Listopad 2015

Mých pár slov pro FRANCII

15. listopadu 2015 v 11:52 | Bublushka |  Kecy
Jsem velmi citlivý a vnímavý člověk, takže se mi informace o tragédii v Paříži nevyhnula a zasáhla mě opravdu velmi silně. Už když jsem ráno po probuzení zaslechla pár útržků, co ke mně doputovaly zespoda od televize, věděla jsem, že se stalo něco špatného. A když jsem si pak sama přečetla, o co šlo, zhrozila jsem se. Proč? Proč někdo něco takového udělal? Něco tak nechutného, zlého, krutého a nelidského? Proč? A proč to není jen první případ a podobné se děje po celém světě, jen se tomu nevěnuje tolik pozornosti? Proč se tohle děje?
Nevím a asi se na to neobjeví žádná pádná odpověď. Mezi lidmi je spousta hien, které se nepoučili krutostí světových válek a všech možných krveprolití, kterých za existenci lidstva byl bezpočet. A vše do jednoho bylo zbytečné. Nic neospravedlní zabití člověka. Prostě nic. A když to ještě někdo udělá bez citu, jen tak, jakoby si jen hrál... Je to smutné. A vlastně se k tomu nedá nic moc říct.
Je mi z toho smutno a včera u sledování zpráv jsem se neubránila slzám. Jak mě je těch lidí líto. Tohle se nemělo stát.
Jsem ale moc ráda, že tomu média věnují pozornost a snaží se nás informovat. Je to hezké a cítím, že sama, kdybych tam už teď byla, bych dělala to samé. Nesmíme být slepí a média se v takových to chvílích naštěstí vyvarovávají líbivosti a snaze šokovat. Chtějí jen informovat a říct pravdu. Díky bohu…
Sama s tím nic nenadělám, ale tenhle článek i připojení se k barevné podpoře na facebooku a včerejší zapálení svíčky pro Francii je moje cesta jak vyjádřit, že jsem v duchu s nimi, soucítím s nimi a je mi to moc líto. Nedokážu jen nečině sedět a dělat jakoby se mě to netýkalo. Možná mé osoby se to netýká, ale mě jako lidskou bytost to zasáhlo hodně a nedokážu neudělat nic. I když jim touto cestou nijak nepomůžu, chci jen prostě vyjádřit všem svým známým, že mi to není jedno.
Další osoby, kterých mi je ještě v rámci této situace líto, jsou uprchlíci. Vím, že se po téhle větě na mě může sesypat vlna kamení v podobě zhnusených komentářů, ale to mi je jedno. Po téhle situaci, se nesmyslná nenávist k nim ještě prohloubí. A to je smutné, protože oni sami utíkají sem do Evropy před tím samým, co ve Francii způsobilo tu tragédii. Před těmi zrůdami, které se ani nedají nazývat lidmi, nebo jen lidmi bez duše. Je to škoda, protože většina muslimů s tímhle radikálním proudem nesouhlasí, jsou proti němu a jsou znechuceni a zděšeni stejně jako my. To házení všech muslimů do jednoho pytle mi přijde, jako bychom nazývali ve své době všechny Němce nacisty, protože prostě mezi nacisty byla většina Němců. Tohle jsou lidi schopni pochopit, proč ale nepochopí, že to samé dělají s muslimy, kteří jsou z většiny jen obyčejní lidé jako my, kteří se liší pouze tím, jak projevují svou víru v boha. Ti, kteří dělají ty atentáty, jsou prostě jen zlí lidé, kteří by byli zlí, i kdyby nebyli vychováni v muslimské víře. A takoví lidé se najdou i mezi křesťany, židy, ateisty a nikdo pak tuto skupinu nenacpe celou do jednoho pytle, proč to tedy dělají u muslimů?
Svět je zvrácený a plný špatných a zaslepených hodnot. A neprojevuje se to jen přes tragédie, kterých je poslední dobou stále víc, ale i v komentářích a názorech obyčejných lidí. Radši se moc nezačítám do komentářů u téměř čehokoliv, protože argumenty a názory spousty lidí jsou tak hloupé a zaslepené a je smutné, že se jim to nedá vyvrátit.
V naději mě udržuje těch pár, kteří ještě maj rozum a vidí věci, tak jak jsou a já si troufnu se k nim řadit. Snad bude takových to lidí stále víc. Protože jen tak má svět naději.

Na závěr chci jen projevit soustrast nad Francií a vlastně všemi lidmi, které tato i jiná podobná situace postihla. Je to smutné. Jsem s vámi...
-má svíčka pro FRANCII