Červenec 2012

Andrzej Sapkowski- Zaklínač

27. července 2012 v 15:29 | Bublushka |  Knihy
Před pár dny jsem dočetla poslední díl románu o zaklínači. A protože to bylo něco svělého dám se na celou ságu recenzi.

Geralt je zaklínač a tak zabíjí příšery za peníze. O zaklínačích se však tvrdí, že nemají žádné city a pokud je to pravda, Geralt je toho vyjímkou. Putuje po světe a cestou potkává princeznu Ciri, která bude jeho životě znamenat hodně.
Povídky v prvních dvou knihách seznamují čtenáře s postavou Geralta a začínají příběh Geralta a Ciri, který se odehrává v pěti dílech románu. V něm se na pozadí války promítá příběh plný lásky a nepětí.
Pět knih románu možná někomu přijde moc dlouhých, ale nesmí se nechat odradit. Knihy se totiž čtou svižně a po dočtení každé z nich, chce čtenář vědět co se bude s hrdniny dít dál. A že to nemají lehké. Příběh je plný napětí a zápletek a pomalu se dostává k závěru, který však může zklamat. Není to úplný happy-end a ve čtenáři zanechá spoustu otázek. Ale i tak je to příběh ukončený, který se možná ještě rozuzlí v novém románu, který prý spisovatel píše.
Ságu mohu vřele doproučit. Je to fantasy jak má být a každý díl vám přinese mnoho hodin napětí a dobrodružství. Dýcháte společně s postavami a už od prvních řádků jim fandíte, aby jejich sesta byla co nejjednoduší. Příběh je servírovaný dost krutě a na nic si nehraje. A to je jeho veliké plus.
Ságu o zaklínači si troufnu vřele zařadit mezi nejlepší knihy co jsem kdy četla. Nemyslím si, že ji nějaké knihy předčí. Je pár knih na stejné úrovni, ale ani jedna není lepší.
Knihám dávám plný počet bodů, protože se na nich nedá najít jediná chybička. A kdyby šlo dát něco víc, než plný počet bodů, určitě by je ode mně tato sága získala.

Zaklínač II. - Meč osudu (Sapkowski Andrzej)
-povídky

Zaklínač III. Krev elfůZaklínač IV Čas opovrženíZaklínač V. Křest ohněmZaklínač VI. Věž vlaštovkyObal KNIHY: Zaklínač: Paní jezera

http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gif

Jak si tak znuděně žiju

26. července 2012 v 13:05 | Bublushka |  Historky
Dlouho jsem nepsala. No ani se mi nechtělo po tom kolik jsem dostala komentářů. Nevím co se děje. Píšu zas, mám docela pěknou návštěvnost a komenty nikde :-(. Jsem z toho docela smutná, protože mám tenhle blog ráda a říkám si pak, pro koho teda ty články píšu. Ale dneska něco přidám, třeba mě příjemně překvapíte :-).

Letošní prázdniny mohu prohlásit za nudné. Nejdedu nikam na dovču ani na tábor a ani brigošku jsem se nezařídila. Doma sedím, ležím a nudím se. Čtu a zevluju na počítači. A stále jsem taková jaksi smutna protože se cítím sama. Když se toiž člověk nudí, víc myslí na kraviny a lituje se :-).
Ale včera to bylo prima. Šla jsem ven s mou kámoškou Luckou a vytáhla své nové glády. A bylo to vážně bombastický. Šly jsme se nejdřív projít do parku a pak jsem si šly sednout do cukrárny a daly si milk-shake :-). Byly to moc příjemně strávené dvě hodiny. Jo a dost jsem se nasmály :-).

A jinak jsem přes prázdniny byla použe u babčiky a pak doma, doma a ještě doma.

No co bych vám z těchto nudných prázdnin dál psala. Je to asi vše. Mějte se krásně.
Vaše Bublushka.

My shoes, my shoeeees
-mé nové botky, mé nové botkýýýýýýý

Diplomky za Star-kvíz

26. července 2012 v 12:52 | Bublushka |  Vaše diplomy a cenění.
Tak,víc než dva neuhádli a soutěž už probíhala dlouho tak sem dám za ní odměnky.
Byl to Johnny Depp.

A tu jsou diplísky:


A to jsou oni. Doufám, že se líbí a že vás soutěž bavila.

O.R.Melling-Měsíc lovce

7. července 2012 v 17:41 | Bublushka |  Knihy
Gwen a Findabhair jsou dloholeté kamarádky a sestřenice. Po delší době odloučení se o prázdninách opět sejdou a odcestují na výpravu plnou dobrodružství a napětí. Už od dětství věří na kouzelnou říší bytosti, jejíž kořeny se nacházeji v tajemném Irsku.
Dívky svou vysněnou říši sice naleznou, ale ne za takových okolností, jak by si přáli. A tak Findabhair zmizí a Gwen jí jen s malými stopami musí hledat. Při putování nachází nové, ale ihned věrné přátelé a odhaluje neuvěřitelnou a hrůzostrašnou pravdu.
Měsíc lovce je napínavý příběh plný lásky a odhodlání. Gwen a její přátelé se pouští do neuvěřitelých dobrodužství a nidky není jasné, že vše dopadne dobře. A ještě ke všemu stojí v pozadí neúprosný Lovec, který se rozhodl, že opět chce svou oběť. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte na stránkách tohoto příběhu.
Kniha Měsíc lovce je skvělé počtení. Nenechá čtenáře vydechnout dokud nedočte poslední řádky. A už od prvních stránek je nasycený magií a očekáváním něčeho velkého. Kniha je součástí série Knihy říše bytostí, ale podává samostatný příběh s vlastním koncem, který je uzavřený i otevřený zároveň. Knihu vřele doporučuji a jeden bodík ji umažu jen proto, že se nevyrovná těm nejlepším knihám, co jsem kdy četla. Ale počteníčko je to skvělé a přesvědčuje nás o tom, že spisovatelka to se slovy umí a že má moc ráda své rodné Irsko.

Mellingová, O.R.: MĚSÍC LOVCE

http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png

Moje hodnocení od ROMI

7. července 2012 v 17:15 | Bublushka |  Moje hodnocení
Nechala jsem si ohodnotit blog a dopadlo to lépe, než jsem očekávala:

DESING:

5 hvězdiček
Jednoduchý a velice pěkný :)

MENU:

5 hvězdičky
Hezky ladí

ČLÁNKY:

5hvězdičky
Od každého máš něco :)

5 AFFÍKY:


Optimální počet

Tvá aktivita:

4 hvězdiček

Více článku za den

Celkem 24

Moc děkuju Romi

Plants vs. zombies- roztomilá hříčka pro každého

7. července 2012 v 13:04 | Bublushka |  Další hry
Máte rádi kytičky? a máte rádi zombíčky? tak to je hra Plants vs. zombies pro vás ta pravá. Svou zábavnou a roztomilou formou vás k sobě upoutána na mnoho hodin. A když jí jednou dohrajete, nedá vám to a brzo začnete hrát znovu.
pvz logo stacked rgb 300x179 5 reasons why Plants vs. Zombies is so addictive

Vašim úkolem v této hře je zabránit zombíkům proniknout od vašeho domu. Pěstujete květinky, které mají zabránit průniku nemrtvých (ne)přátel na konec cesty a do domu. Dům chrání poslední záchraná sekačka, která vyrazí, když se jí zombík dotkne, ale potom co odjede, už nemá dům žádnou ochranu. A zombíků je stále víc a mají hůře porazitelné jedince.
Několik kol hry, ve kterých se střídá den a noc, kde každá má své určité výhody, je průběžně provázeno různými hru zpestřujícími minihrami. Když budete pilně hrát, minihry se vám otevřou jako samotná aplikace. A i když se k závěrečnému bossovi dá dostat docela rychle, některá kola jsou těžší, než se zdají. Ze začátku budete mít možná ze hry trochu chaos, ale postupem času si najdete svůj styl a budete kosit zombíky, jako by jste to dělali každý den u vás na zahradě.
Je to velice pěkná hra. Promyšlená a velice zábavná. Pokud se dostane už dost daleko a zákaldní hra vás přestane bavit, můžete si odskočit do miniher, které mají mnoho možností, jak si vidělat potřebné korunky a zabít čas. Hru doporučuji. Je pěkná a pokud vám nebude vadit její pestrobarevnost, přiroste vám k srdci. Není to sice žádná akcí nabitá rubačka, ale svým kouzlem si chytla a chytí mnoho hráčů? Necháte se chytit taky?

File:Plants-vs-zombies2.jpg
plants vs zombies 300x232 5 reasons why Plants vs. Zombies is so addictive
plants vs zombies home

Plants vs. Zombie for iPhone Gets Zen Garden & New Mini-GamesPlant vs. Zombies 1.2.0.1093 screenshot


STAR kvíz 5

3. července 2012 v 15:05 | Bublushka |  Star kvíz
Už je to dost dlouho, co tu byla nějaká soutěž a ještě dýl, co tu byl STAR kvíz. Dneska jsem na něj narazila a uvědomila si, že to byla vlastně dost dobrá soutěž. A tak je tu zas. Komentáře budou moderované, aby nebyla možnost opisování odpovědí a odměnou budou jmenovky nebo diplomy (podle množství), které jsem taky už dlouho nevyráběla.
A teď ještě malé připomenutí. Bude zde obrázek nějaké celebrity, která bude mít zakrytý obličej a pod ní bude její popis. A vy do komentářů napíšete kdo si myslíte, že to je. Jednoduché ne?
Tak tady je dnešní celebrita:

Ahoj, jsem herec. Hrál jsem už v dost filmech a skoro pokaždý měl jinou a dost bláznivou podobu. S jednou si mě dost lidí spojuje. A jen tak mimochodem, mám hvězdu na Holliwoodském chodníku slávy.
Tak už víte, kdo se pod otázníkem skrývá?

