Jak se mi žije na Karlově univerzitě

17. října 2016 v 11:38 | Bublushka |  Historky
Tak už mi začal třetí týden prvního semestru na Karlově univerzitě (obor Sociologie a sociální antropologie) a už teď mi z toho jde hlava kolem. Ale postupem času si už více zvykám a tak nějak přicházím na to jak to vše stíhat a propojit. Ale to jsem ještě neměla zkouškové- toho se už teď celkem obávám :D.
První týden byl takový informativní. Zjišťovali jsme co a jak, seznamovali se s učiteli a celkově vlastně přicházeli na to, co nás vlastně čeká. Byla jsem ještě ze všeho vykulená, zvykala si na školu, na koleje i na cestování, ale postřehla jsem, že v průběhu týdne mi už to zalézá pod kůži a na vše jsem si poměrně rychle zvykla. V rámci možností.
Druhý týden už začal být náročnější- už se více vyučovali a začali jsme dostávat úkoly. No, na to že jsem si myslela, že vejška bude pohoda, jen chodit na přednášky a pak až zkouškové- tak jsem se docela spletla. Máme týden minimálně čtyři úkoly, což bylo na gymplu předtím dost vzácné. No, nešetřej nás. I když zas na druhou stranu musím uznat, že na vejšce nás učitelé berou spíše jako kolegy a nevidí nás jako největší blbečky a děcka, jako na střední. To je milá změna. Zároveň mi taky více vyhovují přednášky a způsob výuky (aspoň prozatím, nevím zda to pak bude stačit pro zkouškové) než na střední- a to čím nás tehdá strašili se vůbec nekoná. I tak to ale není žádná brnkačka a jsou dny, kdy mám pocit, že to vůbec nedám. Také jsem si naivně myslela, že mě vejška bude bavit... no, ty přednášky jsou zajímavé, ale vlastně mě to v zásadě nebaví... nic se mi nechce dělat, nikam chodit, nejradši bych ležela na kolejích a nic nedělala :D.
Jinak hrůza z kolejí už trochu opadla. Tak nějak jsme si zvykla a dá se tady být. Spolubydlící jsou fajn. Původně jsme si tedy myslela, že tu budem jen dvě a já nakonec sama, protože právě ta jedna spolubydlící odchází v listopadu na byt, ale v druhém týdnu dorazila i třetí spolubydlící, k mému mírnému zklamání( myslela jsem si že tu budu sama :D ) ale je milá. Jediné co mi stále nevyhovuje, je spaní. Spí se mi tu prostě blbě. Je tu furt nějaký hluk a večer nemůžu zabrat. Mývám problémy se spaním v novém prostředí, ale to vždy po pár dnech přejde- ale tady ne :/ snad se to zlepší.
A teď v třetím týdnu školy už to mám trochu zaběhlé. Úkoly zatím dělám včas- netuším zda správně :D a mám vlastně stále i dost volného času.
Zatím jezdím domů každý týden. Což mně mírně nevyhovuje. Ale s rodičema není moc řeč. Chtěla jsme totiž jeden týden jezdit za přítelem a ten další domů. Ale rodiče se šprajcli, a že prý musím jezdit domů, aby věděli že opravdu odjedu O_o. Nechápu to a furt jim to nedokážu vyvrátit, tak tomu asi musím nechat čas. S přítelem se tedy moc nevidím. Ale teď o víkendu jsem u něj na chvíli byla a bylo to skvělé, vůbec se mi pak nechtělo jet domů. Je to spíš opruz a zbytečná komplikace. Snad to rodiče přejde a dovolí mi to nakonec, protože opravdu nemám v plánu kašlat na školu, jen mi přítel moc chybí a chci s ním být aspoň jednou za čtrnáct dní. Ale prozatím jsme to docela vymysleli, takže jsme spolu, jak se to dá. Ale postřehla jsem, že mi rodiče třeba vůbec nechybí (stačí mi s mamkou si občas zavolat) ale přítel mi chybí neustále :D no snad to pak nějak propojíme.
Shrnu to tak, že vysoká je fuška a je to o dost jiné než jsem očekávala. Ale chci to dodělat a snad to i zvládnu. A je fajn být v Praze, i když z ní zatím mnoho nevidím :D. Ale sejdu se tenhle týden s dvěma lidmi, tak to tu snad už konečně trochu prolezu :).

Zatím se s vámi loučím, milí čtenáři a zase se ozvu s mými dojmy ze školy či nějakými zajímavými historkami :).

-zachyceno při cestě autobusem z Prahy :D není nad originalitu XD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May May | 7. prosince 2017 v 16:27 | Reagovat

Hele četla jsem si nějaké ty tvé úvahy o tom, jak jsou tam lidi propojení když sedí na té žluté věci, cítíš už se taky tak po tom roce? Všimla sis, kolik lidí z ročníku třeba už do druháku nešlo? U nás v prváku na VŠ se hodně dělo i to, že se lidi rozcházeli a pak navazovali nový vztahy s lidma z vejšky, pozorovalas to taky?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama