Květen 2015

Mandala na uklidnění nervů.

28. května 2015 v 18:00 | Bublushka |  Moje fotky a obrázky
Dneškem mě provázela mizerná nálada, doplněná leností cokoliv dělat. Ale donutila jsem se uvařit si oběd, takže to zas tak hrozné nebylo :). Jinak jsem ale zbytek času strávila u počítače při poslouchání rádia. A pak jsem si vzpomněla, že když jsem byla malá, vždy mě uklidnilo vybarvit si mandalu. A tak jsem si řekla coby ne. Naposledy jsem ji vytvářela už hodně dávno barvama na sklo na své okno a předtím také hodně dávno. A dnes mi to přišlo vhod a ještě jsem mandalu ozvláštnila postavičkou. A musím říci, že to stále funguje a že se to i docela povedlo. Opravdu doporučuji si ji vytvořit nebo sehnat na netu obrys a pak vybarvit, když je vám smutno, mizerně nebo potřebujete zahnat dlouho chvíli. A ani na to není potřeba být moc čilý. Přece jen na omalovánky moc kreativity a energie potřeba není. A většinou pak vzniknou pěkné výtvory plné barev. Sama škála barev pak vypovídá o vaší momentální náladě, protože barvy vybíráte podvědomě. A bývá tak, že čím tmavší a studenější barvy, tím má člověk mizernější náladu. Výrazné a světlé barvy značí optimismus. Hodně červené lásku v srdci. Modrá klid. Žlutá naštvanost. A tak dále. Barev se smíchá mnoho a fantazii se meze nekladou. A někdy se objeví i kombinace světlých a tmavých barev, což značí, že osobu něco trápí, ale stále si udržuje pozitivní myšlení. Nejsem expert na rozbor barev, ale tohle málo umím říct a pro větší rozbor je dobré zabrouzdat po rozboru barev a jejich vlastností na internetu anebo se optat někoho, kdo tomu trochu rozumí. Já na to mám mamku, která mi vždy řekne podle barev a zvolených tvarů a motivů, jak jsem zhruba na tom. Je to vždy zajímavé zjištění. A já vám určitě doporučuji nějakou mandalu si namalovat. Je to opravdu krásná a uklidňující činnost.

A zde je výsledek mého snažení:

Mám už prázdniny, aneb. maturita úspěšně za mnou

23. května 2015 v 11:49 | Bublushka |  Historky
A je to tu. Je to oficiální. Odmaturovala jsem, ukončila střední a jsem teď asi už oficiálně dospělá, když jsem prošla tou zkouškou dospělosti. A je to takový zvláštní pocit, skoro tomu vlastně nevěřím, že už nikdy neusednu do těch lavic, nepokecám si se spolužačkou a nebudu okukovat členy své třídy, některé víc než je zdrávo... No ale je to už tady a mě se to poměrně úspěšně povedlo.

Mám ohromnou spotřebu jablek, vajíček a........ čokolády.

11. května 2015 v 13:40 | Bublushka |  Kecy
Když jsem si dneska ve špajzu brala už zase další jablko a došlo mi, že ten pytlík, kde před pár dny bylo ještě spousta jablek, je téměř prázdný, zamyslela jsem se. Já a má rodina máme opravdu velkou spotřebu jablek... A nejen jich.
Milujeme vajíčka- smažená, vařená, na hniličku, v buchtě apod... Vajíčka běžně používáme na plno jídel a náš jídelníček by byl bez nich chudší. Nikdy mi ale nepřišlo, že by jich bylo zas tolik, kdybych se nepodívala do tašky skořápek. Skladujeme staré skořápky, prý na kompost či na co, takže mám poměrně velký přehled o tom, jakou máme spotřebu. A ta je neuvěřitelná. Je zarážející kolik taková průměrná rodina spotřebuje za rok vajíček, když se ani nezdá, že by jich tolik jedli. A pak i pečiva a to hlavně chleba- každý týden se sní minimálně jeden, a často dva i tři- a kolik je na to potřeba mouky, obilí a všeho...
A pak čokoláda. Miluju jí, a když se doma nějaká doma objeví, tak za chvíli tam už zase není. Mohla bych ji jíst pořád, a mám to štěstí, že můj metabolizmus není moc zatížen a ta čokoláda mu nedělá žádné potíže, takže ji můžu jíst, co hrdlo ráčí a ani se to moc neprojeví. Ale té čokolády je někdy tolik. Obzvlášť teď v období maturit... Koupila jsme si nutellu pro povzbuzení k učení, nechala jí v kuchyni a hle, je skoro pryč- tatínek si jen trochu dal a ono když jí jedí dva lidi, tak je to hned fuč. A hned je chuť na další a šmejdí se v kuchyni, kde se nějaký ten sladký kousek najde.
A kinder vajíčka. Jako malá jsme je s bráchou zbožňovali a byli jsme jimi štědře zásobeni... Ale když jsem se jednou podívala na kýbl plný hraček z vajíček, které každé patřilo jedno... fuuu těch muselo být. Sama si říkám, že bych po těch tunách čokolády měla být tlustá?
Člověk by se možná někdy měl zamyslet nad svou spotřebou. Asi se jako rodina i jako jedinec nebudeme omezovat, ale je toho vážně hodně.
A jak jste na tom vy? taky máte u nějaké suroviny neuvěřitelně velkou spotřebu?

Přemýšleli jste o tom?

Fotograf- recenze

11. května 2015 v 12:12 | Bublushka |  Filmy a seriály
Včera a předevčírem jsem na jedničce shlédla na dvě části rozdělený film Fotograf. A musím říct, že mě příjemně překvapil.

Hned ze začátku jsem k němu přistupovala kriticky, přece jen s českými filmy poslední doby jsem moc spokojená nebyla a tak jsem si říkala, že tohle asi nebude o nic lepší. Ale bylo tomu jinak. Už začátek byl takový jiný, komorní. Příběh se dlouho neodehrával jinde, než v Saudkově bytě, kde se dělo mnoho věcí u nich jsem si říkala- jejda to je hrozné, to je divoch, tam to musí být teda divoký. Ale neodradilo mě to. Sledovala jsem dál a do příběhu, který začal mít zajímavou zápletku, se ponořila. A měla jsem pocit, jako bych tak nějak s panem Saudkem sledováním ten život sdílela, jak to byl živé a uvěřitelné. Život pana Saudka, je opravdu nezvyklý zvláštní a typický jen pro něj. Ale neodsuzovala jsem to- jen mě to překvapilo, jaký život může někdo mít. Příběh po pomalém plynutí začal nabírat na obrátkách, a když skončila první část, nemohla jsem se dočkat té druhé, kterou díky bohu dali hned druhý den. A bavila jsem se náramně, možná i víc. Začalo jít do tuhého a já ocenila promyšlenou zápletku a dialogy, které nešustily a měly smysl. Nemyslím si ani, že je to tím, že je to podle pravdy (aspoň z části)- prostě byl dobře napsaný scénář, což se u českých filmů, ať jsou podle pravdy, poslední dobou moc nestává. Film jsme dokoukala a byla jsem opravdu plná dobrého pocitu z toho, že se Čechům konečně něco povedlo a s českou kinematografií to nebude zas tak špatné. Potěšily mě i herecké výkony- Roden byl v roli pana Saudka dokonalý. Je jasné, že pan Saudek je jedinečná osobnost, který se těžko napodobuje, hlavně vzhledem, ale Karel Roden to zvládl podle mě bravurně. A i další role byly zvládnuty skvěle. S filmem jsem spokojena. A nadšená jsem byla zakončením, kde se na scéně objevil pan Saudek sám s panem Rodenem a podali si ruce- skvělé zakončení životopisného filmu. Pěkně se na to koukalo, byl to zajímavý pohled do života, který není jako ten náš, pobavila jsem se, zamyslela a poznala část života jednoho talentovaného člověka, kterého mám teď o dost radši. Film doporučuji. I když nezaujme asi každého (soudě podle rozporuplného hodnocení na ČSFD) ale, pokud máte rádi dobré scénáře a herecké výkony a nevadí vám trochu kontroverzní prostředí a život opravdového umělce, je to přesně pro vás.
Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png
Dopsáno... aneb písemná maturita za mnou

11. května 2015 v 11:28 | Bublushka |  Historky
Píšu trošku ze zpožděním, ale pro mě je to stále aktuální, obzvlášť protože jsem stále ještě neobdržela z ničeho výsledky(dávaj si na čas). Ale ano, prošla jsem si to slavnou "státní" maturitou a musím říct, že to tak hrozné nebylo.

První maturitní test za mnou a mě provázejí smíšené pocity...

1. května 2015 v 13:45 | Bublushka |  Historky
Včerejšek pro mě byl zásadním dnem, protože jsem měla svojí první maturitní zkoušku. Z francouzštniny. Den předtím jsem nebyla nijak nervózní, brala jsem to tak nějak v pohodě, že to nějak dopadne, ani jsem se nijak moc nepřipravovala, protože jsem ani netušila jak. Když jsem si totiž předtím dělala nanečisto jeden test na netu, dopadla jsem poměrně slušně- prošla bych. No, ale nastal ten slavný den, kdy jsem si chtěla přispat, protože jsem měla možnost jet do HK až odpoledne.