Co mi přijde divné na internetu

20. října 2016 v 14:43 | Bublushka |  Kecy
Narazila jsem na jeden určitý typ blogu, který mi vlastně vždycky přišel divnej a náhle mě napadlo, že by mě celkem zajímalo, zda jsem jediná, kdo to takhle vidí. Proto jsem se rozhodla napsat seznam věcí, co se objevujou na netu, a co mi přijdou prostě děsně divný a zajímal by mě na to váš názor... Pokud si článek čte, někdo kdo věci z toho dělá...tak to není nijak cíleno proti vám :D jen prostě dávám najevo svůj názor.


1. Starší ženy, který tráví volný čas tím, že šijí a pletou oblečení na barbie panenky a ještě se tím chlubí na netu :D (Babička, mi pletla oblečky na bárbinky, ale nikdy to nedělala pro své potěšení, ale aby mi udělal radost... jiný důvod je fakt pro mě divný)

2. Lidi co malují erotické obrázky s různými animovanými postavičkami z pohádek. Je tu snad někdo, komu to nepřijde divný? (maximálně těm co to dělaj :D) Vždy jsem přemýšlela proč to sakra ty lidi dělaj?

3. Fan-fikce. Za tohle se na mě asi svrhne vlna nevole, ale prostě mi to vždy přišlo trochu divný. Já taky ráda píšu, ale nikdy mě nenapadlo napsat vlastní příběh z prostředí, které už někdo vymyslel a sám v něm vyprávěl příběh. Přijde mi jako bych ho tím okrádala... Prostě když má člověk, co píše fanfikce, dost fantazie, aby vymyslel ten příběh... proč prostě nevymyslí vlastní, třeba jen na motivy toho příběhu, co se mu líbí? Já se třeba svými oblíbenými díly inspiruju a někdy jsem možná jako úkol ve škole či na tvůrčím psaní navázala na nějaký existující příběh... ale jen jako průpravu... nikdy bych nepsala za hrdinu, kterého vymyslel někdo jiný a pak se tím ještě chlubila. A nedejbože, třeba pokračování příběhů (co asi bylo potom)- na to má právo jen autor, či někdo komu to oficiálně dovolí. Radši si vymyslím něco zcela svého.

4- Děti co dávají svá videa na youtube. Ano, objevují se výjimky, kdy děti vymyslí něco fakt originálního a pak to dají na net a to má i smysl, ale to se stává málokdy. Většinou jsou dětská videa děsně trapná. Různé zpívání (když to dítě fakt neumí zpívat), rady na líčení (proč by se desetiletý špunt měl líčit a ještě o tom radit :D ), tancování apod. Vždy když narazím na takováhle videa, tak si říkám proč- vždyť ty děti přece musí vědět, že je to trapný. Smutné je, že to asi neví a ještě to myslí děsně vážně. Já jsem jako malá taky nahrávala různé blbosti- ale jen pro sebe a nikdy by mě nenapadlo to dát na net. Co to v těch dnešních dětech je, že to tam fakt daj a nestyděj se- přitom je to fakt hrozně trapný :D.
Výsledek obrázku

5- Holky co dávaj na net fotky ve spodním prádle (né-li nahé). Je pravda, že tam to těm slečnám sluší... ale co tím sledují? Stejnak na ně budou čumět uchyláci či nadržení známí. Nemyslím si ani, že na to chytnou nějakého fajn kluka- snad jen nějakou jednorázovku či osobu co mu jde o to jedno- proč by ho jinak zaujala holka podle fotky ve spodním prádle, než podle jejích běžných fotek? A celkově i nahé fotky co pošlou jen tak někomu, koho vlastně ani neznaj. To ty holky nemaj rozum? A nevážej si samy sebe? A ještě se pak divěj, když to někdo proti nim zneužije. Vyfotit se hezky ve spodním prádle či nahá, není špatné, pokud to člověk má pro vlastní účely, nebo pro své nejbližší osoby, ale šířit to na net a bojovat tím o co nejvíc lajků? Proč???

6- Na co se lidi ptají v googlu. Někdy je fakt zajímavé jen zadat pár slov do vyhledávače a pak sledovat co vám tam objeví jako nejhledanější. Nad tím se pak někdy fakt musím zarazit- to jsou ti lidi fakt tak blbí? :D Sama jsem si některé perly vyfotila, tu jsou:
7- Seznamky. Jo, to je asi pro mnohé silné kafe, ale mě tento způsob seznamování prostě přišel vždycky divnej. Vím, totiž, že když se člověk snaží a chodí mezi lidi (a třeba i mění místa kam) tak někoho nakonec potká. Možná ze mě mluví mládí... ale sama jsem měla problém se seznámit- do devatenácti jsem si nikoho nenašla- ale nikdy jsem nesklouzla k tomu, abych se seznamovala přes net. Přijde mi totiž takový neosobní. Na druhé straně může být kdokoliv a následné setkání s ním by mě dost děsilo. Stejně tak vlastně nepoznáme pořádně člověka jen přes psaní- lidi jsou ve skutečnosti často dost jiní. A ti co se seznamují takhle jsou taky výběr z hroznů- dost často zoufalci, kteří netuší jak se jinak seznámit a jsou mezi nimi fakt divná individua. Neznám nikoho, kdo by se takhle seznámil a našel životní lásku... proto to asi není. Nejspíš těm lidem taky asi ani o to tolik nejde- a to já nepochopím. Prostě mi to přijde divný a fakt bych to nikdy pro hledání vztahu nedělala. Protože jen osobně poznáme zda je ten člověk pro nás ten "pravý".
Výsledek obrázku

8- Internetové deníky. Vždy my přišly divné ty blogy, kde většinou holky, popisovaly dopodrobna svůj život. Já taky občas napíšu něco o sobě, ale že bych psala vše i s podrobnými detalily? I třeba svůj sexuální život? Jak se pak třeba musí cítit přítel té slečny, když zjistí, že o něm píše vše do detailů na netu? Ty články jsou zajímavé a je sranda to číst- ale musím se pak vždy zamyslet nad tím, co tím ta holka sleduje? Sama vím, když jsem jednou na střední psala na blog o tom, že jsme zamilovaná do spolužáka, tak si to našli mí spolužáci a pak za to ze mě měli srandu. Proto už toho sem tolik nepíšu. Jedině tak v náznaku. S takovými osobními věcmi se nesvěřuju často ani běžně lidem, jen těm nejbližším a něco neříkám ani kamarádkám. Fakt ty holky co si z netu udělaly svou nej kámošku nechápu (a pak i ty co to třeba dotáhnou tak daleko že to vydaj knižně, aby se jimi mohl bavit celý svět :D).


No a to je asi zatím vše. Mohla bych pokračovat do nekonečna, ale zatím se mi toho nějak víc nevybavuje. Ale net je plnej divností a často nad něčím, co najdu, musím jen kroutit hlavou. Možná tím někoho pohorším, ale je to jen můj názor a zajímá mě, co si o tom myslíte vy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 periastringer periastringer | E-mail | Web | 23. října 2016 v 16:38 | Reagovat

No jo, internet je skutečně divné místo. Ale to je vlastně celá naše planeta. :-D

2 Eliss Eliss | Web | 3. listopadu 2016 v 19:35 | Reagovat

Mě nejvíc fascinují ty hubnoucí blogy, kde holka s hrdostí píše jak snědla za den jedno jablko... Fakt hrůza :-!

3 Bublushka Bublushka | Web | 3. listopadu 2016 v 20:01 | Reagovat

[1]: nojo, internet odpovídá tomu jaký je svět a ten je už od základů zvrácenej... co se dá dělat :/

[2]: nojo to mě taky, si vždy říkám zda ta holka má v hlavě asi na*ráno, nebo co... ale některým holt nic nepomůže :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama