Chřipka a zkouškové je parádní kombinace

6. února 2018 v 16:10 | Bublushka |  Kecy
Konečně nastal ten nádherný čas po zkouškovém. A že mi to letošní dalo dost zabrat. Do začátku roku i zkouškového jsem vstoupila s úžasnou chřipkou, která se táhla skoro tři týdny a dozvuky má do teď. Stihla jsem to ještě před epidemií se kterou teď všude strašej :D. No ale rozhodla jsem se statečně, chřipka nechřipka, zdolat zkoušky. Naivně jsme šla na jeden předtermín i když jsem se nedokázala učit, ale za žádnou cenu jsme se přece nemohla odhlásit a dát si jinej termín. Tvrdohlavě jsem chodila i do práce, kde jsem vnímala na polovic a povedla se mi šílená chyba (z ministra dopravy jsem udělala ministra zahraničí), které bych se normálně nedopustila. No a zkouška se samozřejmě nepovedla. To se pak táhlo ještě na další dvě a mě začlo docházet že jsem to trochu přehnala. Chřipka mě sice skolila v době, kdy se mi to moc nehodilo, ale měla jsem se na vše vykašlat a prostě to vyležet-netáhlo by se to aspoň tak dlouho. Bouhužel se mi tím vším nastřádaly zkoušky na sebe a tak jsem jeden týden měla čtyři zkoušky ve třech dnech za sebou. No myslela jsem, že se zcvoknu. Ale moje hlava začala opět myslet a já se nějak zázrakem dokázala na vše naučit a udělat to. Pak mě čekala má nejobávanější zkouška- matika. Tu jsem totiž opakovala. A ještě jsem trochu podcenila přírpavu na první termín a ten jsem neudělala. To, že to je se mnou špatné se dokonce začlo šířit po škole, takže mi jeden spolužák nabídl pomoc, že mi dá nějaký materiály a projede si to se mnou. Nakonec bohužel neměl čas, ale dal mi aspoň ty papíry a tak jsem si je projížděla a počítala, ale měla jsem hrozný strach. Chytala jsem hrozné nervy a opravdu jsem se bála že to podělám a vyhoděj mě. A pak přišel test, kterej se mi zdál nějak podezřele lehký a nakonec jsem to dala dokonce na C, což je vážně dobrá známka když jsem z toho několikrát projela. Neuvěřitelná úleva. A ta byla tak velká, že jsem tak trochu podcenila přírpavu na ještě jednu opravnou zkoušku z ájiny a podělala to :/. Test byl teda dost těžký, ale je pravda že jsem se tomu moc nevěnovala. Naštěstí mi dala učitelka ještě jednu šanci a to jsem s tím ani nepočítala, tak snad to dopadne. Ale v zásadě už mám zkošky za sebou a je to neuvěřitelná úleva.
Za to složité a náročné období jsem si ale srovnala dost věcí v hlavě a došlo mi, že nemá smysl se tolik stresovat a brát věci tak vážně. Nemá to cenu a spíš to člověku přitíží. Kdybych radši myslela na sebe a opravdu jen ležela, udělala bych líp a nebyla bych tak ve stresu. I proto a aby mě už tolik nepřepadaly deprese a úzkosti, jsem se rozhodla se víc soustředit na sebe, dělat si víc radost a myslet hlavně na své potřeby. Nejsem robot. Snad mi toto myšlení vydrží co nejdýl. Zatím to je fajn, protože už se mi začíná vracet pozitivní pohled na svět. Tak snad mě to zas nepřejde :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Thymea Thymea | Web | 10. února 2018 v 23:06 | Reagovat

Tieto pocity sú mi dôverne známe, asi ako každému vysokoškolákovi :) Každopádne gratulujem ku urobeným skúškam, mňa čaká ešte jedna :)

2 Bublushka-adminka Bublushka-adminka | E-mail | Web | 12. února 2018 v 20:18 | Reagovat

[1]:nojo, jsme na tom všichni stejně :) mě nakonec ještě taky jedna čeká :D tak hodně štěstí ať ti to dopadne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama