Srpen 2015

Prázdniny se chýlí ke konci a mě se začíná dařit.

20. srpna 2015 v 17:45 | Bublushka |  Kecy
Prázdniny pomalu končí. I když pro mě už to vlastně zas tolik neznamená. Aspoň ne tolik, jako dřív. O to víc si teď ale uvědomuju, jak je zvláštní, že už nepůjdu nikdy do školy jako takové a neusednu do lavice vedle spolužačky... Je to divné. Celých třináct let jsem na to byla zvyklá a teď je to pryč. Nojo, uteklo to a jednou to muselo skončit.
I tak ale nesmutním a prázdniny si užívám jako vždy. Volno se snažím moc neproflákat a tak jsem se pustila do konečných úprav své knihy. A k mé radosti jsme to včera dokončila. Je to zvláštní pocit. Teď už stačí to jen vytisknout, nechat si to sešít a poslat do světa. Dát to přečíst pár lidem a pak poslat do nějakého nakladatelství. Snad z toho něco bude :).
A ani dneska jsme nezahálela a zděšená tím, že doma opravdu nic k jídlu není, jsme se dala do vaření. Měli jsme v lednici květák a tak jsem se s pár maminčinýma radama z předchozího dne, pustila do své květákové premiéry. A ono se to docela povedlo. Není to teda přesně, tak jak to dělá mamka, ale dost se to tomu podobalo, takže jsem nadmíru spokojená. A ke spokojenosti mi přispěl i telefonát z Cross-café, kde jsem byla na stáži, že mě berou a v pondělí nastupuju. Po tom zjištění jsme musela začít skákat radostí. Byl to super pocit. A já se náhle cítím nějak dospěle. Uvařila jsem jedlý oběd a nastupuju do práce. A je to super. Překonala jsme své splíny a náhle se daří a je to bezva. Snad to tak půjde dál. A myslím, že tenhle rok, i když mi nevyšel podle mých původních představ, bude bezva.

A co vy? Jak prožíváte poslední dny prázdnin?

- můj výtvor i s tou troškou brambor co se doma našlo :)

Brutal assault 2015 - jaký byl 20. ročník?

20. srpna 2015 v 17:27 | Bublushka |  Historky
Po velmi dobrých zkušenostech z minulého roku jsem měla letos jasno- na Brutal pojedu. A to i přes to, že letos neměl jet můj bratr, který mě k tomu vlastně minulý rok přitáhl. Ale sama jsem být neměla, protože se ke mně přidal i kamarád Martin. Vše se domluvilo, batoh a spacák připravili a nastal ten slavný den- 4.8., den před tou slavnou akcí.

Recenze- Rachel Harris- Mé sladké šestnácté století

3. srpna 2015 v 13:37 | Bublushka |  Knihy
Už dlouho jsem sem nepřidala recenzi, ale poseldní dobou čtu hodně a vše hodnotím na datábázi. Tak jednu svou recenzi na poslední knihu, co jsem četla, sem dám. Třeba vás kniha zaujme.

Příjemná četba. Na tuto knihu jsem narazila náhodou při prohlížení knih na databázi a její anotace a obálka mě zaujala. Proto jsem se po ní hned pří následující návštěvy knihovny sháněla a k mému potěšení ji měli. Přistupovala jsem k ní ale s odstupem, protože mi bylo jasné, že je to četba pro šestnáctileté dívky a tím to bude trochu naivní… Zas tak jsem se nemýlila, ale i tak mě kniha překvapila. Mluva hrdinky mi někdy lezla na nervy, ale povídala vcelku inteligentní věci a zdálo se, že to má v hlavě docela srovnané. Líbily se mi popisy, a když se Cat dostala do šestnáctého století, začal mě její příběh i docela zajímat. Děj byl poměrně předvídatelný, ale to se u knihy pro dospívající dá očekávat. Ale ani to nevadilo, pár věcí mě totiž také překvapilo. Na konci jsem byla už i docela nedočkavá jak to dopadne a zda se vrátí zpět. To jak to nakonec bylo, se mi trochu nelíbilo, ale bylo tam to poučení a vše nakonec dopadlo dobře. I ten obraz se objevil, což jsem čekala už na začátku knihy. A docela jsem nepochopila zakončení epilogu- přišlo mi nelogické a zbytečné, vše mohlo skončit poslední kapitolou. Tam bylo vše, co mělo být a stačilo to. (Ale otevírá to dvířka druhému dílu, o jehož existenci jsem se nedávno dozvěděla, takže to asi není tak hrozné.) Ale i tak se mi kniha líbila. Bylo to milé, jednoduché a správně odpočinkové. Hrdinka popisovala věci pěkně a měla myšlení, které se mi i docela, až na pár míst, zamlouvalo. A stále dokonale mě fascinovala obálka, na kterou jsem před čtením vždy chvíli zírala- je opravdu pěkná a ten batoh je tam takový roztomilý . Je to opravdu pěkné čtení a jako mladší bych z knihy byla nadšená. Teď mi mile zpříjemnila pár odpolední. Dávám čtyři hvězdičky, i když uvažuji i nad třemi, ale četlo se to dobře a 70%, které ty čtyři hvězdy obsahují je podle mě plně zasloužených.

Mé sladké šestnácté století
Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png

Jak si tak užívám ten letní čas prázdnin

3. srpna 2015 v 12:45 | Bublushka |  Kecy
Už jsem se dlouho neozvala, ale neměla jsem na blogování prostě nějak chuť. Ne, že bych na to neměla čas, toho bylo docela dost, ale vše se v poslední době nějak divně semlelo, že jsem neměla náladu skoro na nic. Nejvíc mě teda dostalo to vědomí, že jsem se nedostala na vysokou, o čemž jsem tady už psala. Ano, snažila jsem se to brát, jak mi to tady i v mém okolí lidi říkali- že to nevadí, že se to stává a tak... Ale stejně mě to vnitřně stále štve. Už jsem to ale překonala a beru to jako hotovou věc, ale ne jako životní selhání- zas taková katastrofa to není. Rok prostě nějak přežiju- a možná ti bude i fajn ptž budu moct ještě chodit do dramaťáku, který jsem měla kvůli škole v jiném městě skončit. A taky si najdu nějakou práci a aspoň si něco vydělám. Zrovna dneska jdu na pohovor do Cross Cafe, tak snad to vyjde a bude to dobré. Ten rok nějak zvládnu a budu mít aspoň čas se víc učit na příjimačky, protože to si musím přiznat, jsem se na to trochu vyflákla. Ale stále je tu šance a svět se neboří...
Jinak jsem na začátku prázdniny byla na táboře jako vedoucí. Trochu hektické na tom bylo to, že mi o několik dní dřív zavolala slečna, co to organizovala, zda bych nemohla jet už dřív na zrychlený běh. Když jsem se ptala kdy bych měla přijet, tak že hned druhý den. Tak nějak jsem na to kývla, ale i tak jsem byla děsně na vážkách, zda jet nebo ne. Neměla jsem ještě zcela sbaleno, protože jet jsem měla až čtyři dny na to. Byla jsem úplně hysterická a nevěděla co dělat. Teď ve zpětném pohledu mi to přijde vtipné, ale tehdy jsem to fakt moc nezvládala. Ale sbalila jsem to s asistencí mamky a druhý den odjela. A nakonec jsem ráda, protože to bylo moc fajn a moje děti byly super. Měla jsem deset dětí od 7 do 12 let. Někdy mi trochu lezly na nervy a s některými to bylo složitější, ale byli skvělí. O dost lepší než kolektiv vedoucích, který mě z většiny stejně jako loni moc nebral. Ale pár lidí co se se mnou bavili a měli s hlavní partou podobný problém, jsem tam měla, takže to šlo. A bylo o fajn deset dní a nakonec jsem i domů přijela dřív, než bylo podle původního scénáře v plánu.
Potom jsem tak nějak zevlila doma. A začala jsem konečně upravovat svoji knihu, protože než já se k tomu dokopu... a jsem ráda, že jsem se do toho pustila, protože mě to vážně baví a konečně už to budu mít hotový pro další práce.
Jinak jsem spíš odpočívala, hrála hry na počítači a četla si. Byl to fajn strávený čas volna, ale už by bylo fajn něco dělat. Však taky zítra jedu na festival Brutal Assault, kde budu točit pivo. A fakt se těším. Skvěl hudba, atmoška a ještě si vydělám prachy. Jedu s jedním kamarádem, což je pro mě taky docela premiéra, protože, já takhle nikam moc s nikým nejezdím, ale věřím že to bude fajn i když nevím co od toho čekat- asi bude lepší nečekat nic :D
No a jinak doufám, že mi pak vyjde ta práce a budu mít co přes rok dělat. Každopádně to bude asi zajímavý rok.
No a tak si žiju v první půlce prázdnin. Zatím to bylo fajn.

A jak vy? Jak užíváte volna a sluníčka? A co plány na srpen?