl mají. Proč bychom je jinak dělali? Možná i proto abychom mnoho pochopili a z nesmyslu se poučili.
A kdo má právo určovat míru nesmyslnosti? Něco co může pro někoho znamenat vše může být pro druhého nesmyslem. Třeba taková charita, ochrana deštných lesů nebo samotná ekologie. Je hodně lidí co vše podporuje ale najdou se i tací co to povazují za nesmyls protože to nikam nevede. Je to na každém člověku co považuje za nesmysl a naopak co uzná za věrohodné.
Sama víra je pro mnohé nesmysl. Ať je to víra v cokoliv. Nesmysl, ztráta času, blbost... Dá se to nazvat různě, ale je na jedinci, jestli něco tak nazve.
A i nesmysly mají nějaký smysl...nesmysl tydne 3

Já, já a zas jen já :-)

13. listopadu 2012 v 16:37 | Bublushka
To je pěkné téma :-).
Jaká je má osobnost? Velice bláznivá, to v první řádě.
Jsem holka která ráda mluví :-) (ale která ne, že?) a nebojí se prosadit svůj názor i když někdy neodhadne správnost situce. Mezi lidmi jsem, zdá se, poměrně oblíbená. Minulý rok jsem se stala Osobnsotí třídy a lidé mě mají radi. Nejsem sice obkroužená partou kamrádek, ale ani nemám žádného nepřítele. Většinou si s lidmi rozumím a když ne, tak se s nimi bavím minimálně. Nejsem trémistka a nemám problém s něčím vystoupit před lidmi. Tak proto dělám dramaťák, kde mě lidé v hledišti nerozhodí. Už jako malá jsem byla taková a moc jsem se nezměnila.
Stále do všeho mluvím a většinou si prosadím to co chci.
No a jsem pěkná hysterka :D. Dokažu se hodně ročítlit. A když jsem naštavná tak často nadávám tak, že se tomu sama divím.
A taky jsem dost citlivá. Občas mě rozbrečí každ blbost :-) a snadno se rozesmutním. Ale snadno taky rozesměju.
Mám zvláštní osobnost a pro tu mě lidi buď mají rádi nebo úplně naopak :-).

Zvyšují počítačové hry znalost angličtiny?

31. října 2012 v 16:50 | Bublushka
Je hodně lidí, kteří považují počítačové hry za nesmysl a ztrátu času. Ale pro mnohé je to skvělý způsob zábavy a také zlepšení anglické slovní zásoby. Pokud tedy hrajete hry v anglčitině.
Takové World of Warcraft není k mání v češtině a tak si musí všichni čeští wowkaři, ať jsou jakého chtějí věku, poradit s angličtinou. Já sama jsem s tím zprvu měla problémy, ale nakonec jsem si zvykla, většinu věcí z kontextu pochopím a taky si ze hry pamatuju plno slovíček. Překvapila jsem tak učitele amgličtiny, když jsem věděla, že Inkeeper je hospodský :-).
A je tomu tak. Pokud se věnujete angličtině v různé formě a přitom jí čtete, hodně slovíček se vám nalije do hlavy. A to jak u čtení článků, sledování filmů s anglickými titulky nebo právě při hraní počitačových her.
Aby jste některé hry mohli hrát, musíte rozumět hodně slovíčkám, které jste do té doby neznali. A až je pochytíte, bude se vám lépe hrát a získáte pár užitěčných slov do vaší anglické slovní zásoby. Ono se to nemusí zdát, ale i slovíčka z počítačových her se vám budou v životě hodit.
A proto si myslí, že by se děti neměly odrazovat od hraní počítačových her, protože se tam naučí i lépe naglicky. A to platí i pro ostaní hráče. Ale i tak se to nesmí přehánět :-).
A proto, kdo přemýšlíte o dalším zlepšení vaší slovní zásoby, zkuste si zahrát nějakou počítačovou hru v angličtině. Velmi pravděpodobně se na hodně hodin zabavíte a vaše slovní zásoba se opravdu obohatí.
Takže: Let's play!!!


Social media can help you learn English!

SNÍH-prooč?

27. října 2012 v 15:08 | Bublushka
Když jsem v počasí zaselchla, že má sněžit zhrozila jsem se. Sakra, vždyť je teprve říjen. To se snad počasí inspiruje předčasnou vánoční výzdobou v obchoďácích? A dnes je to tady. Venku se to začíná bělat a sněží a sněží a sněží. A bude celej tejden zima. Achjo, jak já to nemám ráda, jak mě chybí léto.
A pryč od počasí, teď k normálnímu životu XD. Ted to volno bylo fajn :-), mohlo by to bejt častěji. A příští tejden bude taky moc fajn. Zahraju si zase v divale, sice už naposledy, al o to si to víc užiju. A taky pojedu do Prahy na konkurz k filmu. Jojo už je to tak. Dostala jsem se k tomu z dramatáku a teď to snad vyjde. Držte palečky a v úterý na mě myslete :-).
No a co dál? Na blogík moc nepřidávám ptž ani vy moc nedáváte komentů. A taky mě ted nic nenapdá. A brzo přidám nějaké recenze a po castingu určitě nějakou zpověď :-).
Hm a že byto bylo vše? Asi jo. Mám teď fajn období protože jsem si ujasnila hodně věcí a myslím, že se mi zase bude dařit. A vám určitě taky ;-).
No mějte se krásně, papáá.

Name: snow pic.jpg Views: 60173 Size: 206.1 KB

Občas si zalenošit je nutnost

6. října 2012 v 17:57 | Bublushka
Lenost. Vlastnost spousty lidí. Něco, co hodně lidí má moc rádo. A něco, na co se lidé rádi vymlouvají.
Je ale pouze špatná? Ano, všeho moc škodí a to platí i o lenosti. Pokud je člověk líný tak, že to kazí jeho výsledky a život, měl by začít něco dělat. Lenost je vetřelec, který se na člověka nalepí a nehce ho pustit. A někdy se stává pro člověka dlouhodobou adobrou milenkou. A recept na její překazení je pouze jeden- začít něco dělat.
Ale občas je lenost moc dobrá. Po náročném dni je vždy příjmené si zalenošit. Dát nohy nahoru a nic nedělat, se někdy projeví, jako dokonalý způsob strávení dne. A i když nás často oddaluje od povinností, je občas nutná. Býtl líný je příjmené, moc příjemné, ale nesmí se to přehánět. A během leošení se naskýtá skvělá příležitost pro přemýšlení.
Proto si někdy klidně zalenoště, ale nazapomínejte na své povinnosti. Protože se vám potom nahromadí a plní se pak velmi těžko. A někdy jen díky lenosti ztratíte příležitosti a vše další. Takže lenošit jen s mírou :D

lazy baby blog Keep your blog Busy, When you are Lazy

Víly-věřit či nevěřit?

23. září 2012 v 13:45 | Bublushka
Věřit ve víly je v dnešní době velice těžné. Pokud se někomu svěříte se svou vírou, spíše se vám vysměje. A vše je to nejspíš zapříčiněné dnešní hekticou dobou a lidmi, kteří postupně stále víc a víc zapomínají.
V minulosti bylo zcela norální věřit na různé víly, skřítky a malé pomocníčky, kteří obývali okolí. Sice si tím lidé často nahrazovaly vysvětlování zvláštních věci, ale někdy také věřili jen tak. Proč tedy tato víra nezůstala. A lidé ztrácí víru stále víc. I víra v Boha je v dnešní době poměrně nezvyklé. Ale proč lidé zapomínají a upínají se na vědu. Vždyť i víra ve vědu je nějaká víra. Lidé stále potřebují nečemu věřit, jen je možná škoda, že nadpřirozené bytosti nahradila věda.
Ale jak dokázat existenci víl? Myslím, že to moc nejde. Pokud jsou, neukazují se moc na veřejnosti a když, tak spíše dětem a citlivějších povahám, kteří je chtějí vidět. A je také pravdou, že někdy lidí pro oči nevidí. Přijde jim to tak nevysvětlitelné, že to radši přehlédnou a nebo to vysvětlí vědecky. Ale proč by víly nemohly existovat? Vždyť tolik živočichů člověk za život neviděl i když běhají v přírodě okolo nás. Les je plný života a při houbaření často neuvidíte ani veverku. A co když to je tak i s vílami. Žijí volně v přírodě, pijí nektar a pomáhají rostlinách růst. Proč by to tak nemohlo být. Vždy nevíme co se s rostlinami děje čtyřiadavacet hodin denně, pokud je nerzkoumáme v laboratoři. A tam je to stejně nepřirozené.
Já sama věřím, že v přírodě je ještě mnoho živočichů, které viděl málokdo a mohly by mezi námi být i ty víly. Netvrdím, že v ně bezmezně veřím, ale jejich existenci nepopírám. Na každém šprochu pravdy trochu. A když existuje tolik pohádek a příběhů o vílách, proč by i ony nemohyl v našem přetechnizovaném světě existovat?


A malé překvápko pod c.č.

Komiksy, počítačové hry, auta, sci-fi je jen pro kluky? A to říká kdo?

13. září 2012 v 18:15 | Bublushka
Nějak je v myslích lidí ukotveno, že počítačové hry, komiksy, auta, sci-fi atd. jsou pouze pro kluky. No pokud ano, jsem asi kluk. Je na světe spousta holek co aspoň jendo z toho má ráda a není vůbec divná. Často jsou to obyčejné holky, které na to přišly přes bratra(y), kamrády nebo i samy od sebe. A takové holky pak často své okolí překvapují. Hm ale proč se už v této době tohle nepvoažuje za normální. Je zcela běžné že holky chodí do kina na sci-fi filmy, kupují si komiksy a mastí počítačové hry či videohry. Lidé by si na to měli zvyknout, protože takových holek je stále víc.
No tedy, znám jich tedy jen pár, ale znám. Je sice obvyklejší, že holky řeší šmínky, kluky a nejnovější módu, ale to mně přijde poměrně nudné. Ano, taky se ráda hezky oblékám, maluju a někdy podrbu s kámoškama o nějakém tom klukovi, ale to neznamená, že nemůžu mít ráda PC hry a další.
Říká se, že holky co hrajou počítačový hry a maj rády komiksy jsou snem každýho kluka. No já jsem tím snem a nezdá se mi, že by ze mě byli kluci nějak odvařený. A to to hodně lidí ví :-). Ale často se mi stane, že když řeknu o čtení nějakýého komiksu ozve se náhle "Tys to četla?..." a nestane udivený výraz. A proč? Je to přece zcela normální. Netiskene se to snad jen pro kluky. Vždyť i kluci si čtou ženský časopisy i když zarytě tvrdí že ne. Když mamka koupí Cospomolitan pročte ho celá rodina a to i brácha s tátou. A často jsem už slyšela, že to chalpi čtou. Proč je teda tak divný, že holky čtou komiksy.
A počítačový hry jsou přece zábava. Proč by měly holky hrát jen Simsy? Znám kluky co je hrajou a bavěj je. Proč teda je divný, když holka hraje Diablo, WoWko, COD, nebo něco dalšího? Je to zábava a ta je pro každoho ne? A proč se pak v mnoha hrách vyráběj ženské postavy. Doufám že ne jen kvůli uchylným chálpkům co se rádi koukaj na ženskou postavu :D.
Doufám, že postupně si lidi zvyknou na holky hrající PC hry, čtoucí komiksy a sledující Sci-fi.
To pak budem mít my holky lehčí.
A aspoň se máme o čem s těma klukama bavit :-). Myslím, že se kluk bude radši bavit o Star-warskách nebo X-menech než o tom, co dělal včera. No ne?

Slow PC speed up my computer

Dospělé děti- zlo nebo normální součást doby?

5. září 2012 v 18:23 | Bublushka
Už tolikrát jsem se setakala s dítětem, které se zdálo být chytřejší než já. Používalo spisovné a na dítě nezvyklé výrazy, hodně toho vědělo a často bylo velmi vážné. Těmto dětem říkám dospělé děti. Rodiče si s nimi pravděpodobně moc nehrají a děti u nich vidí pouze dospělé a vážné chování. Nebo se musí starší sourozenci starat o mladšího a tou povinností se stane dospělejším. Ano, i dospělé děti si umějí hrát, ale často už ne s takovým elánem jako ostatní "detské" děti. A je to vůbec dobře?
Myslím si, že dítě by si mělo hrát. Smát se, být veselé a netrápit se starostmi. Proto mě dospělé děti zarážejí a přemýšlím nad jejich životem a rodiči. Zvlášt když mají sourozence který je typické bláznivé dítě. Ale co s takovými dětmi. Pravděpodobně už je nenapravíte. A pokud si na to zvykli ani to nepůjde. Myslím, že nejlepší je si s tím dítětem více hrát a chovat se k němu jako k dítěti. Nemusíte na něj šišlat a chovat se k němu jako miminu, ale přece jen se člověk jinak chová k dítěti a jinak k dospělému. A tak by to mělo být.
V dnešní přetechnizované době, kdy rodiče často tráví většinu času v práci a na pořádnou výchovu dětí nemají čas se pak z dětí stávají dospěláci snadno. Děti kopírují vše co vidí u rodičů a pokud jsou rodiče jen vážní, naštvaní a stále jen dospělí, často to pak dělají jako oni. Dítě by se samo od sebe nestalo dospělé. Jedině, když dostane na krk nějakou povinnost nebo jsou v jeho okolí jen samí dospělí. A i pobyt mezi dětmi ve škole nepomůže. Takové děti se často ostaních dětí straní a nebo si s ním ty děti nechtějí hrát. Je tedy pak samotář a zvážní ještě víc.
A pak jsou i možnosti, kdy rodiče dějalí z dětí dospělé záměrně. Kolik přápadů bylo, kdy malé holčičky byly zmalovány od hlavy až k patě a chodili na přehlídková mola plnit přání už méně atraktivních maminek. A je tohle správně? Nemyslím. Kdyby jste se toho dítěte zeptali dělá to často jen kvůli mamince, ale raději by si hrálo.
Ale co dospělí kteří se chovají jako děti? Když to není přehané, někdy se to i hodí. Je pěkné zahodit za hlavu všechny dospělácké starosty a mít radost jen tak, jako dítě. Každý má v sobě skryté své dětské já a je jen na něm, jak ho projeví. Někdo ho skryje pod hromadu starosí, že je zahlceno a ani nemůže ven. A někdo mu nechá tolik volného prostoru, že je jeho součástí.
Myslím si tedy, že dospelí by měli více projevovat své dětské já a děti by měli být zkrátka dětmi. Chytrými dětmi ano, ale ne dospělými.

The adult child plays the driver of the automobile Reklamní fotografie - 1489592

Každý člověk je originál, ale někdy se i ten podobá jinému...

28. srpna 2012 v 14:12 | Bublushka
Každý člověk je originál. Všichni jsem tu sami za sebe. Na světe nenajdeš nikoho uplně stejného, ani dvojčata. To a mnohé podobné se omílá stále dokola. Lidi to vědí ale i tak jsou si někteří lidí zatracené podobní. A nemusí být z jedné rodiny.
Často se mi stane že poznám člověka podle hlasu. Má svůj tipický hlas a když ho slyším za zády mluvit vím že je to on. A někdy se stane, že jsem si fakt jistá a zjsitím, že je to někdo uplně jiný. Ale ten hlas je dokonalé stejný jako má ta známá osoba? Jak je to možné? Jak mohou být dvě holky s uplně identickým hlasem? Nevím, ale asi za tomůže vliv okolí. Takové holky jsou zcela obyčejné. Hezky se malují a hodí v poseldních modních trendech. Ale není právě toto na nich to obyčejné. To co se nosí, to nosí každý a kdo ne je trapnej. A nedej bože aby nosil něco co se nosilo před měsícem. Ale co když někdo chce být "trapný" a nosí co chce? Nemyslím, že je umění vytahovat poslední tendy a být pak jako přes kopírak z modního časopisu. Co je na tom tak skvělého. Kde je lidská fantazie a kde je ta originálnost. Možná i proto jak lidé baví jít ve stádu činí i některé hlasy dost podobné. A tím se lidí přetvařují a skrývají své vlastní já. Hlavně aby to nebylo divný. Co by na to řekli ostatní.
Proč lidi baví být ovce? Jít se stádem a být stejní? Co ponouká lidi poslouchat popík a nosit to co je moderní. Proč se nechtějí lišit, když jim stejně vadí někdo, kdo má stejně oblečení. Dívíte se? když všichni chodí do stejných obchodů?
Já mám svůj styl. Není moc holek co jsou jako já no a tak nemám ani moc kamrádek. No tedy spíš žádného opravodového přítele. Kamrádek je dost, ale nemůžu říci že bych některé z nich mohla věřít.
Možná se lidi bojí vybočovat aby nepřišli o svou popularitu a falešné kamarády, kteří je stejně za rohem pomlouvají. K čemu je to dobré. Já radši kamrády mít nebudu než tohle. Měla jsem takové kámošky, samé drby a pomlouvání ale spolu jsme byly jako nerozlučná dvojka. To se mi nelíbí a tak jsem proto možná častěji sama. Ale pak se najdou lidi kteří nemají předsudky a berou lidi takové jací jsou. A ty já mám ráda a možná je i z termínu kamarád přesunu na přítel. A je jedno jestli je to holka nebo kluk, oba mohou být skvělí.
Není trapné vyčnívat z davu. Právě tím člověk zaujme. Ano, hodně lidí vás odsoudí a pomluví, ale ti vám to spíš závidí protože sami jsou obyčejní. Já sama jsem svá. A pak zjsitím, že mě má třída právě pro to ráda. Stala jsem se osobností třídy a ani to nečekala. A to právě tím, že si stojím za svým názorem, nosím si co chci a nepomlouvám každého jen protože se mi nelíbí co nosí nebo co dělá.
Člověk by se měj uvolnit a popustit uzdu své fantazii protože pak se až stane oblíbeným. Sama to vím. A pokud tím přijdete o kamarády? No tak to asi nebyli moc dobří kamrádi? Udržujte si u sebe ty lidi, kteří s vámi jsou schopni překonat vše. Kamraďte se s tím, kdo vás nepomlouvá a s kým si máte co říci. A neodsuzuje ostatní. Prootže pak vás nebudou odsuzovat oni.
Buďte sví.

Každý by si měl té své vážit...

21. srpna 2012 v 20:10 | Bublushka
Maminka, máma, matka... spousty jmen pro osobu často nám nejbližší. Je to ona, kdo nás nosil devět měsíců v bříše a často kvůli nám i překonával velké bolesti. Je to ta, která nás má ráda jen pro naši existenci. Je to ta, která nám dala život.
Mám s maminkou hezký vztah. Můžu se ji téměř se vším svěřit a ona mi skoro pokaždé skvěle poradí. Pak ale slyším holky, které na své mamky nadávají kvůli nesmyslům a posmutním. Už kolikrát jsem slyšela: "Tyjo ta máma je blbá, mi neudělala svačinu." a mnoho podobného. Tohle by se o mamince nemělo říkat, ať je jakákoliv. Jednou je to naše matka a dala nám život. Bez ní bychom nežili a za to by jsme si jí měli vážit.
Ano, s mamkou je to někdy na štíru a hádky přijdou každou chvíli, ale i tak bych nikdy neřekla o mamce jediné sprosté slovo. Je to maminka a o těch se to neříká.
Je pravda, že ne všechny matky jsou skvělé. Mohou děti mlátit, obtěžovat nebo lhostejně přihlížet jak její děti obtěžuje někdo jiný. Hodně lidí by takovéto matky ihned odsoudil. To si možná zaslouží, ale i tak dali těm lidem život a to je ten největší dar jaký od ní mohli dostat.
Proto si všichni važte své maminky. Někdy ji obejměte a řekněte ji jak jí máte rádi. A když vás bude rozčilovat zastavte se a pomyslete na to, že díky ní tady jste.

Milá maminko, děkuji ti za svůj život!!!

Černá může podchitit krásu nebo dovést k pláči

17. srpna 2012 v 14:39 | Bublushka
Hned na záčátku se přiznám. Miluju černou. Mám ráda mnoho barev, vedle černé i dost odlišnou růžovou, ale černá má své vlastní kouzlo, které jiná barva nemá. Mám ráda metal a k němu patří černá jako k záchodu patří toaleťák. A tak teď také nosím nejvíc černou. Je pravdou, že v naši rodině je nejvíc prádla černého, máme i barevné (a já nejvíc), ale černá prostě vede. A právem. Říká se, že zeštíhluje a já ještě říkám, že podtrhuje krásu. Hodně lidí v ní vypadá sexy. Vždyť skoro každý kluk vypadá skvěle v obleku a to je možná podminěno trochu i tím, že je většinou černý.
Černá však patří i k smutným věcem. A to k smrti, které se hodně lidí straní a bojí se jí. Jako znamení truchlení se nosí na pohřby a lidé si odjakživa představují, že po smrti a oslepnutí nastává tma. Peklo je tmavé, noc je tmavá a ta lidi přitahuje a láká je do svých sítí. Není divu, že v některých městech začíná život, až po setmění. Ze tmy vylézají i všemožné mýtické bytosti jako obllíbené upíři nebo jejich nepřátelelé vlkodlaci (které mám já osobně o mnoho radši).
Černá je skvělá a bez ní by byl život chudší, i když často provazí smrt a mnoho smutných událostí. Já se černé nikdy nevzdám a těm, kteří ji nemají rádi jen vzkazuji: nevíte o co přicházíte.

Česi a slováci- nepřátelé nebo bratři?

25. června 2012 v 21:42 | Bublushka
Každá osoba žijící v Česku nebo Slovensku ví, že tyto dva oddělené státy, byly jednou společnou zemí. A prožili spolu pěknou část historie. Každá je samostatně teprve 19 let.
A i přes to, že se tyto dvě zemičky na sebe naštvaly a 1.1.1993 se od sebe odlepily, jich obyvatelé spolu stále něco sdílejí. Důkazem jsou například teď tolik oblíbené soutěže Československa. Zní to zvláštně, když už dávno žádné Česko-slovensko není, ale dokládá to, že se Česi a Slováci mají stále rádi.
Já osobně mám slováky moc ráda. Jsou milí, příjmení, veselí a zdají se být nám Čechům pravým opakem. Nechci tím Čechy schazovat, ale dejte si ruku na srde, že jste občas bručouni. Dá se toho všimnout i u českých a slovenských pořadů. Na Slovensku jsou běžné různé sitcomy a veslé seriály jako je Zita na krku nebo Panelák. V Česku jsou to pak všelijaké kriminálky jako je Kriminálka Anděl nebo Expozitura. Už na tomhle je vidět, jací slováci a češi jsou a o co se zajímají. Nechci tím říct, že česi jsou nějací kriminálníci, ale spíše je baví řešit co se komu stalo, než se bavit a smát.
Ale i Češi umí dělat srandy a když pominu tu hrůzu zvanou Helena, je tu pak stále vtipný Comeback a Partička, která je podle mého názoru vtipnější, než slovenská verze. A právě Partička je další pořad sdílený Slovenskem i Českem. Dále tam patří i Ordinace v růžové zahradě, Hotel Paradise nebo právě se rozjíždějící Farma.
A pak je tady sport a to hlavně hokej. Nejspíš by spoustě fanoušků chyběly ty chvíle napětí při zápasu Čechů a Slováků, ale myslím, že by se bez toho obešli. Přece jen jsou ty výsledky na mistrovstvích docela dost na podobné úrovni. Letos Česi třetí, Slováci druzí a loni nějak podobně. Nestálo by za to spojit ty nejlepší hráče a vytvořit jeden neporaziteln tým? To by se pak fandilo a obě strany by měli větší radost a méně chvil k smutku. Ale jsme stále dvě odlišné země s jinou vládou a ty musí mít každý svůj vlastní sporotovní tým.
Čeština a slovenština jsou dva odlišné jazyky, ale mají mnoho společného. Češi rozumí slovákům a slováci zas čechům. Někdo sice tvrdí, že Slovákům nerozumí, ale to mi přijde jako hloupost. Ano, Slováci mají některá slovíčka, kterým je těžko rozumět, ale stále se vše dá pochopit z kontextu. A čeština a slovenština jsou si o dost blíž než třeba italština a číština. Neříkám, že by Češi dokázali hned z patra mluvit Slovensky, ale dá se to poměrne dobře naučit sledováním slovenských pořadů a televize. Já někdy jen tak ze srandy mluvím slovensky a líbí se mi to, protože slovenština je jako jazyk jemnější než čeština. Viděla jsem už spoustu slovensky dabovaných pořadů a někdy ani nevím zda je to mluvené česky nebo slovensky. Legrační mi pak přijde, když někdy dávají na slovensku české reklamy a jsou u nich dole slovensko titulky. Ještě k tomu, když na slovácích někdy dávají česky dabované filmy a žádné titulky se u nich neobjevují. Ano, jsou to dva jazyky, ale někdy se to s jejich rozdělováním dost přehání
Možná je škoda, že se Česko-slovensko rozdělilo. Češi a Slováci si totiž navzájem chybí. Češi by potřebovali od slováků větší radost do života. A slováci od čechů zase občasnou vážnost.
Stát Česko-slovensko se za všech okolností asi už nespojí, ale Češi a Slováci mohou dál sdílet některé věci spolu. Máme přece tak podobný jazyk a společnou historii. A to je myslím dost dobrý důvod. A tak se nebojte společných chvil se slováky. Mají s námi společného více než se zdá a pokud nějaké poznáte, zjistíte, že jsou skvělí.
Hokejoví fanúšikovia na MS v Bratislave a Košiciach. Snímka: TASR

Proč jít s davem?

8. června 2012 v 16:06 | Bublushka
Normálnost je věc, která se mě opravdu netýká. Jsem typ holky, která nejde s davem. Někdy to neni uplně super, ale to mi nevadí. Jsem ráda svá.
Otázka je, co vůbec je ta "normálost". Myslím, že neextuje nikdo kdo by byl ideální a zcela normální. Má sand průměrné IQ, výšku, výsledky všech testech atd...? Co je to normální? Každý člověk je jedinečný, jen se někteří nazvájem napodobují a tak nám přijdou skoro stejní. A ani dovojčata nejsou stejná, každý je vlastní osobnost. Co je tedy normální? Na to se asi nenajde odpověď. Ale pro tento článek budu za normální brát ty co nevyčnívají z davu. Nosí jen to co je v módě, zkrátka to co se nosí, mají názory jaké jsou zrovna IN a celkově dělají vše tak jak se má. Je to ale to pravé? Nemyslím.
Aby byl člověk jiný nemusí se hned začít oblékat do barevných a k sobě neladíčích věcí a nosit na halvě kohouta. Stačí mít i jiné-své vlastní názory. Co je špatné na tm říct co si myslím a nebrat ohled na to, jaké to bude mít následky? Peotože někdy právě váš pravý názor udělá nejvíc.
Nikdy se mi nelíbilo jít s davem. Chodím oblíkaná úplně jinak než ostatní mí vrstevníci a neřeším když se můj styl někomu nelíbí. Poslouchám jinou hudbu než mé kamarádky a vlastně se mi i líbí i jiní kluci a věci než ostatním holkám. Jestě jsem nepoznala někoho, kdo by mi byl podobný. Jo je pár lidí mi tak trošku podobných, ale stále jsou jiní. Myslím si, že nikdo nenajde někoho kdo je přesně jako on. To zkrátka nejde, protže každý jsme jedinečný a nemá cenu tu osobu hledat. A taky přece-protiklady se piřtahují.
Tak pokud se vám v obchodě líbí ty žluté boty, které se ale k ničemu nehodí neváhejte a kupte si je. Uvidíte že bude¨te hned středem pozornosti a nakonec získáte i pozitivní ohlasy. Nejlepší je hledat na všem jen to pozitivní a negativní reakce vytěsnit. Pak bude člověk štatsný a nebude ho trápit co má na sobě a jak se to komu líbi. Proto noste co chcete, hlavně že se to líbí vám.
Tribute to true PunksPunk Girl 1

Jednohlasý dabing, aneb když dva milenci mluví stejně

4. května 2012 v 19:23 | Bublushka
Včera jsem byla u babičky a projížděla jsem programy v televizi. A zarazila jsem se u polských programů kde ne mě bliklo Star Wars, které už jsem hodně dlouho neviděla. Měla jsem radost a chvíli na to koukala no a ten dabing mě odradil. Ne jen, že většině slov jsem v polštině nerozuměla, ale taky všechny hlasy mluvil jeden chlap. A ten mluví filmy na polákách už hodně dlouho. Hodně komické bylo, když se tam objevila líbací scéna a pon í ta dívka promluvila jako chlap a ten chlapec pak uplně stejně stejným tónem. A ještě v tom v pozadí šlo potichu původní znění, kterýmu bych rozuměla asi víc, kdyby tam pak do toho nezačal mluvit ten chlap :-). Tento dabing je typicky právě pro Polsko a také Rusko. Prý se na to dá zvyknout, ale já nevim. Chápu, že dabing jako je u nás je dost drahý, ale tak ať dají titulky to je lepší. Třeba v Řecku jsou dabované jen filmy pro děti. Všechny ostatní filmy a i seriály jsou v původním znění s titulky. A to je o dost levnější a lepší řešení, než dabovat celý film jedním chlapem. Já bych tam vybrala nějaký zajímavý hlas a vypla anglické pozadí, protože ani tu hudbu pak nezvyšujou. A taky by ten dabér mohl měnit hlas aspoň podle nálady a toho jesli mluví ženu nebo muže.
Jsem ráda za náš český dabing protže ho máme moc hezký. Například na můj oblíbený film Forrest Gump bych se v originále asi moc koukat nechtěla protože hlas Toma Hankse je tam v reálu strašný :D. A náš dabing je v něm moc povedený. Mám ráda český dabing. Naši herci mají pěkné hlasy a umí krásně intonovat a měnit hlas podle nálady. Někdy si zkrátka s tím hercem spojuju český hlas, jako je třeba Bruce Willis nebo Silvester Stalone :-). Myslím si, že na naše filmové hlasy můžeme být právem hrdí.
A doufám, že jednou až zapnu poláky, uslyším normální dabing, nebo aspoň hlas jiného člověka :-). Někdy se ta snaha něco odabovat zkátka moc nevyplácí.

Konec roku 2012- je důvod k panice?

22. dubna 2012 v 12:38 | Bublushka
Do školního časopsiu jsem psala článek na téma Konec světa v roce 2012. Měla jsme na něj pochvaly takže myslím, že není špatný. A jaký mám názor na konec světa? to se dočtete právě v článku:


Konec roku 2012 je každému známý, jako datum konce světa. Nejznámější předpověď vznikla u Mayů. A kdo to vlastně Mayové byli? Že by chlapíci, co slaví první máj? Asi ne. Tedy- Mayská civilizace se rozprostírala na celém poloostrově Yucatán a protilehlém území. Zabírala tedy i Mexiko, Guetamalu, Belize a severozápadní Honduras. Z archeologických nálezů je známo, že měli velice vyspělé písmo, matematiku i astronomii. Mayové používali pro počítání nulu, jejich astronomické výpočty byly na úrovni těch dnešních a jejich kalednář byl prý přesnější, než náš dnešní. A právě tento kalendář datem 21.12.2012 končí. Ten den podle nich, má nastat katastrofa, která zničí tento svět, jako všechny předchozí. Dnešní potomci Mayů nicméně říkají, že v období kolem roku 2012 podle jejich tradice skutečně dojde ke světovým změnám, nikoliv však k záhubě.
Ale nejen Mayové předpověděli konec světa na rok 2012. Zmiňovali se o něm už Egypťané, Maorové, Védi a další. A věštbu o konci světa napsala i Matka Shiptonová, známá také jako Sibyla. Matka Shiptonová pravděpodobně žila v letech 1488 až 1561 v Anglii. Údajně se narodila v jeskyni u řeky Nidd a některé zdroje uvádí, že zemřela upálena jako čarodějnice. Svá proroctví psala ve formě básní a velká část z nich se opravdu uskutečnila. Jindřichu VIII. předpověděla vítězství nad Francouzi v tzv. bitvě u ostruh. Španělským námořním silám zvěstovala porážku. Upozornila také na morovou epidemii, která v roce 1665 skolila asi 85 tisíc obyvatel Londýna a také na velký požár, který hned v následujícím roce proměnil převážnou většinu města v hromadu trosek. V jejich proroctvích je i poukazováno na období světových válek. Předpověděla také různé technické vymoženosti, jako jsou televize, letadla, ponorky, telefony atd... Naráží dokonce i na to, že ženy začnou nosit kalhoty a chovat se jako muži. Zvěsti, které se zatím nevyplnili, pojednávají o velkém konci světa zapříčiněný požáry, povodněmi, výbuchy sopek a dalšími katastrofami. Ale Sibyla to nevidí zas tak úplně tragicky. Část lidí přežije a jejich potomci svět opět postaví na nohy.

Věšteb je hodně, ale kde je pravda? To se dozvíme až ten datum nastane. Já osobně si myslím, že se něco bude dít. Ne úplný konec světa, ale nějaká veliká změna. Celosvětová ekonomika má v těchto dobách velké problémy. Hrozí i rozpad Evropské unie. A lidé stále "baví" válčit. Jsem toho názoru, že konec světa bude ekonomický nebo válečný. Zkrátka si za něj lidé budou moci sami. Opravdu, ale nevěřím, že bychom měli brát Mayský kalendář vážně. Mayové přece nemohli dělat kalendář do nekonečna. Jednou zrátka skončili a neznamená to, že musí být ten den konec světa. Ani věštkyně Sibyla se nezmiňuje přesně o datumu v roce 2012, takže to vše může nastat až o hodně později.
Každý by si o konci světa měl udělat vlastní názor. Myslím si, že není důvod podléhat panice. Ale i tak si tento rok, můžeme užívat, jakoby byl náš poslední. Takže vy všichni, kdo jste nebyly aspoň rok v kině, to běžte co nejdříve napravit. Vyražte se svými kamarády na diskotéku nebo na ples. Rozmazlujte se a udělejte si nějaký den jen pro sebe. Máte nějaký nesplněný sen? Splňte si ho. Zamilujte se a buďte štastní. A když se na konci roku nic nestane, budete moci na rok 2012 vzpomínat jako na rok, který stál za to.
A kdyby se přece jen něco stalo, už s tím nic nenaděláme. Buďme tedy vděční za náš život, protože to je ten nejkrásnější dar, co jsme kdy mohli dostat.
Přeji vám krásný den, úžasně prožitý rok 2012 a těším se, že se tomu společně všichni v roce 2013 zasmějeme.

What a planetary alignment does NOT look like.
 
 

Reklama