Leden 2013

Den po... už uklidněná :-D

27. ledna 2013 v 19:21 | Bublushka |  Historky
Už je den po mém zjištění, že prezidentem se definitivně stal pan Zeman. Jo stále nejsem spokojena, to se nezmění ani za sto let, ale no... co s tím ted nadělám. Teď to musím vzít jak to je a vidět na tom něco pozitivního. A že já to najdu... uvidíte-ještě vám to sem napíšu :D. No možná souhlasím s jeho názorem, že novináři by měli být objektivní a nestavit se jen na jednu stranu co se třeba kandidátů týče. A že já chci být novinářou, musím se naučit hledat na všem to pozitivní a články psát nezaujatě. Na blog to jde, ale do novin bych článek typu toho včerejšího napsat nemohla :-).
Ale jinak se přes den tak nějak nudím. Ale ani mi to neva. Je to příjemné nudění. Po plese jsme stále mírně unavená, ale nevadí mi to. Byl to fakt fajn ples. Moc jsem si to užila a dost jsem si zatančila. Mohla bych chodit častěji... a zase s fajn kámoškou Luckou :-). Ty Lucky jsou fajn. Mám jako kámošky dvě a obě jdou moc prima :-). A jinak jsem zjistila, že od Sapkowskeho mě baví pouze zaklínač. Pokusila jsem o začtení do jeho jiné série, ale odložila jsme ji při nezáživnosti. Netáhlo mě to ke čtení dál, tak jsem ji prostě odložila. Už to teď tolik neřeším.
Ve škole mě ted bude čekat pomalu výzo. To bude fakt sranda. Snad budu mít trojek co nejmíň a doufám, že v matice mi ten test na tu trojku dá. Čtverka z chemie mě asi nemine, ale co se dá dělat... změním to do konce roku :-).
Možná začnu více přispívat na blog. Když vidím, že zase píšu něco co dostává komenty. Viz článek o Zemanovi :-). Tak se mi i chce. Uvidíme. Vykouším vše množné a snad přijdu na články co budou bavit jak mě tak i vás.
Hm mohlo by se začít měnit i tohle. Když se ted vše mění zase k lepšímu. Třeba budu konečně zase šťastná :-)
No a představte si že ted sluduju ty poníky. Jo začalo mě to bavit :D. Budu mít aspoň na co koukat, když brzo dokoukám TBBT. Který ted ale zase kvůli poníkům moc nesleduju. Ale no což. :D Nebojte, blog se nestane poníkůmilovnej. Možná tu přibude o nich jeden článek, ale to bude tak vše.
No a to je asi tak vše co jsem vám chtěla zdělit. Mějte se krásně. ;-)

Proč Zeman? Češi ptám se- PROČ?

26. ledna 2013 v 17:36 | Bublushka |  Kecy
Jsem naštvaná, naštvaná a smutná. Protože výsledek voleb není podle mých představ. Čekala jsem, že češi mají větší rozum a zvolí Karla Schwarzeberga. Zdálo se mi, že má víc podporovatelů. Aspoň ze strany mých známých. Ty kteří volili Zemana neodsuzuji, ale s jejich názorem nesouhalsím a je mi líto, že uvěřili jeho pomluvám na stranu pana Schwarzenberga. Myslela jsem si že Češi mají vlastní názor. Nebo spíš jsem v to doufala. Karel nikomu nelhal a nesnažil se pošpinit svého protivníka. To Miloš ano a vyahoval na Karla co se dalo. Kdyby Karel chtěl, mohl začít taky, a vyhrabal by ještě větší sousta. Ale Karel není ubožák, který dokáže vyhrát jen lžmi a podovody, ten si stojí za svým názorem a nejde přes mrvoly.
Vlastně k tomu nemám moc co říct. Snad jen to že pana Zemana nepovažuji za seriozního a upřímného muže. Furt někho zesměšňuje a jeho vtipy jsou někdy možná vtipné, ale víceméně trapné. Myslím si že by se u prezidenstkých řečí neměl lověk smát, ale přikyvovat při souhlasu s jeho názory. To prostě nedokážu.
Jak pan Schwarzenberg řekl, tato volba byla ovlivněna lží a jedna velká lež bude i následující vládní období.
Ale musím na to heldět pozitivně. Je to tak a nic s tím nenaděláme. Třeba nebude Zeman jako prezident tak špatný. A stejně tu bude třeba jen na pět let. Aspoň jsme si teď těmito volbami ujasnili jaký náš národ je. A že je stále polovina, která myslí jinak.
A co si o tom myslíte vy?
Miloš Zeman odmieta rozhovory pre slovenské médiá

