Listopad 2013

VOLBY MAJÍ SMYSL, KDYŽ VOLÍ VŠICHNI

10. listopadu 2013 v 15:11 | Bublushka |  Kecy
Opět se konal projekt Studenti čtou a píší noviny. A opět jsem byla součástí. Tentokrát jsem zároveň musela jako součást hodnocení v semináři ze žurnalsitiky. A tak jsem už všehcny tři články napsala a nevyšel žádnej. Na ten poslední zbývá ještě týden, kdy máme noviny zdarma. Tak uvidíme, ale nevim no. A protože chci, aby si to aspoň někdo přečetl, tak dám první článek na téme volby, sem. Je trochu už s křížkem po funuse, ale ty nározy mám pořád, takže to neva. Snad se bude líbit- zanechte komentík:

Od věku, kdy budu moci volit, mě dělí už jen pár měsíců. A proto se stále více zajímám o politické dění naší země. Není mi jedno, co se tam nahoře děje a chci mít na to aspoň minimální vliv. Jeden hlas možná výsledek voleb nezvrátí, ale více hlasů dohromady ano. Protože to si pak více lidí řekne "jeden hlas nic neovlivní" a dohromady dají velkou část národa, od níž budou chybět hlasy. Podle mého názoru by každý měl volit a nevymlouvat se, že není pro koho. Protože to není pravda. Politických stran je stále více a všechny mají na internetu z většiny přehledné volební kampaně. Stačí si tedy k počítači, sednout na pár hodin a pročíst si to. Nebo si o stranách s někým popovídat a utříbit si tak svůj názor. A televize je plná politických debat, kde si o stranách a lidech v nich můžeme udělat velmi pravdivý obrázek. Takže se člověk vlastně nemá na co vymluvit, jedině na svoji lenost nebo náhlou nečekanou indispozici, která mu nedovolila jít k volbám.
Je tu ale ta možnost, že k volbám nemusíte jít. Tu lidem neberu, ale zároveň ji neschvaluji. Protože právě tito lidé si nejraději na politiku stěžují. Myslím, že by měli raději mlčet, když se na podobě výsledků voleb nepodíleli. To je jako, když si soused natře dům žlutou barvou a nám se to nelíbí. Pokud jsme se na barvě toho domu nedomlouvali, nebo není ten soused součástí naší rodiny, nemáme právo do toho mluvit. Nemusí se nám to líbit, ale tím, že jsme do toho nijak nezasáhli, nemáme ani důvod to řešit. Proč si stěžovat na něco, do čeho jsme nezasáhli?
Téma voleb může vést k mnoha sporům už jen tím, kdo koho volí a jestli nám po prezidentských volbách vyhovuje pan Zeman nebo jsme chtěli pana Schwarzenberga. Na toto téma se tady ale vyjadřovat nebudu, proto je tu málo prostoru. A tak řeknu jen tohle. Volby jsou důležité a měl by je absolvovat každý. Jeden jediný hlas nemá moc velkou váhu, ale společně s dalšími má váhu obrovskou. A kdo volí, má i právo se vyjadřovat k výsledku voleb. Takže pokud už můžete, jděte určitě k předčasným volbám, které se kvapem blíží. A já, protože do letošních voleb ještě nedospěju, se zatím vyjádřím v studentských volbách, které naše škola poskytuje. A k dalším volbám už určitě půjdu. Protože se chci podílet na podobě tohoto státu, jak jen ze svého postavení můžu.


Game of Thrones - když začnete žrát něco, co jsem předtím nemuseli

10. listopadu 2013 v 15:02 | Bublushka |  Filmy a seriály
Po dlouhé době jsem vás zase poctila návštěvou na svém blogu. Ale jak vidím, vy jste mě návštěvou nepocitili, nebo jste to o sobě nedali vědět. Ale neva, zase se mi zachtělo psát :).
Tenhel článeček bude o mé nové lásce- ne není to žádný kluk-a o tom bych sem stejně nepsala, vzhledem k zvědavým spolužákům, kteří to tady čekují pro nabrání nového matroše pro drby. Bude o Game of Thrones, které jsem začla sledovat a zamilovala se :).
Už jsem jednou tomuto seriálu dala šanci, Kyž začal být populární,. Říkala jsem si, když to všichni tak žerou, tak se taky juknu. A první díl nebyl špatný, a jeho závěr mě navnadil k sledování dalšího. Ale ještě fungující kinotip mi to v půlce vypnul a měla jsem smůlu. A nějak sem i nechtělo sledovat dál a tak jsem to nechala být. A pak přišel geniální nápad ČT, že to začnou vysílat. A já si řekla, tak coby ne, dám tomu ještě jednu šanci. A tak jsem každý čtvrtek poctivě sledovala díl po dílu první řady. A ta tento týden skončila a já jsem zjistila, že to úplně zbožňuju. ČT však zrádně nepořídila další řadu a tak se budu asi muset uchýlit k sledování u počítače. Jen je blbý, že na to nemám moc času, ale tak třeba si to můžu dát každý čtvrtek, jako předtím :).
Není ale zas pravda, že bych tam měla ráda úplně vše. Tenhle článek je i takovou recenzí. V seriálu mi vadí hlavně to, pro co je tolik vyzdvihován a to krev, násilí a sex. Na můj vkus je tam toho hodně a někdy aa zbytečně moc podrobně ukázané. Vím, že je to teď populární styl, ale mě vadí a proto bych seriálu nedala plný počet bodů. Ale pak jsou tu už jen superlativy. Příběh je dokonalý. Strhující, logický, má spád a já se vždy po každém dílu nemůžu dočkat dalšího. Postavy jsou sympatické a já mám některé radši a některé méně. Ale vlastně si uvědomuji, že mě zajímá příběh úplně všech. Nejvíc mi ale k srdci přirostla Daerenys a Aria. Ty mě vždy bavěj nevíc. A na Daenerys se vždy těším uplně nejvíc, škoda, že nemá tak zas moc prostoru proti Starkům. Ale možná teď s dráčkama bude mít :). A nesnášim Joffreyho...to je takovej šmejd co se mi nelíbil už od začátku. Musej ho co nejdřív zabít a tuším, že to udělá Sansa :). To už jsem jak oni :D. Ale to chrakterizuje jak je to super. Všechny postavy jsou uvěřitelné a stále mě něco překvapuje. Doufám že Skřet se od Lennistrů odpojí, protže mi přijde, že je z nich nejméně zkažený a mám ho ráda. No nechám se překvapit. Je to fakt dokonalý.
Takže seriál doporučuji. Knihy asi číst nebdu, na mě jsou moc tlusté, ale seriál budu sledovat dál a dál. Jen jsem si ted nabrala docela hodně serošů. Začne mu nová řdaa MLP, TBBT už má min. 5 novejch dílů, co jsem neviděla a ještě chci vidět všechny Kačeří příbehy, který jsou naprosto dokonalý :). Ale aspoň mám co sledovat a vše je super :) To je bezva.
Tak se mějte a držte se- zima přichází.