Prosinec 2012

Ursula Poznanski- Erebos

31. prosince 2012 v 17:05 | Bublushka |  Knihy
Včera jsem dočetla úplně úžasnou knihu. Nedalo se od ní odtrhnout a bylo to něco skvělého. A posledních 150 stran jsem přečetla jedním dechem.

Erebos je hra. Ale ne tak ledajaká. Působí velice realisticky, do relaity se protíná a má přísná pravdila. Každý jí zná, skoro každý ji hraje ale nidko o ní nemluví.
A tak se hra dostane k Nikovi. Chlapci jež se nejdřív nad podivných chovaním ostaních podivoval, ale nakonec do toho spadl také.
Tato kniha je jedním slovem zvláštní. A dost zajíamvá. S ničím podobným jsem se ještě nesetkala. Čekala jsem od ní uplně něco jiného a velice mile mě překvapila. Propletení herního života s tím bežným bylo skvěle zpracované. Spisovatelka umí své dílo dobře a dokonale vystihla povahu hráčů. Líbilo se mi, že hru hráli i holky a bylo vidět, že i ona sama má s hrami zkušenosti a vše bylo jak má být. Pár věcí mi trochu nesedělo, třeba nazvání hry adventurou, ale to spisovatelce či překladateli odpustím. Celý příběh byl skvělý. V polovině vás tak strhne, že se od něj nedokážete odtrhnout. Kniha čtenáře vcucne stejně jako hra Erebos vcucla její hráče. A nečekaný zvrat na konci, kdy se kniha začíná stávat napínavou detektivkou byl naprosto dokonalý.
Postavy byly uvěřitelné, všechny se chovaly přirozeně a čtenář jim prostě musí fandit.
Doporučuju opravdu doporučuju. Bylo to něco skvělého a já jsem si jistá, že ji bduu číst ještě minimálně jednou, někdy. Hned se zařadila mezi mé nejoblíbenější. Není na ní jediné chyby. Občas mě rozčilovalo jednání hrdinů, ale to asi proto, že bylo tak realistické a někdy mě rozčiluje i v reálu.
Prostě plnej počet bodů, jinak to nejde. A určitě si to přečtěte.
Když se v jedné knize spojí vše co mám ráda- tedy fantasy, počítačové hry a láska, tak je jasné, že to bude skvělé. A tohle bylo ještě lepší...

Obálka titulu Erebos
Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipart

Co bych si tak vzala

31. prosince 2012 v 16:48 | Bublushka |  Kecy
Toto téma je dost zajíavé. A už jsem se s ním hodněkrát setkala a i se mě na to hodně lidí ptalo.
A vlastně mám už jasno.

Za každou cenu bych si vzala nůž. Ten je fak potřeba. A využije se na hodně věcí.

Dál, protže miluju knihy tak buď jednu moc fajn a nebo radši celou krabici knih. Abych se tam nenudila.

Vážně bych ale něchtěla nějakej mobil, notebook a přístup k elektřině. To k pustému ostrovu nepatří a možná by mi to ani moc nechybělo.

Ale chyběli by mi lidi, takže možná nějaké fotky a nebo raši ty lidi samotný. Aspoň jednoho, nebo nějaké věrné zvíře :-).

No a ještě jednu fajn věc co se hodí jsem vymyslela. Nějakou plachtu. Velkou která by se hodila na zakrytí ruzných věcí, na přikrytí sebe když by mi byla zima a třeba i na ochranu před sluncem. To se podle mě dá hodně využít.

A myslím, že by někdy bylo fajn jen tak žít na pustém ostrově. Třeba tam jet na dovču. Bez civilizace, jen tak. Určitě by to bylo fajn dobrodružství a zážitek. Ale něchtěla bych tam ztroskotat a skejsnout na několik let... to mám lidi zas moc ráda :D

A view throughout a deep jungle, Reunion Island Stock Photo - 4258657

Vánoce se vydařily

27. prosince 2012 v 15:46 | Bublushka |  Historky
Svátky už skončily. Mamka opět začala pracovat, brácha co nevidět odjede, táta brzo bude hrát a mě se pomalu blíží zase škola. Jako trpáci musíme jít už 3.1. :-D.
Ale jo byly to fajn vánoce. Večeře skvělá a dárky taky fajn. Dám sem jejich malý seznam a pár foteček.

V pondělí na štědrý den jsme byli doma.
A toto jsem měli pod našim malým stromečkem:
Já dostala powerball na posilování svalů rukou, kalhotky a dvě knížky.
Sirínek na cestách od Zdeňky Jordánové a Vyhlídku na věčnost od Jiřího Kulhánka:

Obálka titulu Vyhlídka na věčnostObálka titulu Sirínek na cestách
A další den u babičky byla další nadílka:
Diář, deodorant, svítící andělíček, gumičky, sponky, teplý podkolenky a předem vybranou knihu Erebos
Obálka titulu Erebos
A to bylo vše :-).
Já jsem byla moc spokojená. Jídla mámw spoustu a ještě včera k nám na chvíli přijela babička se strejdou tak tu máme nějaké sladké :-).
Co jinak dělám? Čtu, čučím na telku a hraju na compu. Jinak teda nic. Možná o vejkendu začnu myslet na školu :-). Brácha už bude odejtej tak to bude fajn. A mohla bych přepsat dlaší část knihy do compu... zatím mi to vážně trvá :-).
A co vy?
Co jste dostali?
Jste s tím spokojení?
A jaké pro vás byly svátky?

Vánoční čas...

23. prosince 2012 v 18:58 | Bublushka |  Kecy
No už to zase uteklo... sama se ted divím nad utečením času od všeho možného. Skoro si pak říkám jaký to má smysl, ale řešila jsem to už dřív a ted si jen říkám, že bude líp a zase budu mít co dělat a nebudu to řešit :-)
Letošní vánoce jsou ale takový divný. Opět nemáme stromeček... jo je to drahý. Někdo by si myslel, že vánoce bez stromečku nejsou vánoce. Ale já myslím, že váncoe nejsou o stromečku ani o dárkách. No a na ty jsem se letos vykašlala. Mám fakt málo peněz a po získání pokuty v autobuse jsem vážně neměla náladu na žádné nakupování. Tedy zaplitili to za mě rodiče, ale sami mi řekli ať raději nic nekupuj, než aby to byly blbosti. A že oni v mém věku taky nic rodičům nekupovali. Hm a u toho autobusu je debilní to, že jednou jednikrát jsme chtěla jen dvě zastávky na černo a chytli mě. A pak jsem jela ještě několikrát potom s lístkem a žádnej revizor nepřišel. Ale to je ted fuk.
Dárky jsem dala jen dvěma kámoškám a dostala jen jeden. No a víc teda nemám. Je mi to trošku blbý, ale co zmůžu s třema stovkama a žádným nápadem.
A rodičům to ani neva, sami nemaj moc dárků.
Letos si na váncoe užijem hlavně večeři a pak bude pár dárku druhý den u babičky. Tam se těším hlavně na knihu Erebos... bude to určitě bomba :-).
A co.. stromeček budem mít... můj malej plastovej asi az třicet korun, kterej se mi dosud nechtělo ozdobit... dnes to udělám :-D

Ale jsem ráda, že začalo sněžit. Sice sníh jindy moc nemusím, ale o vánocích by měl bejt, snad to tedy do zejtřka vydrží :-).
A jestli se na ty vánoce těším? Ale jo... sice ne tolik jako to bylo dříve, ale myslím, že to bude zase fajn.
I když mi trochu vadí, že jsem nakonec nic nekoupila. Beru to takhle... koupím všem něco k narozkám... to už budu mít i víc peněz :-).

A co vy?
Jak se tešíte na vánoce?
Líbí se vám sníh?
A co dárky? Máte, těšíte se?


Přáníčko

23. prosince 2012 v 17:59 | Bublushka |  Zbytek
A že zejtra je ten štědrý den, dám vám sem jedno přáníčko. Tématicky k dezzu, kterej ale chci v brzké době změnit (možná :-D)

Tak tu je, pro vás všechny:

Jaký (ne)byl konec světa

23. prosince 2012 v 17:44 | Bublushka |  Historky
Tak se tedy nic nestalo. Jak asi všichni víte. Tak doufám, že to moc lidí předem nevzdalo a nespáchali sebevraždu, protože by to bylo zbytečné... i když sebevražda je vlastně vždycky zbytečná :-).
Ale tak jakej byl vlastně ten "udajně" poslední pátek?
Počasí tedy vyšlo opravdu dokonalé pro představu konce světa. Celý den zataženo a nevysvitl ani paprsek slunka. Ani nezapršelo, ani nezasněžilo, ale bylo ošklivo a pošmourno. Když jsme vyjeli autem a to poměrně dýl než obvykle bylo výrazně méně aut. Šerem a malým množstvím aut nám přišlo, jako by bylo o mnoho dřív. A to přitom bylo tak 7:35, kdy jsou silnice plné aut. Lidé se nejspíš ze strachu schovali doma. Teda od nás ze třdy několik lidí nešlo do školy. Nevím z jakého důvodu, ale možná prostě raději zůstali doma :-). No aspoň si udělali hezké volno, jinak to ale bylo k ničemu.
Celý den pak facebook zaplavovaly statusy a příspěvky o konci světa a toto téma bylo i nejčastějím hovorem všech lidí. Ve škole jsme při jedné přestávce nahlas odpočítavali dobíhající čas jakéhosi odpočítavače... ale po doběhnutí času se objevilo bílo a pak to nahradila temná obrazovka s nějakým vysokým červeným číslem... tak se tedy asi nic nestalo no...
A vzhledem k tomu, že je už 23.12 a stále nic, tak jsme se asi pěkně spletli.
Ale jak tvrdí Mayové něco se přece jen změnilo. Já hned ráno potom, když ke mě do pokoje zašla mamka, začala chrlit moudra :D. Ani nevím co mě to napadlo, ale řekla jsem docela pěknou věc: "Já stejně věděla že se nic nestane." "A proč?" zeptala se mamka "Protože toho musím ještě hodně stihnout?" "A co musíš stihnout?" "Žít!, musím stihnout žít..."
A mamce se zdál sen, který ji přepověděl moc dobrou budoucnost. Ono se možná něco změnilo, ale pouze v našem nitru.
Ale vážně byl ten pátek takovej divnej.
21.12. 2012 má podle některých výkladů nastat konec světa.

James Patterson a Ned Rust- Dar

16. prosince 2012 v 12:59 | Bublushka |  Knihy
James Patterson je prý dobrý spisovatel. Píše detektivky a sem tam i něco pro mláděž. No já od něj četla zatím dvě knihy a můžu říct jen jedno- teda nic moc.

První bylo Maximum ride- Experiment s Andílkou. A to pro mě bylo fakt špatné a nudné. To Dar byl o něco lěpší, ale stále tomu něco chybělo.
Zrovna tuhle knihu jsem vzala do ruky, když jsem byla s mamkou v Praze. A zadní anotace mě i docela zaujala. A když jsem jí objevila v knihovně, neváhala jsem. Ale doma jsem pak zjsitiala, že je to druhý díl a že je to kniha od spisovatele jehož první mnou čtená kniha od něho byla fakt špatná. Ale dala jsem tomu šanci a přečetla to.
No je pravda, že první díl tomu chyběl, ale dalo se to poměrně dobře číst i bez něj. Jen chyběly trochu souvislosti, ale brzo se dalo v příběhu zorientovat.
Tedy jedná se o příněh sourozenců Wisty a Whita, kteří před nedávnem objevili své nadpřirozené schopnost, ale kvůli krturé nadvládě Jediného, který je Jediný je nomohou používat a jsou pronásledováni. Osud jim vůbec nepřeje a hází jim pod nohy stále větší kalcky. A oni se z problému dostávají stále hůř a hůr.
Příěh vypadá slibně a mohl by být fakt bombastický, ale na to Pattersonův styl psaní nemá. Postavy jsou zvláštně plastické a někdy se jim dá těžko věřit, zda své chování myslí vážně. Chovají se často nepřirozeně a příběh je pak divně strojený. A pokusy o napínavé konce krástných kapitol často končí trapasem. Není to zas tak strašná kniha, ale ani to není nic skvělého. Dá se to číst a v druhé části je to i mírně napínavé, ale vážně jen mírně. Já nemám ráda knihy které netáhnou čtenáře k dalšímu čtení. A taková tato kniha je.
Ale i tak mě trochu zajímá co bude dál, takže jestli objevím i poslední díl v knihovně, tak si ho asi domů půjčím.
Ale neodrazuju od čtení. Je to dobrý příběh který je jenom trochu hůř napsán.
Carodejka a carodej - Dar (Ned Rust, James Patterson) [CZ] obal
Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.pnghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.pngHobit-neočekávaná cesta- splnila očekávání?

14. prosince 2012 v 12:09 | Bublushka |  Filmy a seriály
Včera jsem shlédla první díl trilogie Hobita. A jestli splnila mé očekávání? No... zas tolik moc ne. Čekala jsem trochu víc. Ale ono se z toho příběhu ani nic víc vytřískat nedalo. Takže film byl dostačující. Ale proti Pánu prstenů to bylo méně epičtejší. Tím, že pán prstenů je každý díl z jedné knihy a má tak složitější a nabytejší děj... mohl se zdát i poměrně složitý. A to Hobit nebyl. Lehký, svižný a pěkně odbíhávý děj bez kiksů se dal sledovat bez náročného přemýšlení a rychle osýpal. A scéna s Glumem byla legendární. "Je to vajíško... vajíško" Bylo to skvělé :-) S Glumem je to vždy dokonalé.
Postavy se taky povedly. Jen na můj názor měli někteří trpaslící malé vousy a vypadali spíš jako lidi. A je to divné, protože to bývá tak, že čím delší má trpoš vous tím je větší týpek. Jinak ale zpěv a hudba byla pěkná. Příroda a okolí byla nádherná a na film se moc pěkně dívalo. Jo a Thorin a Kili byli fakt fešáci :-).
Jo bylo to hezké. Film byl takový jaký měl být. Příjemný návrat do Středozemě s jednoduchým a p vedeným příběhem. Ale nejspíš od něj všichni očekávali trochu víc. Věřím však, že druhý díl za rok bude lepší, protože má naservírovaný lepší příběh a Šmak se nám ukáže v celé své kráse :-).

Ale ty lístky a popcorn mohly bejt levnější :-)


Plakáty a wallpapery


Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png

Studentské volby- aneb jak jsem pro nic volila :D

11. prosince 2012 v 17:24 | Bublushka |  Historky
Včerejší den byl moc fajn. Nebyla jsem ve škole, ale na sousředění s dramaťákem. Sjeli jsme dvakrát naši hru a procvičili zpěv. A prej je to moje je zatím nejlepší :D... sama jsem docela spokojená, takže jsem ráda, že si to myslí i ostatní. A podle slov našeho režiséra Honzy mi i jde pěkně ta moje francouzska madam Getau :-). Jo bude to pěkná hra a těším se až budu hrát.
Jinak příští tejden v úterý hraju svou přednesovku se Sárou a docela mám strach. Teprve včera jsme to dali do kupy jak to bude vypadat a asi to bude v to úterý velice zajímavé... přijde se na mě podívat mamka, tak snad se tam moc neztrapním :D.
V dramaťáku mám všechny moc ráda. Jsou tak fajn a mám se s nima furt o čem bavit. Nenudím se tam- jsou fajn a super :-).
No a dnes zase ve škole. Opět se nám přesunuly některé testy, ale mě to zas nevadí aspoň na ten děják se naučím :-). A ještě jsem z dějáku byla zkoušená na opravu předchozího blbého zkošuení. Ale zlepšila jsem se tak o jeden, dva body, takže nic moc no XD.
A dneska se u nás ve škole volilo. Tedy studenti volili. Je to nějaký projekt, který určitě stál spoustu peněz a bude úplně k ničemu, ale tak jsem se taky připojila. Asi chtějí vědět, koho by stuedenti zvolili a prý je to i učení nás studentů, jak volit atd... no to je blbost, ale co... :D Volila jsem Schwarzenberga, protože si myslím, že z těch kandidátů je asi nejlepší, i když mu to mluvení moc nejde :D. Ale když už mu člověk chce rozumět tak ví, že říká moc pěkné a chytré věci. Jinak si myslím, že moc dobrej výběr nebyl. Naši říkali, že hezkej proslov měla Fisherová a prej jí budou volit. Já nevím... dala jsem Karla :-)... a stejně nic neovlivnímn protože mi ještě není 18 a Studentské volby nemají žádnou váhu :-).
A co budu dělat dál? Na čtvtek se moc moc těším, ptž jdu s babičkou na Hobita. Určitě tu přibude recenze a já věřím, že bude plná chvály a superlativů.
No to by asi bylo vše... mějte se krásně a taky mi přidjete nějaký ten kometník...
Ursula K. Le Guin. Dary

11. prosince 2012 v 17:06 | Bublushka |  Knihy
Včera jsem přečetla opravdu nádhernou knihu od skvělé spisovatelky Le Guin.

V místě, kde žije maldý Orrek, má několik rodů Dary. Tedy nadpřirozené schopnosti, některé špatné a některé dobré. Jeho nejlepší kamarádka z dětsví Gry má schopnost přivolávat zvířata, ale odmítá schopnost používat pro přivolávání k lovu. Orrek má ze své rodině podědit schopnost pohldem zničit cokoliv, ale u něj se nijak neprojevuje. Až se jednou stane, že ani nic neucití a přesto něco zničí. Stane se to ještě párkrát a on si ze strachu, aby neublížil svým blízkým zakryje oči páskou. Ale není vše jak se zdá...
Ursula má skvělý styl psaní. Je čtivý, nenudí a čtenáře vnoří do příběhu. Psotavy mají vlastní uveřitelnou propracovanou psychologii a vše krásně odsýpá. Dialogy jsou pěkné a často v nich čtenář najde poučení. A příběh je nádherny a někdy skoro dohání k slzám. Až do konce nechá čtenáře tápat společně s hlavním hrdinou. A pak mu po kouskách odhalí pravdu.
Je to nádherný příběh a vřele ho doporučuji. Jen bych v něm víc dala pohled na lásku mezi Orrekem a Gry. Protože ti co se zasnoubí a pak vezmou by přece měli předtím projevovat nějakou lásku a ne jen si povídat... (Ale neberte mě vážně... já teď hledám lásku ve všem, takže když v knize není, tak mi prostě chybí :D)

Výsledek obrázku pro dary ursula le guin
Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipart

12. den - popiš celý svůj den v heslech

9. prosince 2012 v 16:36 | Bublushka |  Něco o mě
Dneska nějakej ten den přidáme.
Jinak zejtra mám soustřeďko s dramaťákem a ve čtvtek jdu na Hobita, takže tu zase přibudou nějaké články :-)

Popíšeme dnešek:

Ranní vstávání

Čtení

Vyčištění zubů

Snídaně

Sprcha a umytí hlavy

Čtení

Oběd

Hraní Sims3 s bráchou

Opisování prezentací na dějepis

Psaní na blog...

a to je zatím vše a teď to co bude následovat:

Opisování prezentací

Dělání úkolu na děják

Čtení

Koukání na Simpsonovi

Sledování Vzhůru do oblak v televizi :-)

Spánek :-)

a to je vše, dnes docela relaxační den, je přece neděle :D
relax

Jsou nesmysly nesmyslné?

9. prosince 2012 v 16:29 | Bublushka |  Kecy
Nepřidávám teď moc, ale ani se mi neche, 30 dní někdy dodělám... No a teďka se mi chtělo vyjádřit k tématu týdne. Tak tedy:

Lidi ve svém životě dělají mnoho nesmyslů a chyb. Ale v první chvíli se to může zdát jako skvělý nápad. A někdy ani na nesmyslnost našich činů nepřijdeme. Ale možná že nesmysly nějaký smysl mají. Proč bychom je jinak dělali? Možná i proto abychom mnoho pochopili a z nesmyslu se poučili.
A kdo má právo určovat míru nesmyslnosti? Něco co může pro někoho znamenat vše může být pro druhého nesmyslem. Třeba taková charita, ochrana deštných lesů nebo samotná ekologie. Je hodně lidí co vše podporuje ale najdou se i tací co to povazují za nesmyls protože to nikam nevede. Je to na každém člověku co považuje za nesmysl a naopak co uzná za věrohodné.
Sama víra je pro mnohé nesmysl. Ať je to víra v cokoliv. Nesmysl, ztráta času, blbost... Dá se to nazvat různě, ale je na jedinci, jestli něco tak nazve.
A i nesmysly mají nějaký smysl...nesmysl tydne 3