Žiju si a přežívám

19. ledna 2013 v 14:52 | Bublushka |  Historky
Dlouho jsem nenapsala co? Ale vy taky ne... tak jsme si kvit.
Za tu dobu jsem se přesunula z let šestnácti na sedmnáct. Jo už jsem velká holka a za rok ze mě bude dospělá žena, ale přidje mi, že se nic nezěmní. Nekouřím, nepiji a ani nbeudu protože mi alkohol nechutrná a cigarety mi smrdí a hned by se mi blbě dejchalo. No a filmy nevhodné pro děti a mladistvé? ty sleduju už od dětství. A co pak ty filmy, dá-li se tomu tak řkat, kde se projevuje "láska" přehnaným způsobem? jo tak to vím, že mě nebaví... a už dávno jsem to shlédla :D. No a jediná změna které i využiji je snad ta možnost volit. Kdyby mi bylo osmnáct už těď, jistě bych do prezidentských voleb šla. A brzo budu mít i tu možnost. Ale stejně mi přijde že věk je pouhé číslo, které ale vlastně nic neznamená. Podle těch sociologických tabulek jsem stejně asi opožděná ve všem, tak co...
Hm ale narozky byly fajn. Že by si někdo vzpoměl bez toho, aniž bych mu to předem řekla, nebo mu něco dala, jako že mám narozky, to se kromě rodiny říct nedá. Ale co chci, já smma vím jen o málo lidech kdy mají narozky. Ve škole jsem rozdávala tatranky což asi každého potěšilo a většina z těch kdo byli mému rozdávání přítomni mi i popřáli. Ti ostatní pak ani nepřišli, ale to je fuk... třeba na mě jen vzpoměli a to je fajn, ne? A v dramaťáku jsem rozdávala bonbony a málem mi nezbyly :D. Ale bylo to tam fajn. Opravdu mám moc ráda lidi z dramaťáku. Jsou tak skvělí a nijak se nepřetvařují. Jen tam jsem svá a v pohodě,. Tam mě jakýkoliv smutek vždy přejde. Jsou fajn. Všichni. A ukazují mi, že na světě je moc fajn lidí a že já nejsem sama, o čemž mě má halva chce často přesvědčit.
Ale stejně komu to tu píšu. Možná těm mým milým spolužákům co tady oksidují aby nachytali nejnovější drby. Zlatíčka, nic nenajdete. A když snad jo tak mi to je fuk. Vlastně ten o kom se mluví je slavnej, a to já vždycky chtěla. Jo a ten jeden, dříve mi milý, chlapec? jo to mě už začíná přecházet protože to prostě nikam nevede. A já už chci postoupit dál. Proč se takovou dobu trápit pro jediného, když je na světě určitě mnoho lepších chlapců, kteří budou schopni mě oslovit dřív, než to i je přestane bavit.
Hm a co mě bude čekat? Ve čtvtek se moc těším na ples. Jsem zvěděvá kdo vše tam bude a tuším, že nebudu sama a že si i dost zatancuju. A kdyby mi snad bylo smutno, mohu zaběhnout za kapelou do zákulisí, kteří jsou taky moc fajn.

Hm a to je má zpověď. A co bude s blogem? Nevím. Nebaví mě to už moc, když není odezva. Ale možná sem tam přidám recenze a občas i něco, co se mi bude chtít.

Karel to musí vyhrát

13. ledna 2013 v 10:44 | Bublushka |  Kecy
Včera se ve 14:00 zavřely dveře všech volebních místností a začaly se sčítat hlasy. A výsledky mě na jednu stranu potěšily a na druhou zklamaly. Tedy, mým favoritem byl a bude Karel Schwarzenberg a kdybych už mohla volit, můj hlas půjde jedině jemu. Ale i naše rodina ho podporovala a překvapivě na nás dala i babička, takže z naší rodiny šli určitě tři hlasy. No a to co mě nepotěšilo, byl úspěch Zemana. Čekala jsem, že bude mezi první čtyřmi, ale že až takhle vysoko... Toho za prezidenta fakt nechci. Je divnej a co jsem o něm četla a slyšela se mi nelíbí o nic míň a když jsou rozhovory s ním, mluví zvláštně. Vím, že má dost podporovatelů, několik se jich i projevilo na Karlových facebookových stránkách, ale doufám, že Karel má těch příznivců víc.
Jsem tedy ráda, že v Hradci Králové byl první právě Karel. Do školy tedy chodím ve správném městě :).
No tedy doufám, že obyvatelé Česka budou mít více rozumu a dají hlas Karlovi, protože to by to dopadlo, mít za prezidenta Zemana.
A dobrý je, že účast na volbách byla o dost větší než u krajských voleb. Jojo, 61% je víc než 35%, ale furt je to ještě málo, mělo by jich být víc. Ale to třeba přijde.
A teď tedy můžem doufat, že to vyhraje Karel- veřím mu :-)
Kdo bude příštím českým prezidentem?

zdroj obrázku: http://www.lidovky.cz/prezidentske-scitani-budoucich-hlasu-vyzni-pro-ft2-/zpravy-domov.aspx?c=A130113_074506_ln_domov_ani

13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a

6. ledna 2013 v 11:53 | Bublushka |  Něco o mě
Tak pokračujeme ve dnech. Ale zase nijak pravidelně.

Kam bych chtěla jet? Vždycky se mi líbila Francie. Filmy z ní byly nádherné a ten jazyk. Taky proto se fráninu učím, ale vážně mi to nijak extra nejde :D a jsem líná učit se slovíčka :-).
Ale jo Francie je krásný stát a určitě tam jednou pojedu. S mamkou-už jsme se na tom dávno domluvily :D.
Paříž je určitě krásná a musí tam být úžasný vzduch.
Ale nevím zda bych se tam chtěla přestěhovat. I když v Česku mě to nijak dvakrát nebaví.
Ale spíš bych se vrátila do Řecka. Tam to fakt miluju. Ten vzduch, to moře, to jídlo a ti úžasní lidé.
Jo do Řecka budu jezdit nejčastěji-vždyť já ani jinde na dovče nebyla :-).
A kam bych chtěla jet dál? Možná do Itálie, tam je to určitě krásné.
Ale Francie je na první místě.
Viva la France...

French lips from Soapism,com blog

Upíři vs. vlkodlaci- a s odůvodněním

6. ledna 2013 v 11:46 | Bublushka |  Zbytek
Napadla mě taková novinka na blog. Docela by mě zajímal vás zázor na určité věci. A tak jsem vymslela takový článek, kde se porovnávají dvě spolu související, ale protichůdné věci. Já sama napíšu co mám radši a proč. A po vás jen chci, abyste do komentů napsali co upřednostňujete a proč.
Myslím, že bychom mohly dojít k zajímavým zjištěním. A možná potom udělám vyhodnocení... podle počtu komentů.

No a co mám tedy radši? Upíry nebo vlkodlaky?
Když jsem byla mladší byli to upíři. Přišli mi lepší. Ale pak přišel čas kdy jsem četla stmívání a řekal jsem si, že upíři jsou trapní... Tedy celí bledí, mohou pít jen krev, která má furt stejnou chuť a žijou strašně dlouho. A ti moderní upíři vůbec nejsou drákulovští.
To vlkodlaci zůstávaj furt stejní. Za určitých okolností se přemění a mají úžasnou sílu. A nejsou nesmrtelní a prostě jsou to fajn psíci a já je začla mít raději. Přijdou mi teď víc hustý.

No a co vy? Koho máte raději?
Jakob nebo Edward? :D

werewolves Pictures, Images and Photos
-kdo vyhraje?


Knižní řetězák - 2/3

5. ledna 2013 v 13:02 | Bublushka |  Něco o mě
Po strašně dlouhé době je tu další dílek knižního řetězáku. Chci ho dokončit jako 30 dní. A tu to je:
16. Děláš knihám oslí uši?
Ne. To bych nikdy nemhola. Nechápu jak to může nekdo dělat. Ničí to knihy

17. Píšeš si na okraje stran poznámky?
Ne nikdy. Do knih se nepíše. Ani do učebnic.

18. A do učebnic?
Ne a když někdy jo tak pouze obyčejnou tužkou a do míst kde se má.

19. Ve kterém jazyce čteš nejraději? V kolika dohromady to zvládneš?
Tak samozřejmě, že v češtině. Na ájinu si ještě netrofnu, ale třeba Harryho Pottera si v ní někdy chci přeříst. Četla jsem ale už ve slovenštině a to bylo super. A snažím se číst i řecky, ale zatím jen lehčí knihy protože je to těžké.

20. Co musí kniha mít, aby sis ji zamilovala?
Prostě mě musí bavit. Když mě kniha celých sto stran nudí tak ji někdy i odložím. Ale nerada to dělám. V knize oceňuju fantasy prvy, to fak miluju a v každé by mělo být trochu té lásky, to mě baví. Ale ne zase moc :-) A samozřejmě pěkně zpracovaný a čitvý příběh, kvůli nim to čtu :-)

21. Co musí kniha mít, abys ji doporučila dále?
Určitě mě musí zaujmout. A když už o ní napíšu recenzi tak buď protože byla tak špatná a nebo že ji chci dopručit dále. A že jsem už napsaa hdoěn recenzí :-)

22. Oblíbený žánr
Fantasy. To me baví pokaždý. Halvně ta klasická s magií a drakama. A přítomnost lásky ji vytáhne ještě výš :-)

23. Žánr, který čteš nejméně (ale chtěla bys víc)?
Nevim. Asi povinou četbu, ale ta mě někdy fakt nudí a nechce se mi do ní. Ale vlsatně jsme schopná přečíst všechno často jen ze zvědavosti jaké to je. Ale když mě žánr sám o sobě ničím nezaujme tak ho dál nečtu.

24. Největší inspirativní kniha, kterou jsi tento rok četl?
Tento rok? To je moc malý prostor :-D. Tak zajedem do 2012-ky. No asi vlčí trilogie od Maggie Stifvaterové. Ale už si tolik nepamatuju co vše jsem četla. Ale vím že těch skvělejch knih bylo dost :-)

25. Oblíbená svačinka u čtení
U knih zásadně nečtu. To bych nečetla pořídně.

26. Jak často vybíráš knihu podle obálky?
Občas. Když mě zaujme název nebo obálka tak se mrknu o čem je a třeba když je zajímavá tak si jí vezmu. U několika knih to byla dobrá volba. Ale mám ráda knihy s hezkým obalem protže mi prijde škoda ji muset schovávat. A stejně ty vlastní knihy balím do novin abych je nazapatlala :-)

27. Jak často souhlasíš s negativní knižní reklamou?
Skoro nikdy. Tedy spíš stou pozitivní. Často, když nějakou knihu vychvalujou do nebes, se mě stane že ve mě nevyvolá ten správný pocit. Prostě jí neco chybí. Ale vetšinou čtu hodncoení knih až po tom, co ji přečtu.

28. Co psaní negativních recenzí?
No nepíšu je mox často. Když je kniha blbá tak se mi jí ani nechce zabývat. Ale někdy se i to špatné musí ohodnotit.

29. Kdybys mohla číst v nějakém dalším jazyce, jaký by sis vybrala?
Asi víc ve slovenštině. To se mi líbilo. Ale jinak moc nevím. Možná ve fránině, ale než tu já se naučím... :D

30. Největší knižní výzva?
Hmmmm. Asi přečíst něco od Čapka. Do toho se mi vážně nechce, ale něco si od něj přečtu.

31. Největší knižní výzva, do které se stále bojíš jít?
Hm asi žádná.

32. Oblíbený básník?
Básně moc nečtu. Nevidím v nich to pravé kouzlo poezie a někdy mě to fak strašně nudí. Jako třeba Máj... v tom jsem neviděla nic a nic si z toho nepalatuju. Takže vlastěn žádný.

33. Kolik knih si obyčejně půjčuješ z knihovny?
Tak kolem dvou až tří. Podle toho jakej je výběr, někdy je to fakt na nic. Ale teď že mi v důvodu stěhování na tři měsíce zavřeli knihovnu tak jsem si napůjčila zásoby. A už se tenčej :-D. Zbývaj už jen dvě a jednu jsem už dříve četla(Hobit :-))
Ještě že mám doma ještě něco nepřečteného a vědárna má stále ještě věci ke čtení :-)

Jiří Kulhánek- Vyhlídka na věčnost

5. ledna 2013 v 12:33 | Bublushka |  Knihy
Nikdy jsem nic od Kluhánka nečetla. Ale všude jsme se dočítala jakej je to týpek. Takže když jsem jeho poslední knihu dostala k vánocům, už jsem se na ni dost tešila. A ve všem předčila má počekávání.

Na začátku vás kniha vrhne do světa plného zombíků a utrpení s jedním hlavním hrdinou, který v tom má tak trochu prsty. Postupem stran zjišťujeme temnou a nelehkou minulost titulního Jana, který se zdá být stále hustější a schopnější. Cestou se Jan setkává s mnoha skvelými lidmi i nelidmi( značný vliv tam mají i upíři) a o mnoho jich přijde. A ke konci se zdá, že vše ztratil. Ale nakonec mě zdánlivě smutný konec ještě rozveselil a mám z něj společně s Janem velikou radost.
Kniha obsahuje mnohá klišé a já sama jsem někdy krutila hlavou nad často opravdu nesmyslnými situacemi a neustálým obnovovaním sil už tak dost zničeného hrdiny.
Kniha nás jako Jana od začátku nenechá vydechnout. Musíte se do ní na začátku začíst a přenést se z nejasnho začátku na vyjasněný střed. A tam teprve začíná to vzrůšo. Je to skvělé, čte se to skvělé a příběh sviští tak, že ho občas nestíháte. A Jan je úžasně lidský a podléha svodům obyčjeného človeka (i když není ani trochu obyčjený) a to činí knihu zábavnou i pro čtenářky. Místy je kniha vážně krutá, ale nic přehnaně nepopisuje a ta krutost ji příjemně doplňuje.
Jen mě občas solně pobavil značný vliv České republiky na běh celého lidstva. Ale je to určitě tím, že spisovatel je Čech, hlavní hdrina taky a náš milý Kulhánek je určitě na svou rodnou zemi hodně pyšný. Je to vidět.
Knihu vřele doporučuji. Je vhodná pro všechna pohlaví, ale číst raději až po překročení padnáctého roku a stejně je to už kniha pouze pro dospělé... nojo o ten rok a dva tejdny švindluju, ale to mi určitě každý odpustí :-). Příběh pěkně odsýpá a někdy se čtenář nedokáže odtrhnout. Na první pohled zdlouhavých 530 stran uteče jako voda a vyplivne čtenáře na břeh s hlavou plnou myšlenek. Pokud máte rádi kruté příběhy, upíry, zombíky, peklo a to vše okořeněné trochou lásky a naděje, je Vyhlídka na věčnost pro vás to pravé.

Obálka titulu Vyhlídka na věčnost
Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png

Jak se mi tak žije v tomto novém roce

5. ledna 2013 v 12:03 | Bublushka |  Historky
Tak už mám za sebou dva dny školy. Vše šlo při starém-stejná nuda, ale i trochu zábava :D. Jen bych klidně zůstala ještě ty dva dny doma. Ale už mám přečteny všechny tři vánoční knihy. Naproto skvělý byly. A na poslední přečtenou dám po tomto článku i recenzi.
No všecko jídlo po vánocích je spapaný jen ještě pár cukrovíček leží ve špajzu :-).
SIlvestr přešel nějak rychle, v televizi nedávali nic moc a je tu zas ten nový rok. Tentokrát už 2013 a mě už za 9 dní bude 17 :-D. Všechno tak rychle utíká, takže by jsme si to o to víc měli užívat. No mohla bych se tím začít řídit :D.
Ale je fajn. Nedělám nic jiného než čtu a hraju WoWko. Jo asi bych měl začít něco dělat, ale nechce se mi a odkládám to na období školy. Ale jo, tenhle vejkend už budu něco dělat... ale možná až zejtra :D. Však to znáte- ta lenost.
A už mě zase přepadává nedostatek spánku. Včera jsem se koukala na Matrix a po něm do půnoci četla a pak šla spát. Hodinu jsem se převalovala a až pak usnula. No a probudila jsem se tak v deset a ještě bych klidně spala. Ale řekla jsem si že vstanu a začnu fungovat. Nevím čím to je, že se takhle nemůžu dospat... ale vždyť je to vlastně fuk :-) aspoň rychleji usnu :-).
A co plánuju s blogem? Ani nevím. Objevuje se mi tu víc komentů, což mám radost, ale stále je tu dost článku bez žádného. Ale teřba to zas přijde. A když ne, mám aspoň prostor pro psaní recenzí, které mě fakt začaly bavit :-).
No a asi začnu dodělávat 30-dní, ale ne ted. A dneska možná přidám další dílek knižního řetezáku. Mohla bych začít věci dokončovat.
No a ted konec mého nudného tlachání. Rok 2013 má před námi ještě hodně velkou část tak si ho náramně užijte a mě, když se vám bude chtít, přejte taky to samé. Už je na čase :-).