3.Hradecký zombie walk- jak to dopadlo

17. listopadu 2012 v 13:23 | Bublushka |  Historky
Tak jsem se včera prošla v Zombie-walku. Tedy, nebyla jsem za zombii, protože jsem se předem nepřipravila, ale chtělo se mi i přesto jít a tak jsem se v civilu "vetřela" mezi zombíky.
Vše začínalo u kašny na malém náměstí. V 17:50 tam měl být sraz, ale zombící a jejich kamrádi přicházeli i několik minut po srazu. Vyšlo se nakonec asi až dvacet minut po šesté, ale počet zombíků nebyl moc ohromný. Vzheldem k tomu, že minulý rok se sešlo kolem 1000 zombíku, letos nedali ani na polivnu. Mohlo jich tam být kolem stovky, ale o moc víc ne. A do dvoustovky by se možná dostali, ale i s civilisty, kteří šli za nimi. I tak bylo hezké, že se sešli a pořadatel, který se letos vyfikl po vzoru Fredyho Crugera byl za to moc rád. A 827, tolik lidí potvrdilo účast na facebooku, jich tam orpavdu nebylo.
Kostými byly různé, od méně povedených po ty, u kterých si člověk říkal, zda to nejsou praví zombíci. Objevila se tam zombí "maminka", která měla své mimino na pupeční šňuře v díře od břicha, taky dvě velice vážně zombie-vojandy, dále i tři zombie-šmoulové a mnooo dalších. Některé kostými se opravdu hodně povedly a jejich portrét skončil v nespočtu fotoaparátů.
Průvod se šel nejdřív kolem celého malého a velkého náměstí a pak se otočil nazpátek a kolem Besedy se prošlo směrem k Flošně. Tam se na parkovišti Zombie-walk ukončil a zombíci k tomu zapěli svojí ukrutnou árii řevu. Řev provázel průvod několikrát. Když začaly některé zombie-slečny ječet(je na pováženou jestli by zombíci takhle ječeli, ti spíš chrčí, ale aspoň byli slyšet) a postupně se k nim přidával celý průvod. Já, jako civilistka jsem neječala, ale někdy jsem měla chuť se také přidat.
Po ukončení, kdy se ještě našel ztracený mobil(se samolepkou Hello Kitty) a dokonce se vrátil majitelce, se šlo na afterparty. Té jsem se vyhnula, ale šla jsem se zombíkama jejím směrem. Podle dodatečně zjištěných informací, ale vyšlo najevo, že se party moc nezdařila. Ale pořadatel slíbil, že za rok to bude lepší a připravovat se bude dva měsíce dopředu. A pravděpodobně se Zombiewalk bude konat už v září. Letos byl kvůli obtížím v organiazci přesunut až na listopad a cesta zombíků nevedla přes cetrum, kvůli rekonstrukci města. Možná proto svůj pochod hodně zombíků oželelo. Snad to tedy za rok bude o mnoho lepší, prože se plánuju proměnit v zombíka, přemluvit pár kámošek a vyrazit si zařvat do hradecké noci.
Mě se Zombie walk moc líbil. Bylo však jen málo zombíků, kteří to přožívali se vším všudy. Tj. chrčení, strašení kolemjdoucích a kulhání a tahání jedné končetiny za sebou. A policie to samozřejmě musela mít pod palcem, takže místy na pochod dohlížela. Ale nic se nestalo, takže ani nebyli potřeba.
Věřím, že účastíkům se i přes nepovedenu afterparty a menší účast letoší Zombie-walk líbil a myslím si, že za rok to bude o dost lepší.

3. Hradecký ZOMBIE WALK 16.11.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama