Mám ohromnou spotřebu jablek, vajíček a........ čokolády.

11. května 2015 v 13:40 | Bublushka |  Kecy
Když jsem si dneska ve špajzu brala už zase další jablko a došlo mi, že ten pytlík, kde před pár dny bylo ještě spousta jablek, je téměř prázdný, zamyslela jsem se. Já a má rodina máme opravdu velkou spotřebu jablek... A nejen jich.
Milujeme vajíčka- smažená, vařená, na hniličku, v buchtě apod... Vajíčka běžně používáme na plno jídel a náš jídelníček by byl bez nich chudší. Nikdy mi ale nepřišlo, že by jich bylo zas tolik, kdybych se nepodívala do tašky skořápek. Skladujeme staré skořápky, prý na kompost či na co, takže mám poměrně velký přehled o tom, jakou máme spotřebu. A ta je neuvěřitelná. Je zarážející kolik taková průměrná rodina spotřebuje za rok vajíček, když se ani nezdá, že by jich tolik jedli. A pak i pečiva a to hlavně chleba- každý týden se sní minimálně jeden, a často dva i tři- a kolik je na to potřeba mouky, obilí a všeho...
A pak čokoláda. Miluju jí, a když se doma nějaká doma objeví, tak za chvíli tam už zase není. Mohla bych ji jíst pořád, a mám to štěstí, že můj metabolizmus není moc zatížen a ta čokoláda mu nedělá žádné potíže, takže ji můžu jíst, co hrdlo ráčí a ani se to moc neprojeví. Ale té čokolády je někdy tolik. Obzvlášť teď v období maturit... Koupila jsme si nutellu pro povzbuzení k učení, nechala jí v kuchyni a hle, je skoro pryč- tatínek si jen trochu dal a ono když jí jedí dva lidi, tak je to hned fuč. A hned je chuť na další a šmejdí se v kuchyni, kde se nějaký ten sladký kousek najde.
A kinder vajíčka. Jako malá jsme je s bráchou zbožňovali a byli jsme jimi štědře zásobeni... Ale když jsem se jednou podívala na kýbl plný hraček z vajíček, které každé patřilo jedno... fuuu těch muselo být. Sama si říkám, že bych po těch tunách čokolády měla být tlustá?
Člověk by se možná někdy měl zamyslet nad svou spotřebou. Asi se jako rodina i jako jedinec nebudeme omezovat, ale je toho vážně hodně.
A jak jste na tom vy? taky máte u nějaké suroviny neuvěřitelně velkou spotřebu?

Přemýšleli jste o tom?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matla Matla | 11. května 2015 v 16:28 | Reagovat

Je pro mě hrozně zajímavé, že má někdo tak velkou spotřebu jablek. Já se do nich například musím hrozně nutit a pokud mi jen například někdo nenastrouhá, nebo alespoň pokud si je nevykrájím, nemůžu se do nich donutit- závidím :-D
Já jsem zase hrozně na slaný- večer bych pořád zovala oříšky, křupky apod... Ale manžel je zas na sladký, tak díky tomu se brzdím a sama sobě si tohodle tolik nekupuju...
Mě spíš nejvíc mrzí,když nám někdy projde trvanlivost - u šunky, masa... Jak jsme doma jen dva, občas se to stane a přijde mi hrozné plítvání to vyhazovat... Ale co se dá dělat? :-?

2 Bublushka Bublushka | Web | 11. května 2015 v 16:43 | Reagovat

[1]: jo, já mám jablka fakt ráda a vím že jsem tím výjimka, ale už jako malá jsem někdy jablka a jiné ovoce a zeleninu jedla radši než sladký a brambůrky :)
jo, slanýho se taky někdy nemůžu nabažit
a těch vyhozených věcí mi taky přijde škoda, ale někdy holt není zbytí

3 bara-moda bara-moda | E-mail | Web | 11. května 2015 v 19:47 | Reagovat

U jablek je celkem v pořádku že jich jíš tolik,nevím jak by mohla jablka uškodit.
Ale s vajíčky ubrat!!Vajíčka opravdu obsahují spousty tuku,popravdě taková velká množství vajíček mohou způsobit i zdravotní komplikace.Takže vajíčka jen s mírou,protože také obsahují bílkoviny které jsou naopak prospěšné,ale toho tuku kapku více :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama