Září 2013

LEGO Harry Potter Years 1-4

15. září 2013 v 18:16 | Bublushka |  Další hry
S opravou mého stařičkého počítače se mki naskytla příležitost k nainstalování jedné hry, co jsem chtěla, ale předtím nešla. A to je práve LEGO Harry Potter Years 1-4, která Harryho ukazuje v kostičkovém světě. A protože je to roztomilá a návyková hra, dám sem na ni recenzi.
Kostičková hra beze slov je už od prvních pár vteřin hraní návyková. Nevíte sice moc co dělat, ale bavíte se u videí, která hru provází a příběh Harryho Pottera legračně přetvářejí do jednoduché, ale mírně odlišné verze. Každý rok má několik různě dlouhých kapitol, během kterých se musíte často pomocí logiky dostat dál. Někdy je těžké přijít nato, co se vlastně má dělat. A já si jednou musela pomoct návodem(který se dá snadno najít na netu). Hra ale spočívá vlastně vtom, střílet jiskřičky a tím rozbíjet věci a používat různá kouzla s různými schopnostmi k postupu ve hře. Někdy je to o šikovnosti, někdy o logice a občas ve hře jen skáčete, aby jste se o milimetřík dostali na správné místo. Varuji ale předem, že hra při nezdaru vyvolává vzteklé reakce. Aspoň já jsem schopná skoro rozbít počítač, když se něco už po sté nezdaří. Na hru se tak musí pomalu a s klidnou hlavou. Řešení je často jednoduché a když hrajete část po druhé, potom, co jste hru rozzuřeně vypli, se často ukáže hned na začátku. Nechci vás ale od hraní odradit, protože je to sranda. Stále poskakování a střílení kouzel je svým způsobem hrozně zábavné a u hry se dá strávit spousta hodin. Bonusem je, že se hra dá hrát ve dvou, takže si na pomoc můžete přivolat kamaráda. Jinak se ale mezi postavičkami dá různě přepínat a každá má nějaké své specifické schopnosti. Jako třeba Ron a jeho myš Prašivka, která může běhat v labirintech a často tak posunout hru dál. Postavičky ale reagují na různé podněty, takže hru můžete snadno hrát i sami.
Harry Potter Years 1-4 se dá hrát i víckrát, kdy už máte postup vychytaný a jen hledáte skryté bonusy, kterých je hra plná a je poměrně složité některé najít. Za nasbírané mincičky se pak dají v Příčné ulici nakoupit speciální bonusy a kouzla. Hra je svým způsobem velmi zábavná a připoutá vás k počítači na dlouhou dobu. A vypnete ji jedině unaveni náročnosti nebo rozzuřeni na nějakou nesplnitelnou část. Nakonec ale jde vše splnit a kapitoly jsou vlastně poměrně krátké. Roky se tak dají odehrát celkem rychle a za pár hodin jde dohrát celá hra. Když vám teda nerupnou nervy, nebo nejste abnormálně něšikovní. Je to totiž z části taková ta nepříjemná skákačka, kdy jde o milimetry a špatné uskočení někdy pokazí dlouhé snažení. Přesto je hraní hry Harry Potter Years 1-4 velmi milé a hru doporučuji.
Plusy a mínusy:
+ Hra je velice zábavná a dá se u ní vydžet mnoho hodin
+Možnost hry ve dvou
+Velký prosotr na odhalování bonusů a pěkné odmeny za ně
+Roztomilost a hodně barev
-Někdy až moc náročné
-Při nezdaru vyvolává záchvaty zuřivosti
-Možnost uložení až po ukončení kapitoly

Nový školní rok-být třeťákem je docela fuška.

12. září 2013 v 16:26 | Bublushka |  Kecy
Tak už mám skoro ten druhý týden za sebou. A semlelo mě to teda dokonale.
Letos jsem si řekla, abych se nenudila, že si rozšířím dramaťák. Přibude mi pár hodin a tak se nebudu nudit a nebudu tak sama a furt zalezlá doma. A dopadlo to tak, že nemám ani jeden den čas stihnout bus domů a mám furt co dělat.
Díky milým seminářům (který jsou ale zatím docela fajn) mám týdně tři odpoledka do 16:15, přičemž jeden den mám tři hodiny volna, pro mě úplne na houno. Ale ten dramťák se zdá být super. Jsem ráda, že jsem tak udělala i když nemám moc času. Čtení zbude na vejkend a chvíle čekání mezi hodinami.
Vím, že mě toho čeká hodně. Už mám jasných pět přezentací :) A v semináři Kulturní antropiloge, která má sice super témata, ale hrozně přísné hodnocení, mě čekají prezentace a dvě seminárky za rok. Jo bude to sranda ten třeťák. Ale zatím to zvládám. A škola mš i docela baví. O prázdninách jsem měla hodně času na přemýšlení a ujasnila jsem si, co chci. Šla jsem do toho roku jako nová a zdá se, že to vychází. Cítím se trošku jako v prváku, ale tam to bylo jinak bezva :). Nedá se nic vrátit, ale ted se dá vše dělat jinak. A já si to zatím užívám. Máme suepr třídu-měkké židle a nesedím už v první lavici. Musím teda nosit brýle, ale to mi ani neva- nějak si na ně zvykám :). Ptostě si myslím, že se tenhle rok podaří. Přece nebudu furt smutná. Když byl minulej rok na houby, nemusí být tenhle zas. Prázdniny byly super, ne tolik pro zážitky, ale pro čas na přemýšlení. Ale zase v řecku toho bylo dost a začala jsem přepisovat svou knihu, což je vážně bezva :). Myslím, že se mi bude dařit.
No ale to moje běhání po Hradci sem a tam mi trošku pochroumalo zdraví. A tak jsem po úterku, kdy mi bylo fakt blbě, usodila, že bude lepší zůstat doma. Chci jít v pátek na zombie walk, tak se chci vykurírovat. Dva dny jsem se vyhla škole, když ještě o moc nejde a zejtra se to pokusím na tom zombie-walku zvládnout. Docela mi to válení se pomohlo. Mám sice furt rýmu, ale krk bolí mín a celkově mi je dobře. Zejtra to musím dát a napíšu sem hodnocení akce a přidám i svoje fotečky :) (tentokrát se stanu zombíkem taky :D).
No a to je zatím vše co jsem vám chěla svěřit.
Možná sem přibude pár dalších recenzí někdy a nějaké články, co mě napadnou. Ale vzhledem k nedsotatku času, jiným preferencím a vašemu malému zájmu to nebdue tak často.
Zatím čusky, mějte se krásně a přijdete nějaký ten komentík ;-).
Naučte děti, aby se věnovaly školní přípravě i tehdy, když mají ve škole méně náročný den.

Recenze- My little pony- Equestria girls

12. září 2013 v 15:57 | Bublushka |  Filmy a seriály
Už dlouho jsem chtěla dát tuto recenzi. A dneska, když jsem se na filmík podívala podruhé jsem se odhodlala. I když bych radši měla ležet v posteli a léčit se :D.
Equestria girls First thoughts and possible story.

Tento film už svým první trailerem vyvolal hodně rozporuplné reakce mezi Bronies(pro neznalé-lidi, kteří se koukají na seriál My little pony) a nikdo netušil, co od něj čekat. A to mu možná pomohlo. Hodně lidí se bálo, že seriál bude poníky v lidkém světě znásilněn, ale opak byl pravdou. Lidští "poníci" byli stále stejně milí a měli v sobě to co mají Bronies na svých ponících rádi. Najde se mezi nimi plno, kteří film odsuzují, ale mezi ně já nepatřím. Já jsem z něho byla nadšená.
A nic se nemůže zavděčit všem. Jako třeba nový Wolverine, který hodně lidí zklamal, ale mě moc bavil :)
Příběh ve filmu není složitý a práve to, ho dělá skvělým. Hned na záčátku bude čerstvé princezně Twilight, ukradena koruna, zároven hlavní část elementů harmonie, které chrání celou Equestrii. Twilight se pro ni musí vydat do alternativního světa, kde žijí lidé a sama se tak také stane člověkem. Bude si muset rychle zvyknout na nové tělo, najít pomoc v lidech podobných poníkům z Equestrie a získat zpět korunu. Má ale pouhé dva dny.
Toť nastínění příbehu, který lidem nezanalým poníků možná moc meřekne a odradí je. Ano, pokud nesledujete My little pony, moc vás pohádka nezaujme a nepochopíte nějaké nepatrné souvislosti. Ale i přes to by vás film mohl bavit. To je jen na vašem vkusu. Přes všechno je to stále fajn pohádka.
Film svým roztomilým způsobem hezky odsýpá. Vtipy jsou dobré jako v seriálu a při sledování se někdy neubráníte úsměvu. Písničky (až na tu úvodní) jsou povedené a budou vám hrát v halvě ještě dlouho po shlednutí filmu. Poníci-lidi jsou moc hezci namalovaní a těžko se pak zvyká opět na normální poníky. Ale obě strany jsou si roztomile podobné a na konci filmu trochu zamrzí opuštění lidského světa. V příběhu nejsou logické lapsy i když si to někteří myslí. Když pořádně sledujete, zjistíte, že se vše vysvětlí a není tak důvod ke zdvihání obočí. Závěrečný boj se záporačkou proběhne poměrně rychle a její následná reakce je trošku rozporuplná, o to víc překapí reakce Twilight. Ale tak byl scénář napsán a vlastně na tom není nic špatného. Kamarádky se opět spojí a jejich nešvary jednou pro vždy zmizí. FIlm opět ukazuje jaké má přátelství smysl, až je to mírně legrační. A potom krátké love-story, na které spousta Broinies nadává. Já si ale říkám-proč ne? Je to roztomilé a já přeju poníkům taky trochu lásky. Přece nebudou pořád sami. A propojení alternativního světa s tím poníkovksým je víc než hezký. Film občas vyvolává otázky, jak je to vlastně možné, ale je to jen pohádka, tak proč to řešit. Takové otázky vyvolává celý seriál i mnoho oblíbených super-bijáků.
Příběh filmý nebyl nijak uměly a přehnaný, ale přesně takový, jak to máme u poníků rádi. Možná jsou některé díly seriálů lepší, ale to je jedno. Protóže film se povedl a mám zněho radost. Kdybych šla do kina, vím, že bych nelitovala.Pinkiesmile
Lidem nesledujícím seriál film asi moc neřekne, ale pro jeho fanoušky je ideální. Stává se příjemnou nálepkou při čekání na novou řádu, do níž film vyvolává mnoho otázek. Je to jen malý příběh nesouvisející se seriálem, nebo to vše bude mít následky? Necháme se překvapit.
A i přesto, že film není v českých kinech se dá sehnat na netu a možná i někde na DVD, tak si ho sežente a pokoukejte, protože je to hrozně moc fajn a já to vřele doporučuju.
File:Equestria Girls promotional image 2013-05-30.jpg

Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png