Září 2016

První dny v Praze...ubytování na kolejích

27. září 2016 v 12:29 | Bublushka |  Historky
Čas se vleče jak splašená řeka, takže už je tady začátek školy. Ani nevím, jak to uteklo ale ještě týden a začne mi semestr. Z toho důvodu jsem se už šla ubytovat na koleje a musela absolvovat rozřazovací test na angličtinu. A musím říct, že to teda obojí byla fakt hrůza...
Začalo to v brzkých ranních hodinách, kdy jsme s mamkou nastoupily do vlaku. Nejdřív jsem moc nechtěla aby jela se mnou, ale nakonec jsem byla moc ráda, protože bez ní bych to asi nezvládla nebo bych jí stejně volala o pomoc :D.
Koleje jsme našly celkem snadno. Cesta od metra je tam přímá a tak jsme se ani nikde nezamotaly. Ale to bylo asi tak vše, co ten den šlo jako po másle. Dorazili jsme na koleje a tam to začalo.

Na dovolené doma- v Řecku

1. září 2016 v 19:55 | Bublushka |  Historky
Jak už možná někteří z mých čtenářů ví, pocházím z Řecka a letos jsem tam po dvou letech opět jela navštívit babičku. Původně jsem měla jet s přítelem, ale bohužel nastaly nečekané komplikace a tak jsem nakonec jela sama. Jaké to tam bylo, popíšu v malé fotoreportáži.
-jela jsem autobusem. Je to dlouhá cesta- asi 26 hodin a jede se přes noc a letos jsem poprvé jela úplně sama. Ale zabrala jsem si fajn místo se stolečkem, skorou cestu měla dvojsedadlo pro sebe a cesta, kterou jsem z většiny prospala, proběhla celkem na pohodu. Na místě mě pak vyzvedl taťka, který jel už o týden dřív.
-první den jsem převážně prospala, protože jsem byla ještě vyčerpaná z festivalu a cesty. Druhý den(čtvrtek) jsme ale už vyrazili s taťkou k moři a já ho přemluvila, abychom zašli večer ven. Bylo to moc fajn a popovídali jsme si jako dlouho ne- někdy mám pocit, že musíme jet na dovolenou, abychom si pořádně popovídali :D
-v sobou jsem zašla na místní trh. Prodávají tu ovoce a zeleninu, ryby, oblečení a různé maličkosti. Je tu vždy dokonalá atmosféra. Sehnala jsem tam dárečky pro přítele a jedno pěkné tričko za euro. I tak to ale letos, když jsem tam nebyla s mamkou, nebylo ono. Ale aspoň jsem nafotila zajímavé fotky (zde je jen zlomek z nich)
-v neděli přijela mamka, která nemohla dřív, kvůli volnu v práci. Zašli jsme proto dvakrát večer ven. Jednou na pěší zónu poblíž pláže. Podruhé do jedné prima restaurace ve měště kde ke čtvrtce vína či jiného pití, co si objednáte, dostanete čtyři talířky s různými řeckými jídly. Je to fajn způsob jak ochutnat různé řecké speciality a k pití něco zobnout.
-jinak jsme tedy chodily téměř každý den k moři. Já byla u moře celkem šestkrát. Opálila jsem se trochu, ale za těch pár dní to nějak extra není. Ale aspoň mi opět vyskákaly sluneční pihy na obličeji :).
Dovča byla fajn, ale vzhledem k tomu, že jsem tam neměla přítele a s rodiči nějaká velká zábava nebyla, jsem si letos tolik neužívala. Byli jsme totiž většinou jen doma, či u moře. Večer ven jsme vyrazili jen párkrát a s mamkou jsme se jeden den procházeli po obchodech. Ale nějak to letos nebylo ono. Kdybych tam byla s přítelem, stále bychom někam vyráželi, ale s rodiči jsme byli doma a šli maximálně do města nebo k moři. I tak ale dovča špatná nebyla- Řecko je můj druhý domov a jsem tam vždy ráda. Ale snad za rok už se mnou přítel bude moct a tak si to víc užiju. Hlavně jsme ale ráda viděla babičku, které je letos už osmdesát a kvůli níž jsem vlastně jela. A bylo tu krásně.