Mé "hluboké" úvahy- proč nás na střední tak strašili?

18. října 2016 v 21:23 | Bublushka |  Kecy
Na škole mám jakýsi prapodivný předmět s názvem Úvod do sociálního myšlení- jeho smysl jsem stále nepochopila, ale prý nás jaksi učí sociologicky myslet :D a užívá proto moderních vymožeností :D. Na každý týden také dostáváme za úkol napsat jakýsi deníkový záznam nějaké situace se sociologickým dosahem na určité téma. A můj zatím první záznam se zvrhl spíše k úvaze, která není tak marná, tak jsem si řekla, že ji sem přídám (stejně si furt říkám, že toho tu mám málo a přemýšlím, co napsat). Tak tedy tu je má úvaha na téma univerzita :). Přidejte i svůj názor, na toto téma- jak to vidíte vy, co vaše zkušenosti?

Sedím na přednášce z dějin sociologie a opisuji si pojmy z prezentace. U toho zároveň vnímám výklad vyučující. Náhle se mi vybaví vzpomínka na střední školu, kdy jsem zběsile opisovala prezentaci a v tom se změnil slaid a já přitom neměla vše opsáno. Na to se ve třídě ozývá nespokojené mručení a něčí prosba o vrácení slaidu. Načež profesor odvětí, "Zvykejte si. Na vysoké na vás nikdo čekat nebude, tam to bude ještě rychlejší."
Myšlenkami se vrátím zpět do posluchárny a hledím na svůj zcela opsaný text ze slaidu. Vše jsem stihla a ještě mi zbyl čas navíc na vnímání přednášky. S tím podobným jsem se setkala i u jiných předmětů. A tak si říkám, proč nás tak strašili na střední, když realita je úplně jiná a zápisy se dají stíhat a dokonce jsou smysluplné a přehledné, že k nim nemusím nic doplňovat.
Jeden z profesorů na střední nám dokonce ani nedával prezentace, ale jakýsi základ na papíře a zbytek jsme si v podstatě museli najít sami, s tím, že tak to bude určitě na vysoké. S něčím podobným jsem se setkala v "Úvodu do ekonomie", avšak jen v částečné míře, protože příslušené texty i tak obsahovaly nějaké definice, na rozdíl od těch středoškolských.

Nevím, zda je tomu jinak na jiných univerzitách, nebo se to změní v průběhu semestru, nebo v jiných předmětech, ale zatím mi přednášky na vysoké škole vyhovují více, než hodiny na střední škole a také vše stíhám lépe, než nás varovali. Proto už teď vidím, že strašáky ze střední školy nemusím brát tak vážně, protože realita je často zcela jiná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama