Prosinec 2015

Star Wars: Síla se probouzí- recenze

18. prosince 2015 v 12:35 | Bublushka |  Filmy a seriály
Jako svou fanouškovskou povinnost a sen vidět Star Warsky v kině jsem musela jít na premču nového dílu. Na půlnoční se mi nechtělo, protože bych byla unavená a tak dobře si to neužila, ale ta normální, byla jasnou volbou. A není moc o čem mluvit, tady je recenze:
Fuuuuha, to byla síla.
Zprvu jsem se trochu bála, že to podělají, ale jak musím uznat... nebylo čeho se bát. Návrat do světa Star Wars se povedl a náramně.
Ta atmosféra začala už objevením nápisu LucasFilms na obrazovce a pak to jen svištělo. Při zaznění prvních tónu známé melodie jsem nemohla jinak než zašvihat nad hlavou svým světelným mečem a doprovázena jásotem jsem plně nasála tu atmosféru. Bylo to tady. Konečně jsem se dočkala Starwarsek v kině. A stálo to za to. Už od začátku jsme vletěli do akce, příběh si nebral žádné servítky a nezačínal zbytečně přeslazenými a zbytečnými řečičkami, prostě nás hodil do vody, ať si plavem, podobně jako hrdiny. Ti byli do jednoho sympatičtí, i ti noví i staří známí pro něž jsem si dojetím neodpustila nejednu slzičku- bože, jak krásný ten návrat byl. A bylo to vše tak bezvadně přirozené- skvěli herci, musím uznat, někdy stačil jen jejich pohled. A když zazněly první blastery- byla jsem doma. Od začátku jsem kulila oči a jen si užívala. Vlastně filmu nemám co vytknout...teda vlastně jo... za to co udělal Kylo Ren a vlastně i scénáristi (nebudu prozrazovat, ale nemohu se z toho stále vzpamatovat), blbej hezounek, kterej je jen rozmazleným frackem, který si hraje na dědečka...zpráskala bych ho a ufikla mu tu jeho hezkou kebuli... Uf...film na mě zanechal fakt hodně a stále jsem tak plná dojmů. Příběh nebyl nejsložitější, ale pěkně plynul a i když byly některé části předvídatelné, nevadilo to, odsýpal totiž moc pěkně a té akce bylo tolik že o jednoduchosti příběhu nebyl ani čas přemýšlet. Neuvěřitelně se nemohu dočkat pokračování... snad budou pokračovat v najetém stylu. Star Wars se vrátily ke svým kořenům. Samozřejmě to na nejlepší díly ságy nemá, ale hravě to překoná některé ty slabší. Ono stejně nejde už moc vymyslet kloudnýho záporáka, který by měl na Darta Vadera, všichni se prostě jen vezou a snaží se ho napodobit a následovat...jinak by to asi ani nešlo. I tak ale příběh stojí za to a jsem opravdu ráda jak se to vyvinulo. Na tento zážitek dlouho nezapomenu. Děkuji... a zároveň jsem moc smutná... kdo viděl, ví proč :( Ale musím uznat že Lukovi ta léta prospěla, docela se na něj těším :)


Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipart