Říjen 2012

Pár věcí které si chci v životě opravdu splnit...

31. října 2012 v 17:38 | Bublushka |  Něco o mě
Trošku jsem se inspirovala na jednom blogísku. A o čem to bude?
Napíšu sem seznam mých přání, které chci za svůj život spnit a opravdu si za nimi půjdu.

1.Mít fajn kluka.

2.Dostat se na žurnalistiku do Prahy

3.Vydat knihu

4.Pořídit si kočku

5.Přečíst (aspoň) 1000 knih :-P

6.Být slavná

7.Mít dvě nebo tři krásné děti

A to je asi tak vše. Na další si nevzpomenu, takže asi nejsou tak důležitá.
Vím že má přání nejsou snadná, ale já jich chci dosáhout a věřím, že se mi to podaří.


Zvyšují počítačové hry znalost angličtiny?

31. října 2012 v 16:50 | Bublushka |  Kecy
Je hodně lidí, kteří považují počítačové hry za nesmysl a ztrátu času. Ale pro mnohé je to skvělý způsob zábavy a také zlepšení anglické slovní zásoby. Pokud tedy hrajete hry v anglčitině.
Takové World of Warcraft není k mání v češtině a tak si musí všichni čeští wowkaři, ať jsou jakého chtějí věku, poradit s angličtinou. Já sama jsem s tím zprvu měla problémy, ale nakonec jsem si zvykla, většinu věcí z kontextu pochopím a taky si ze hry pamatuju plno slovíček. Překvapila jsem tak učitele amgličtiny, když jsem věděla, že Inkeeper je hospodský :-).
A je tomu tak. Pokud se věnujete angličtině v různé formě a přitom jí čtete, hodně slovíček se vám nalije do hlavy. A to jak u čtení článků, sledování filmů s anglickými titulky nebo právě při hraní počitačových her.
Aby jste některé hry mohli hrát, musíte rozumět hodně slovíčkám, které jste do té doby neznali. A až je pochytíte, bude se vám lépe hrát a získáte pár užitěčných slov do vaší anglické slovní zásoby. Ono se to nemusí zdát, ale i slovíčka z počítačových her se vám budou v životě hodit.
A proto si myslí, že by se děti neměly odrazovat od hraní počítačových her, protože se tam naučí i lépe naglicky. A to platí i pro ostaní hráče. Ale i tak se to nesmí přehánět :-).
A proto, kdo přemýšlíte o dalším zlepšení vaší slovní zásoby, zkuste si zahrát nějakou počítačovou hru v angličtině. Velmi pravděpodobně se na hodně hodin zabavíte a vaše slovní zásoba se opravdu obohatí.
Takže: Let's play!!!


Social media can help you learn English!

Otázka dne... jste akvabella?

31. října 2012 v 16:20 | Bublushka |  Historky
A mám to za sebou. Včera byl ten slavný den, kdy jsem jela s mamkou do Prahy na casting k filmu od Jiřího Vejdělka.
Ráno jsme si pěkně přišpaly a před dvanáctou vyrazily autíčkem do města. Nejdřív jsme si koupily lístky, každá jeden časopis a pak jsme po dvanácté nasedly do vlaku. Už přes rok jsem v něm neseděla a mamka ještě dýl, takže to bylo fajn.
Tak za hoďku a půl jsme byly v praze na nádraží. A tam jsme se přesunuly metrem a tramvají na místo. Jsem fakt ráda že jsem byla s mamkou protože já bych to asi nenašla.
Našli jsem budovu a vlezly jsme tam, pak nás vrátný poslal správným směrem a tam jsme byly druzí. Když už se sešlo víc holčin dostali jsme pokyn k vypnění dotazníku a dali nám pořadová čísla. Já měla 307 a byla jsme třetí. Pak chvíle čekaní a zavolali první holčinu a kluka. A po nich mě a ještě jednu holku.
Nejdřív si nás vyfotili, pak jsme se měly představit na kameru. Holčina předemnou mluvila jako by to měla nacvičené a zarazilo mě, že chodí na konzervatoř a hrála v Ulici, Ordinaci a ještě někde. Já jsem se pak trochu nesměle taky představila, přiznala se k Řeckému původu :-) a účinkování v divadle(které ale co envidět končí). No a pak jsme měly sedět vedle sebe, jako že jsme ve škole a jedna měla vyykládat že jí pozval na rande kluk, který se té druhé líbí. Pak jsme si prohodily role. A to bylo vše. Natočili si nás a mohly jsme jít. Mám teda smíšené pocity a verdikt se dozvím nevím kdy :-).
Potom jsme se mamkou chvilku procházely po obchůdcích. Nakonec jsme nasedly na tramvaj a pak s chvilkovou cestou meterem dorazily do centra. Prošly jsme pár obchodů, něco málo nakoupili (mám krásné pyžámkooooo :D) a nakonec jsme asi o půl šesté vyrazily pěšky na nádraží. Mamka ještě cestou narazila na obchvod s látakma, který jí moc potěšil a hned si i něco koupila.
No a nádraží jsme ještě chvilku čekaly a tak jsme zalezly do knihkupectví (ten den už do třetího :D) a já si tam koupila tři nádherné placky.
No a pak se jelo vlakem dom.
No byl to fajn den. Už jsem dobu nebyla v Praze, takže to bylo moc prima. Jen kdyby nebyla taková zima.
A teď jen čekat na výsledek konkurzu...
A na tu akvabelu se ptala jedna ženská tam asi strokrát a já vůbec netuším proč :D. I mě se ptala :-D.

SNÍH-prooč?

27. října 2012 v 15:08 | Bublushka |  Kecy
Když jsem v počasí zaselchla, že má sněžit zhrozila jsem se. Sakra, vždyť je teprve říjen. To se snad počasí inspiruje předčasnou vánoční výzdobou v obchoďácích? A dnes je to tady. Venku se to začíná bělat a sněží a sněží a sněží. A bude celej tejden zima. Achjo, jak já to nemám ráda, jak mě chybí léto.
A pryč od počasí, teď k normálnímu životu XD. Ted to volno bylo fajn :-), mohlo by to bejt častěji. A příští tejden bude taky moc fajn. Zahraju si zase v divale, sice už naposledy, al o to si to víc užiju. A taky pojedu do Prahy na konkurz k filmu. Jojo už je to tak. Dostala jsem se k tomu z dramatáku a teď to snad vyjde. Držte palečky a v úterý na mě myslete :-).
No a co dál? Na blogík moc nepřidávám ptž ani vy moc nedáváte komentů. A taky mě ted nic nenapdá. A brzo přidám nějaké recenze a po castingu určitě nějakou zpověď :-).
Hm a že byto bylo vše? Asi jo. Mám teď fajn období protože jsem si ujasnila hodně věcí a myslím, že se mi zase bude dařit. A vám určitě taky ;-).
No mějte se krásně, papáá.

Name: snow pic.jpg Views: 60173 Size: 206.1 KB

Narozenový Garfield

14. října 2012 v 18:27 | Bublushka |  Garfiled a jiné komixy
Už tu hoooooooooodně dlouho nebyl Garfield. A že jsem náhodou narazila na narozeninvé stripy, tak jich sem pár dám :-).
1579806
1579665
Další pod c.č.

WOW- zapoměla jsme na blogový 4. narozeniny

14. října 2012 v 18:05 | Bublushka |  O blogu
Na jednom mém oblíbeném blogu jsem si všimla článku o jeho narozeninách. A vzpoměla jsem si, že jsem chtěla v den narozenin mého blogu taky napsat článek. No a ono to nějak uběhlo a já nenapsala nic :D.
Tedy- 20. září to bylo. A letos jsou mýmu blogísku krásný 4 roky.
Fakt jsem tu prožila pěkné chvíle. Proklika spousty hodin na klávesnici a přečetla hodně písmenek v komentech.
Blogík se stal docela oblíbený a komentářů sem měla dost. A pak nastalo období, které se táhne možná už rok. A tak mám stále pěknou návštevnost, ale kometny skoro žádné. A je to škoda. A že jsou děti ve čtyřech letech stále citlivé, tak můj blogík roní velké slzy. Ale bere to pozitivně, někdo ho čte a občas se najde někdo a dá koment a to blogíka moc potěší.
A tak pokud mu chcete dát nějaký dáreček, přidejte sem občas nějaký kometník. Bude mít radost on i já.

No a co dál?
Snad tu se svým blogíkem vydržím ještě pár let. Uvidíme :-)

1579690

Květinkový plesík za mnou

14. října 2012 v 17:43 | Bublushka |  Historky
Včera večer jsem byla na plese. Konkrétně Květinovém plese. A bylo to docela fajn.
Doma jsem se hoďku předem připravovala. Mamka mi vlasy ověsila natáčkam,i abych je měla pěkně vlnitý a výsledek stál za to.
Pak jsme chvíli po šestý vyjeli, a pár minut po půle jsem stanula před budovou, kde se vše konalo. Už tam na mě čekala kámšoka Lucka se svou kámoškou Denčou a tak jsme mohly vstoupit.
Celý večer probíhal pěkně a dokonce jsem měla i "stáleho" tanečníka. V jednu chvíli mě oslovil chlápek jestli bych nešla ještě s kámoškou tancovat, že má jendoho stydlivého kamaráda. Tak jsem souhlasila a dodala kámošce tanečníka :D. Pak jsem s ním tančila celou sérii, Lucka to vzdala během prvního tance. No a pak si pro mě "můj milý" tanečník ještě párkrát přišel a u poseldního tance mi donesl růži, že jí pry vyškemral od kamaráda .
Přemýšlím proč já nemůžu mít "normální" tanenčíky, kluky v mém věku. Ale to se snad časem změní :-).
Jinak jsem v tombole nic nevyhrála a jiné tanečníky jsem neměla. Lucka odešla kolem desáté hodiny a já se stihla ještě nechat s ní vyblejskout :D. Zůstala jsem tam až do konce a pak jsem zavolala taťkovi a mohlo se jet dom.
Byl to prima večer. Jen mě tedy mírně zklamal spolužák, že nepřišel tancovat nebo aspoň pokecat, ale co... sama jsem si netroufla :D.
Na další ples půjdu až v lednu, ale už teď se těším :-)
Hasičský ples 2012

The Sims 3 Supernatural- dokonalý dodatek

13. října 2012 v 16:06 | Bublushka |  Další hry
Podle recenze v mé oblíbené Pevnosti, jsem přemluvila bráchu aby stáhnul do noťasu novej dodatek k Simsům, které hrajeme společně. Včera jsme ho nainstalovali a byla to fakt bomba.


Kdo by si nechtěl zahrát za upíra, vlkodlaka nebo čaroděje. Ale všechny hry s nimi jsou akční a nikdo se nezajímá o to, jak vedou normální život. A to nám přávě umožní nový dodatek hry The Sims 3- Supernatural, český znavý Obludárium.
Vedle vlkodlaka, upíra a čaroděje můžete ještě hrát za vílu a ducha. Každá postava má své speciální schopnosti a výhody.
Víla si občas někam zalítá, umí mluvit s rostlinami a podporovat je v růstu, také dokáže sesílat na ostaní různé aury a vyvádět různé vílí žertíky
Vlkodlak se při každém úplňku a rozrušení promění a dokáže škrábat nábytek a výt na měsíc. A také může v noci vyrážet na lov a najít různé věci.
Čarodějové umí kouzlit a mají vlohy k nové schopnosti alchimsitika.
Upíři mohou sát krev, ale musí si dávat pozor na slunce.
Duch je prostě průhledný pobuda, za kterého se dalo hrát i v bežné verzi, ale pouze v rámci občas se objevující akce ve hře.
A pak se v noci objevují i zombíci. A na ty se můžete proměnit pokud se vám povede při alchimii vytvořit správný elixír.
Díky alchimii se také ve hře dají konečně využít nasbírané minerály a hmyz.
Dál se naskýtá i nová práce věštce.
S novým dodatkem se do hry dostávají i nové dost povedené účesy a zajímavé oblečení. Dále nový nábytek a pro hru se objevilo i zcela nové městečko Moonlight falls.
Simíci mohou mít nové vlastnosti a nově se objevuje i výběr znamení zvěrokruhu pro které se dá dokonce určit ve hře horoskop.
Novinek je mnoho a hodně jich potěší. Jedinou chybkou hry je to, že je už náročnější než bězné Sims 3 a tak se občas mírně seká. Ale jinak jeto moc pěkně vymyšlený dodatek plný skvělých možností. Nabízí znovu zapálení do hry těm, které už běžné Sims omrzely. A konečně si milovnice stmívání mohou vytvořit svého Edwarda Cullena i křehkou Bellu a ovládat jejich osudy.
Tento dodatek vřele doporučuji, doplňuje už tak svělé SIms 3 o nový rozměr.

Plusy a mínusy
+možnost hrát za upíra, vlkodlaka, ducha, čaroděje, vílu i zombíka
+plno nových účesů, věcí, oblečení a vlastností
+nová schopnost alchimie
+skvělé herní možnosti
-náročnější na počítač, mírně se seká
-pouze jedna "obludární" práce věštce

The Sims 3: Obludárium Limitovaná edícia (rozšírenie)
Supernatural.jpeg
SIMS-3-supernatural-mac-screenshots-8a46c6395330c1bd429a7925c4665d6c.jpeg

Sýr-skvělá pochoutka na tisíc způsobů

10. října 2012 v 17:34 | Bublushka |  Ostatní zajímavosti
Vyhrabala jsem v počítači své starší články o různých jídlech. A teď sem dám jeden o sýru. Přeji příjemné čtení.

Sýr je pochoutka, která je pro nás v dnešní době úplnou samozřejmostí. Dává se do různých jídel, na pečivo a nebo se jí jen tak.
První sýry se objevily už v dávných dobách. Kočovné kmeny si nosily mléko v kožených vacích a jak na ně působilo teplo a otřesy z jízdy, vznikla syrovátka a pevné bílé hrudky, neboli sýr. Jeden z prvních sýrů vznikl na Blízkém východě. Ze zbytků mléka v dřevěných nádobách, které stály blízko ohně, se postupem času stal sýr z kyselého mléka.
Výrobu sýrů dovedli k dokonalosti Římané. Ukládali je svých velkých domech s mnoha místnostmi a tak mohli vytvářet různé druhy sýrů. Mnoho dnes známých sýrů vznikla již ve středověku.
Sýr se připravuje převážně z kravího, kozího a také z ovčího sýra. Každé mléko dává sýru jinou chuť. Sýr se vyrábí tímto postupem: Srážení-Vysychání-Tvarování-Solení-Zrání-Balení.
Sýry mohu zrát pár dní, ale i několik měsíců. Sýr také potřebuje stálou péči a pozornost. Musí se otáčet a některé druhy i kartáčovat.
Plísně se dělí na tři druhy a každá má svou charakteristickou barvu. Můžeme najít plíseň bílou, modrou nebo červenou. Plíseň se většinou přidává do sýra a vytváří delikátní chuť.
Díry na sýru nejsou jen proto aby hezky vypadly, ale mají svůj určitý důvod. Po nějaké době zrání začnou vycházet ze sýru určité plyny ale přes sýrovou hmotu se nemohou dostat dál. Proto se do nich dělají díry, aby mohly plyny uniknout.
Sýry se dělí na několik druhů a to na:

Čerstvé sýry-nemají kůrku, nedávají se zrát a mají složení podobné tvarohu (Lučina, Gervais...)
Měkké sýry- zrají krátkou dobu (smetanové sýry, brindza…)
Polotvrdé sýry-zrají déle než měkké a dobře se krájí.(čedar, gouda, eidam…)
Tvrdé sýry-zrají dlouho, mají vyšší obsah tuku (ementál, parmazán…)
Tavené sýry- vyrábí se z jednoho nebo více druhů sýrů. (Veselá kráva…)

cheese-2

RŮZNÉ DRUHY SÝRŮ:

Mozzarela:
Tento sýr se v minulosti považoval za vedlejší produkt sýra zvaného provatura. Jeho název se poprvé objevil roku 1570 v jedné kuchařské knize. A protože má sýr krátkou trvanlivost, lidé s nim dříve moc neobchodovali. Mozzarela se vyrábí z buvolího,ovčího a kravského mléka a existuje také míchaná.

Mascarpone:
Mascarpone je čerstvý měkký a snadno roztíratelný sýr. Řadí se spíše k tvarohových sýrům, ale jeho výroba se podobá spíše výrobě jogurtu. Mascasrpone je důležitou složkou tiramisu a přidává se do různých jídel.

Gorgonzola:
Jedná se o jeden z nejstarších a neznámějších italských sýrů. Je to měkký sýr s modrou plísní uvnitř. První zmínky o něm jsou z dob mezi 9. a 12. stoletím. Pochází pravděpodobně z malé vesničky stejného názvu.

Ementál:
Ementál je švýcarský sýr se sladkou až ořechovou chutí. Ementál se vyrábí už od 16. století. Vyrábí se ze syrového kravského mléka.

Eidam:
Eidam je sýr pocházející z Nizozemska. Krátce zraje a tak má bledou barvu. Ve 14. až 18. století se stal velmi oblíbený hlavně kvůli tomu, že dlouho vydržel a nekazil se. Tento sýr se vyrábí z kravského mléka.

Balkánský sýr, feta:
Balkánský sýr je druhem řeckého sýru feta. Má bílou barvu a je typický svou slanou chutí. Přidává se k různým jídlům a do salátů. Vyrábí
se z ovčích, kozího a kravského mléka.

Niva:
Niva je bílý sýr s modrou plísni uvnitř. Jedná se vlastně o francouzský sýr Roquefort. Vyrábí se však z kravského mléka. Roiquefort je z ovčího mléka.


Sýrů je mnoho a mnoho druhů, různých chutí, tvarů a barev. Přidávají se do jídel, jí se jen tak a nebo se konzumují s něčím. Nejčastěji s vínem a dokonce i s medem, což je prý nevídaná pochoutka.
A protože je sýrů mnoho, každý si mezi nimi ten svůj určitě vybere.

obr34


Občas si zalenošit je nutnost

6. října 2012 v 17:57 | Bublushka |  Kecy
Lenost. Vlastnost spousty lidí. Něco, co hodně lidí má moc rádo. A něco, na co se lidé rádi vymlouvají.
Je ale pouze špatná? Ano, všeho moc škodí a to platí i o lenosti. Pokud je člověk líný tak, že to kazí jeho výsledky a život, měl by začít něco dělat. Lenost je vetřelec, který se na člověka nalepí a nehce ho pustit. A někdy se stává pro člověka dlouhodobou adobrou milenkou. A recept na její překazení je pouze jeden- začít něco dělat.
Ale občas je lenost moc dobrá. Po náročném dni je vždy příjmené si zalenošit. Dát nohy nahoru a nic nedělat, se někdy projeví, jako dokonalý způsob strávení dne. A i když nás často oddaluje od povinností, je občas nutná. Býtl líný je příjmené, moc příjemné, ale nesmí se to přehánět. A během leošení se naskýtá skvělá příležitost pro přemýšlení.
Proto si někdy klidně zalenoště, ale nazapomínejte na své povinnosti. Protože se vám potom nahromadí a plní se pak velmi těžko. A někdy jen díky lenosti ztratíte příležitosti a vše další. Takže lenošit jen s mírou :D

lazy baby blog Keep your blog Busy, When you are Lazy

Timothy Zahn- STAR WARS

6. října 2012 v 17:21 | Bublushka |  Knihy
Jako fanoušek Star Warsek a knihomolka jsem sáhla po knižní verzi. A to té, která přímo navazuje na filmy.
Trilogie Timothyho Zahna obsahuje knihy:
Dědic Impéria
Temná síla na vzestupu
Poslední povel

Trilogie od Timothy Zahna popisující osudy hrdinů znamých ze světa Staw Wars mě překvapila. Čekala jsem knihu plnou vědeckých termínů zameřenou na souboje a vědu. Ale vše bylo jinak. Timothy Zahn skvělě popisoval život a pocity hrdinů a všudy přítomné boje předvedl ve velice zábavné a napínavé formě. Už od začátku fandíte Lukovi, Leie a Hanovi, aby vše zvládli dobře. V knihách se objevují noví hrdinové i padouši a přichází i staří známí. Zápletky v knihách jsou skvělé, je jich dost a nenechají čtenáře a hrdiny vydechnout ani na chviličku. Knihy se čtou skvěle, příběh příjemně odsýpá a nekazí ho zbytečné a nepochopitelné odborné výrazy. Tato knižní trilogie je příjemný návrat do světa Star Wars.
Mě se nejvíc líbil poslední díl "Poslední povel", ale i ostaní dva jsou skvělé. Vše co je tam napsané má smysl a mnoho věcí se postupně splétá do logických souvislostí. Jen občas má člověk zmatek ve velkém množství postav a některá jména se pletou. Ale děj rychle odsýpá a čtenář v něm nikdy neztratí nit.
Knihy vřele doporučuji a to ne pouze pro fanoušky Star Wars. Zajisté poteší i s příběhem neobeznámenné čtenáře, protože děj z filmů se v knihách místy objevuje ve vzpomínkách. Knihyh jsou to moc pěkné a předvádí, že Timothy Zahn je skvělý spisovatel.
Star WarsSTAR WARS

Výsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star clipartVýsledek obrázku pro star cliparthttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png

Tři songy-tři skvosty

6. října 2012 v 16:48 | Bublushka |  Videa
Dneska jsem objevila dva úžasné songy od System of a down, díky nimž jsem před asi pěti lety získala lásku k metalu.
A pak mám často v hlavě jednu písnučku kterou má rád i můj brácha, od Slipknotů.

Tady jsou ty poklady:
-no není to ndáhera?

Líbí se vám ty píšsničky?
Máte rádi ty kapely?