Módní policie- Jennifer Lawrence (Katniss z Hunger Games)

3. července 2012 v 14:42 | Bublushka |  Módní policie
Dlouho tu nebyla módní policie, a tak mě napadlo dát sem hodnocení někoho ze série Hunger Games, kterou mám teď tolik ráda.
A vybrala jsem si Jennifer Lawrence, představitelku Katniss, která i přesto, že ve filmu má hnědé vlasy, je krásná blonýnka.


jennifer lawrence leggy skirt 01

Tento outfit jí pěkně sedí. Vše je sladěné a Jennifer to moc sluší. Boty se hodí k sukni. A kabelka zase k halence. Je to sice neobvyklý styl oblékání, ale jí sluší. A tmavé sluneční brýle to vše skvěle doplňují.
Takže jasně za 1 a palec nahoru:
http://www.peloton.cz/files/images/Palecnahoru.jpg
Souhlasíte?
Jakou znáku by jste jí dali vy?

Kdo za tím stojí-Suzanne Collins

3. července 2012 v 14:31 | Bublushka |  Knihy
Stále okouzlená sérii Huger Games sem dám článek o jejich autorce:


Suzanne Collins

Narodila se 10.8.1962 v Connecticutu. Vystudovala obor dramatického psaní na Newyorské univerzitě a v součastnosti žije se svým manželem a dvěma dětmi v Connecticutu.
Dráhu spisovatelky započala v roce 1991 kdy psala scénáře na show pro děti. Později se při práci setkala s Jamesem Proimosem a ten ji inspiroval k psaní vlstních dětských knih.
Její prvotinou byla detekntivní kniha Fire Proof: Shelby Woo #11, která spadla do série knih o Shelby Woo psanou různými spisovateli.
V roce 2003 byl vydán první díl série The Underland Chronicles, inspirovaný Alenkou v říši divů. Série měla pět dílů a poslední vyšel roku 2007.
Dále napsal ještě dětskou knihu When Charlie McButton Lost Power
V roce 2008 vydala Collins první knihu slavné trilogie Hunger Games. Příběhem se insporovala řeckým mýtem o Theseovi a Minotaurovi. A na celkový nápad přišla, když v televizi přepínala mezi Reality show a zprávou z války v Iráku. V roce 2010 vydala poslední díl této série. Suzanne původně plánovala napsat jen jeden díl, ale potom, co Katnissin příběh dopsala, bylo jí jasné, že s ním musí pokračovat dál. Díky tomuto úspěcu se v roce 2010 dostala na seznam nejvlivnějších lidí, sestavovaný časopisem Time.
Podle prvního dílu série Hunger Games byl natočen film ke kterému ona sama psala scénář. Natáčí se už i druhý a třetí je určitě v plánu. Film měl velký úspěch- za 4 týdny dokázal vydělat 494 milionů dolarů.

Suzanne Collins je opravdu velice šikovná spisovatelka a teď se její fanoušci mohou jen těšit, co dalšího napíše.


From book to film ... author Suzanne Collins at the Los Angeles premiere of <i>The Hunger Games</i> film last month.


Suzanne Collins


Suzanne Collins- Hunger Games

2. července 2012 v 12:45 | Bublushka |  Knihy

Včera jsem si dočetla poslední dílek série Hunger Games a jelikož jsem plná názorů a dojmů z knih, dám sem na Hunger Games recenzi.

Série Hunger Games vypráví příběh jedné zprvu zcela obyčejné dívky Katniss, která žije ve vládou sjednocené zemi. Země je rozdělená na 12-krajů a v tom 12-tém žije Katniss se svou rodinou. Kadžý rok se v hlavním městě zvaném Kapitol odehrávají Hladové hry, reality-show, na které se zabíjí a vyhraje ten, kdo přežije. Na ně se posílají děti lidí ze všech krajů jako trest za neposlušnost. A schodou náhod a nešťastných událostí se do arény dostane Katniss.

Příběh postupně graduje a téměř každá kapitola končí situací, kvůli které musíte otočit stránku. Je viděť, že se u knih spisovatelka stále zlepšovala, protože poslední díl je plný nečekaných zvratů a už nepokulhává jako pár místeček v prvním a druhém díle. Mě osobně se nejvíc líbíl právě poslední díl. Síla vzdoru je plná napětí a vy jen dýcháte společně s hrdiny a modlíte se, aby nemuřeli. A smrti je tam dost, na můj vkus až moc. Ale hlavní protagonisté (Katniss, Peeta a Hurkán) přežijí až do konce-autorka se s nimi nejspíš dost "spřátelila" a zabít je nedokázala. Do příběhu plného krutosti a smutku dává malé světelko naděje milostý trojúhelník Katniss Peety a Hurikána. A jak to dopadne neprozradím, ale já to teda takhle neočekávala.

Konec příběhu mě ale zklamal. Čekala jsem něco velkolepějšího, ale to se asi ani moc nedalo. Každopádně je série Hunger Games skvělé počtení a vřele ji doporučuji. Jednu hvězdičku jí odeberu jen za to, že se mi místy nelíbilo jednání hlavních hrdinů a příběh byl někdy zbytečně spletitý.

the-hunger-games-books-1-3
http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png