Duben 2015

Co číst?

27. dubna 2015 v 12:39 | Bublushka |  Knihy
Za tu dobu, co jsem tak nějak více čtenářsky činná se u mě nastřádalo pár dobrých knih, na které nedám dopustit. A říkám si, že by třeba někdo rád získal inspiraci pro čtení. Proto jsem se rozhodla sepsat kratší seznam toho, co se vyplatí číst v různých žánrech a typech knih. Třeba vám poradím co vybrat na blížící se prázdniny či nějaký ten deštivý den, o něž nemáme v poslední době nouze.


LIDÉ VÁLČÍ JENOM PROTO, ŽE SE NEUMÍ DOHODNOUT

27. dubna 2015 v 10:21 | Bublushka |  Kecy
Úvaha, která měla asi před půlrokem sloužit jako článek do projektu Studenti čtou a píší noviny, ale asi je nezaujal. I tak se ale se svými myšlenkami chci podělit.

Války byly, jsou a budou. To je bohužel jasný fakt, proti kterému žádní váleční odpůrci nic nenadělají. Nemyslím si však, že nám válka teď hrozí.

Zachyceno na procházce

22. dubna 2015 v 23:05 | Bublushka |  Moje fotky a obrázky
Včera jsem měla takovou špatnou náladu a stihla jsem se díky ní pohádat s mamkou, že jsem pro dobro všech raději utekla na procházku. Bloumala jsem jen tak asi hodinu městem a úplnou náhodou narazila na zvláštní motiv, který jsem zachytila na ne moc kvalitní foťák mého mobilu. V okně budovy, kde sídlí floristická škola v parku jsem zahlédla sochu- torzo ženy s hlavou, heldící ven... ten motiv byl tak tajemný, smutný, děsivý a zároveň okouzlující a krásný, že jsem ho musela zvěčnit. A podělím se o něj s vámi...

- i když bohužel kvalita není nic moc :(

Michael Jackson- Skvělý muž, jehož skvělost jsem objevila až po jeho smrti.

22. dubna 2015 v 20:18 | Bublushka |  Kecy
Nedávno jsem si tak řekla, že bych mohla občas poslouchat Michaelovi písničky, protože pokaždé, když jsem nějakou zaslechla v rádiu, měla jsme radost a většinou zvyšovala zvuk. A tak jsem si pustila pár jeho alb a uvědomila si, že je skvělej. A náhle mě hrozně zamrzelo, že umřel. Je ho velká škoda, hodně velká.

Sára Rejdová - talentovaná mladá spisovatelka, která si jde za svým snem

17. dubna 2015 v 11:15 | Bublushka |  Knihy

10313731_793996627331939_3790378173078193606_n.jpg
Teprve devatenáctiletá talentovaná dívčina Sára Rejdová vydala knihu. Pojďte zjistit, jak se jí to povedlo a o jakou knihu se vlastně jedná.


NSZ- aneb. jak jsem se zkoušela národně srovnat...

17. dubna 2015 v 10:10 | Bublushka |  Historky
Jakožto letošní maturantka a s trochou štěstí i budoucí vysokoškolačka musím projít tou nemilou částí pro to, abych na vysokou mohla- a to přijímačkami.
První mě čekaly celkem nedávno a to v sobotu 11.4. Hlásím se na žurnalistiku do Prahy, Brna a Olomouce a pro přijetí do Brna, kde jde žurnalistiku studovat jen jako dvojobor, musím projít Národní srovnávací zkoušky. Stojí to spoustu peněz a zkoušky vlastně nemají mnoho společného se studovaným oborem, na který chci, jako u zbývajících univerzit, ale co se dá dělat. Uteklo to rychleji, než se zdá a náhle, jakoby mezi podáváním přihlášky na konci února a vykonávání zkoušky na začátku dubna uběhlo jen pár dní.Návrat ztracené sestry

17. dubna 2015 v 0:43 | Bublushka
Zdravím staré známé a nově příchozí.
Po vnitřních úvahách jsem rozhodla, že se opět po delší době vrátím na svůj blog.
Napadlo mě si založit zcela nový, ale pak jsem si řekla proč?- tenhle je spojený se mnou, s mým vývojem a jsem to prostě já. Proto vše zůstane jak bylo. Jen si pohraju s rubrikami a staré články z obdbobí před, se budou moci dohledat jen v archivu.
Doufám, že si na můj blog najdou cestu noví čtenáři i staří známí. A snad má písmenka někoho potěší...
smasheverythingintheworld: 💗 on We Heart It.