Předpovídání budoucnosti, je to fakt nebo jen náhlá shoda náhod?

6. dubna 2013 v 14:15 | Bublushka |  Kecy

Už se mi několikrát stalo, že jsem na něco pomyslela a ono se to později uskutečnilo. A někdy tak přesně, že jsem se zamyslela, zda tak trochu neumím předvídat budoucnost.
Když se vám to stane jednou dvakrát, pomyslíte si, že je to pěkná shoda náhod a víc to neřešíte. Ale když se to stane, jako mě, už asi minimálně pětkrát, je na tom dost co k zamyšlení.
Dokáží lidé předpovídat budoucnost a není to předpovědění jen splnění v duchu vyřčeného přání?
Určitě se vám už stalo, nebo jste se s tím u někoho setkali, že jste si přáli, aby v rádiu hráli nějakou písnuičku a ta hned na to, začala hrát. Pěkná náhoda, řeknete si. Ale není to tak, že jste svým přáním ovlivnili náhodnost počítače nebo náhlou volbu reportéra?
V knize "Tajemství", která se stala bestsellerem a mnoho lidí ji zná, se tvrdí, že cokoliv si přejete a nepochybujete o tom, se vám splní. Nestalo se vám někdy, třeba v dětství, že jste si přáli dárek a ten jste pak od někoho dostali? A nestalo se vám to už víckrát a ne jenom v dětství? Mě se to stalo už několikrát a mé rodině taky. A někdy jsou to tak vtipně splněné věci až se člověk zamyslí, že na tom asi něco je.
Není tedy předpovídání budoucnosti jen splnění přání, která někdy řekneme jen tak spontánně?
Ano, náhody jsou někdy opravdu pomíjivé a někdy se u nich zdá, jako by to ani náhody nebyly. A co když to opravdu náhody nejsou. Co když je to právě splněné přání?
Hodně lidí se ošije s tím, že je to nesmysl a že to prostě vyšlo. A hodně lidí tvrdí, že náhody neexistují. Tak co je to pak?
Proč když někdo myslí na druhou osobu, a chce vidět zrovna na tom místě, kam jde, ho tam pak uvidí? Je to osudové spojení těch dvou lidí. Nebo snad opravdu ta náhoda, které mnoho lidí nevěří? A není po třeba právě vaše přání, které ovlivnilo kroky a rozhodování té osoby?
Nechci tvrdit, že můžete svými myšlenkami ovlivňovat ostatní, a když si budete přát cokoliv, ono se to splní. Chci říci, že když si něco přejete ze srdce a nezapochybujete o tom, nebo to prostě zahodíte za hlavu, často se to splní.
Ale co je tedy předpovídání budoucnosti? Je to opravdu nahlédnutí do věcí co se ještě nestaly? A nebo se okolnosti změnili právě tím, že se vám to vyrojilo v hlavě? A stalo by se to, kdyby jste na to nepomysleli?
Spousta otázek a odpověďí na tisíce.
A jen vy rozhodnete o tom, která je pro vás ta pravá.
Já sama v tom nemám moc jasno, ale často se mi stane, že si něco představím a ono se to více méně stejně stane. Budu o tom přemýšlet a třeba na něco přijdu. A pak vám dám vědět. Teď je tu zatím jen tento článek, který vás vede k zamyšlení.
No a co kdyby jste se o vaše názory podělili?
Napište do komentů co si o tom myslíte. Ráda si vaše názory přečtu. A možná na ně i zareaguji.
Mějte se krásně a přejte si něco hezkého...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mimoa Mimoa | E-mail | 13. dubna 2013 v 1:24 | Reagovat

Todlec je, podle mě, spíš o tom, že se na tu jednu věc tak nějak upneš a myslíš na ni, takže když se to pak stane, říkáš, si, že se ti to vyplnilo. Ale ono by to nastalo i tak, ale ty by sis toho nevšimla, protožes na to nemyslela. Anebo jak píšeš, že si to moooc přeješ, tak časo děláš kroky, aby se ti to stalo, vynakládáš úsilí a směřuješ k tomu - tím se člověk dost liší od zvířat - má cíl, aji podvědomej, a jde za ním ať to stojí, co to stojí. Ségra končí vejšku a taky si píše na dveře a lístečky hlášky typu: Když v něco opravdu věříš, zvládneš jakýkoli úkol - a to je to samý - musíš věřit v to, že tu zkoušku zvládneš, ale na ty hlášky se dívá kde? - ve svým pokoji, kde se od rána do večera učí - vědomosti, znalosti, um - to je síla, s nimi dokážeš předpovědět budoucnost relativně dosti přesně.
Jinak máš velmi zajímavý úvahy. Trochu mi to připomíná mě, když debatuju s borcama v práci nebo v hospě otom, co je to například zvuk, jak vzniká, jak se šíří, na jakým principu funguje receptory v nose, mechanismus ovlivnění těla alkoholem, proč se nám líbí hudba.... jo sem u nich blázen, ale ja si to nemyslim. Setkáš se s hláškama, že moc přemýšlíš a že si zavaříš mozek.... ale přitom je ti líto, že ty lidi ten svůj nepoužívají témeř vůbec... No trochu sem se rozjel...

2 Bublushka Bublushka | Web | 13. dubna 2013 v 16:43 | Reagovat

[1]: nevadí... moc pěkně se komentář četl
asi je na tom něco pravdy, ale stává se i plno věcí bez snahy člověka
na světě je mnoho věcí kterým mi nerozumíme a nezbývá nám než o tom pouze filosofovat... já jsem taky někdy nařčena z toho že moc přemejšlím a řeším,ale kdybych to tak nedělala měla bych život nudnější... my přemýšlivý si musíme najít další přemýšlivý do party a ty kterým se to nelíbí si nevšímat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama