Michael Jackson- Skvělý muž, jehož skvělost jsem objevila až po jeho smrti.

22. dubna 2015 v 20:18 | Bublushka |  Kecy
Nedávno jsem si tak řekla, že bych mohla občas poslouchat Michaelovi písničky, protože pokaždé, když jsem nějakou zaslechla v rádiu, měla jsme radost a většinou zvyšovala zvuk. A tak jsem si pustila pár jeho alb a uvědomila si, že je skvělej. A náhle mě hrozně zamrzelo, že umřel. Je ho velká škoda, hodně velká.


S nelibostí vzpomínám na ten den, kdy umřel- ne však z té smrti, nýbrž z mého postoje. Tehdá mi byl jedno, brala jsem ho jen jako hvězdu, která jde ale mimo mě. Když jsem tehdá v rádiu ráno zaslechla, že už není, nějak mi nedošlo, že umřel nedávno a měla jsem pocit, že už je to dlouho. A bylo mi to jedno. Ani nevím proč, a teď mě to i kvůli němu mrzí... Ale bylo mi málo, docela, takže jsem ho tehdy asi nedokázala tak vnímat... Teď jsem ale přišla na to, jak byl skvělej. Zanechal nám tak dokonalou hudbu, která je promyšlená tón po tónu, nic není přehnané ani upozaděné- jeho písně jsou tak akorát a skvělé, bombastické, mohla bych je poslouchat stále dokola. Avšak to co na něm bylo skvělé, nebyla jen jeho hudba, ale i on sám.
Dneska jsem měla takový sentimentální den a ke své melancholické náladě jsem si pro zlepšení pustila Michaela- pomohlo to. Později jsem se zastavila u jedné dojemné a smutné písničky a sledovala videoklip, vytvořený z jakéhosi dokumentu o něm. A potom se objevil odkaz na záznam z jeho koncertu a tam jsem se zarazila u scény, kdy na jeviště byla vpuštěna jedna fanynka a on jí pevně objal, nechal jí, aby se ho dotýkala a byl tam s ní a bylo to hrozně dojemné. Z nějakého důvody mi při sledování do očí zatlačily slzy. Chtěla jsem hledat dál a tak jsem si na internetu našla nějaké články o jeho vztahu k fanouškům a další videa s nimi. A přišlo mi úžasné, jak je měl rád, objímal je, nechal je, aby se ho dotkli a naplňoval je štěstím a sám se jimi nechal naplňovat. Pro něj byli fanoušci životním naplněním. V jeho citacích píše o své lásce k fanouškům, a co pro něj znamenají. Přidám citaci jeho slov z jednoho webu:
"Byl jsem obdařen darem, který mi dal Bůh a nejsem "dnes tady, zítra pryč" umělec a to dovoluje lidem, veřejnosti, se mnou růst. Když se mnou vyrůstají je to větší emocionální kontakt a oni se cítí se mnou propojeni, jako bych byl jejich bratr. Lidé ke mě přicházejí a řeknou "Michaele" začnou mluvit, chytnou mě prostě jako by byli můj bratr nebo sestra. A já hraju jako kdyby, víš, musíš s tím souhlasit. Oni opravdu cítí, že jim patříš."
"Oni opravdu někdy blázní... Jsou velice šťastní, že mě vidí. Mají pocit, jako když mě osobně znají. Mají moje fotky na svých stěnách, víte, moje hudba hraje v jejich domě, takže mě chtějí obejmout, nebo se mě dotknout, políbit... Tak obvykle reaguji zpět s objetím. Protože je miluji... Já opravdu miluji mé fanoušky. Amen, amen ze srdce. To je skutečná pravda. Miluju je. Stejně jako když jdeme do určité země na turné třeba a oni jsou venku, a spí na ulici. A nechám jim koupit pizzu, a teplý čaj... Opravdu se o ně postaráme. Jsou velmi, velmi, velmi sladcí a podporují mě, pomáhají mi."
No- asi je to hozené do google překladače, ale i tak to ukazuje jak skvělý a emoční byl člověk. Při čtení jeho slov a sledování dalších videí, kde objímá a nechává se pusinkovat od svých fanoušku a své emoce nijak nehraje a neskrývá, jsem se ani nevim proč, nedokázala ubránit slzám. Jsem asi děsně přecitlivěla, ale uvědomila jsem si, jak byl skvělej, a jaká je ho škoda.
Michael byl zvláštní osoba ve světě, který si ho nezasloužil. Snažil se ho udělat lepší a mnoho lidí ho za to odsoudilo a sám se dostal k soudu. Přitom byl jen milý, srdečný a dával fanouškům to, co chtěli. Brali ho jako svého boha, ale on je bral jako sobě rovné, jako rodinu a to se mi moc líbí. Z toho by si totiž každý měl vzít ponaučení a brát ostatní lidi jako rodinu. Jsou sice "cizí" ale tu cizost jsme jim přiřadili my. Všichni jsme si rovni a jsme v základu stejní (nakonec nám jde v životě o to samé ať žijeme kde žijeme) a neměli bychom se bát projevit své emoce před kýmkoliv. Jenže dnes to nejde, aspoň ne všude.
Já doufám, že najdu lidi, kteří budou aspoň z části tak čisté a emoční duše, jako byl Michael. Tak šťastný a zároveň smutný člověk.
Objevila jsem ho až teď a hrozně mě mrzí, že ho nikdy nebudu moci vidět naživo a poznat... Ale jsem ráda, že jsem ho nakonec objevila... a třeba to i vnímá, že ho stále mají lidi rádi a je tu s námi v našich srdcích.
Ach... vylila jsem si sem své srdce a asi jsem byla trochu moc sentimentální, ale mám teď takové zvláštní období... No, ale Michaele- děkuji.

A co vy? Máte ho rádi? Mrzí vás, že už tu není?


- Dojemné video s jeho fanoušky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bara-moda bara-moda | E-mail | Web | 1. května 2015 v 11:20 | Reagovat

Byl výborný ! :-)

2 Jane Jane | 2. května 2015 v 17:18 | Reagovat

O můj bože. Ani nevíš jak moc s tebou souhlasím :) Michael je můj velký vzor a myslím, že to byl génius a je tak velká škoda že zemřel. :-(

3 Bublushka Bublushka | Web | 3. května 2015 v 10:15 | Reagovat

[2]: Jojo, je ho škoda :( a je škoda také že není víc lidí na světě jako on- byl jedinečný a skvělý

4 Michaela Michaela | 10. července 2015 v 10:04 | Reagovat

Jsem na tom úplně stejně jako ty. Taky jsem bohužel až po jeho smrti poznala jaký byl dokonalý. Je pro mě velkým vzorem a doufám, že jestli se mi podaří splnit si sen a být zpěvačka, dostanu se po jeho vzoru alespoň na blízkou laťku dokonalosti, jako byl on.

5 Bublushka Bublushka | Web | 31. července 2015 v 16:18 | Reagovat

[4]: jojo, on byl dokonalý a jeho dokonalost nám tu zůstala v jeho písních, snad se ti tvůj sen splní, musíš ale hodně zamakat, držím palce ;-)

6 miša miša | 27. července 2016 v 20:05 | Reagovat

Bil skvělí ale jeho písně sem poznala až dnes 27.7.2016 :-(

7 misa misa | 29. července 2016 v 10:47 | Reagovat

Já ho milovala a ani smrt nás nemůže rozdělit :-(  [:tired:] a mela sem ho ráda :-|

8 Bublushka Bublushka | Web | 8. srpna 2016 v 14:22 | Reagovat

[6]:

[7]:
Ano, byl to skvělý člověk... škoda ho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama