Prosinec 2016

SEMESTR- recenze

7. prosince 2016 v 13:49 | Bublushka |  Filmy a seriály
Na internetové televizi Stream od listopadu vysílali seriál Semestr s velmi zajímavým vizuálním pojetím. Celý děj se odehrává na obrazovkách počítačů a smartphonů. Hlavní hrdinové jsou studenti vysoké školy Amélie a Damián- mladý pár a jejich přátelé. Hlavní zápletka se točí kolem Damiánovova pobytu na Erasmu a vlivu na jejich vztah. Seriál má šest dílů a na začátku prosince skončil. Jestli tvůrci plánují pokračovat dál nebo udělat něco podobného se zatím neví.


Forma tohoto seriálu mě opravdu zaujala. Tento způsob, kdy vlastně hledíme na to, co dělají hrdinové na počítači ve volném čase je svým způsobem přitažlivý, protože připomíná naší každodenní realitu. Hrdinové prostě dělají to co my každý den a tím je nám vlastně seriál hodně blízký. Už prvním dílem mě zaujal a byla jsem zvědavá, co se bude dít dál. Objevily se i překvapivé zvraty a seriál neskončil jen na povrchním pohledu na obrazovky, ale tímto způsobem vyprávěl zajímavý příběh. S hrdiny jsem prostě žila, fandila a zároveň mě štvali za jejich chybování, které bylo ale tak blízké mě, mým přátelům a vrstevníkům. Seriál asi není určen pro starší generaci, která s facebookem a skypem moc nepracuje nebo ho ani nemá, protože jim může přijít o ničem. Ale to vlastně není chybou- má svoji celkem úzkou cílovou skupinu (středoškoláci a vysokoškoláci) kvůli své formě, ale i tak se těší velké oblibě a sledování. A pro starší generaci, to nakonec vlastně může být i sonda do myslí mladých a možnost částečného pochopení. Šest dílu seriálu uteklo hrozně moc a zdálo se to děsně málo, i když základní příběh se vlastně odehrál a vysvětlil. I když ne tak docela. Poslední díl mě zklamal a nejsem jediná. Vše se totiž v zásadě vysvětlilo v předchozím díle a ten poslední jen odpověděl na jednu otázku z předchozího dílu, jinak byl spíše o ničem a dokonce se ke konci změnil pohled z obrazovek na opravdovou kameru. To sice nebylo špatné, ale když je celý seriál dělaný nějakým způsobem jen v jednom duchu už se nehodí změna i když to svůj účel mělo. Radši bych ale do konce jela v obrazovkovém stylu a cestu Amálie na konci zaznamenala třeba ve videu či fotce na instagramu- seriál by tak jel až do konce v jednom duchu a jeho styl by se nepokazil. Také po posledním dílu zůstalo mnoho otázek a vše tak nějak vyšumělo do ztracena- dost lidí oceňuje, že to vlastně vystihuje tu marnost dnešní doby, což je asi pravda a pokud to byl záměr, tak se povedl skvěle- ale mě tam něco chybělo a jak jsem se na poslední díl těšila nejvíc z celé série, tak mě nejvíc zklamal. Nic ne vlastně nevyřešilo, zůstala pachuť v puse a pocit, že něco chybí a že asi autorům došly nápady. Škoda, protože seriál měl velký potenciál něco říct. I tak ho stále hodnotím kladně pro ty přechozí díly. Seriál je pěkný, dobře se na něj dívá a svou obrazovkovou formou je přitažlivý a mé generaci blízký. Určitě ho doporučuju těm, co ho ještě neviděli, a doufám, že tvůrci do pokračování nebo něčeho podobného půjdou znovu- tohle se jim opravdu povedlo.

Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png

Výsledek obrázku
Výsledek obrázku