Květen 2012

Diablo 3- dlouho očekávaná pecka

30. května 2012 v 18:06 | Bublushka |  Další hry
Dne 15.5.2012 se pařani a milovnící Blizzardovských her konečně dočkali. Vyšel dlouho slibovaný třetí díl hry Diablo jejímž cílem je zabít velkého zlého démona Diabla, avšak cesta k němu je dlouhá a trnitá.
První díl se odehrával pouze v podzemních kobkách u vesničky Tristram. Druhý díl se značně rozšířil a hráčům se otevírá několik světů a otevřený prostor přírody. Ve třetím díle se hráč opět vrací do nově obnoveného Tristamu a místy objevuje stará dobře známá místa.
diablo3releasedate
Diablo není jako jiné hry. Ano, je to běhací rubačka, ale zcela jiná než ostaní RPG. Má své vlastní kouzlo, které vás nutí hrát dál a dál. A já se jen těším až přijede brácha a přiveze noťas na kterém Diablo jde, abych si mohla zahrát. Teď jen koukám na krabici stojící na stole.
Ano máme tu hru koupenou. Původně jsem bráchu hnala ať ji koupí v tescu kde měli mít ten den ohromnou slevu, ale byl to pěkný žvást. Hry byly jen pro nějaké lidi co si to objednali a ani tam nikde nebyla za dražší cenu. Brácha ji tedy koupil o dost dražší v JRC, ale nevadí mu to ptž je to skvělá hra.

Na začátku si vybíráte mezi pěti postavami, které jsou k dostání i jako muž i jako žena. Dá se hrát za bojového barbara, na dálku dobré lovce démonů, hbité mnichy, divoké šamany a magické kouzelníky. Já osobně si vybrala rychlou mnišku a jsem s ní zatím spokojená.
Hra je moc pěkná a hend na začátku vás vtáhne do děje napínavým videem. Postupně se svou postavou cestujete, pomáháte různým osobám a posouváte příběh dopředu. Cestou objevujete nová klišé i stará dobrá místa, známá z předchozích dílů.
Třetí Diablo je skvělé. Boje jsou epické a člověk si vždy příjemně oddychne, když se z nějakého vymotá. Svět Diabla je pestrý a různé reagující věci, jako jsou kameny nebo třeba padající poličky, pěkně zpříjemňují hraní. Ale i přes svojí skvělost pár chybek má. Například nutnost připojení na ineternet i když hrajete Single-player verzi. A pak se také z jedné hry dá vyrobit pouze jeden účet, kde se jednotlivé postavy navzájem ovlivňují a mají například společnou truhlu věcí, peníze nebo achevementy. Nejspíš to zamezí piráctví, ale to si myslím, že vzheldem k tomu, kolik palcek se prodalo v první den vydání, žádný problém nebude. I přes to je to výborná hra.
Hru vřele doproučuju. Skvěle se hraje a dá se u ní prosedět mnoho hodin plných zábavy.

diablo 3 characters
diablo 3 reviews
d3 gameplay
diablo 3 classes

Herci kteří mě dostávají

30. května 2012 v 17:31 | Bublushka |  Hvězdy-informace
Tenhle článek mě napadl nedávno. Nejdřív jsem si říkala že je to kravina nedám to sem. A dneksa jsem se rozhodla, že to sice kravina je, ale chce se mi ji sem dát. A o co v té kravině jde? No prostě pár herců (chlapů) který prostě žeru.
Tu jsou ti mí "idolové" XD

Josh Holoway
James Sawyer Ford Beach
-prostě Sawyer, největší krasavec ze Ztracených. Hmmm s ním nech se klidně ztratila XD

Hugh Jackman
Hugh Jackman World Vision
-no není krásnej :D Aaaa, furt mě dostává ten jeho pohled...

Bruce Willis
-jooo můj Brusík. Ten jeho pohled a hlas.... (jen nesmí mít dlouhý vlasy XD)

Tom Cruise
Tom Cruise.jpg
-jo jako mladíček byl moc pěknej

Taylor Lautner
Taylor Lautner to star and produce in nonfictions film
-mnohem hezčí naž Patinson, a ty jeho oči...

No to jsou všichni ti moji. Na ně bych mohla furt koukat :D Škoda že mám plakát jen jednoho z nich.
A co vy? líbí se vám taky? A kdo jsou ti vaši "idolové"?

Útěk do Fantazie-9.kapitola

30. května 2012 v 17:11 | Bublushka |  Útěk do Fantazie
Tak je tu další díleček útěku do fantazie. A pozor!, ted se tam už bude něco dít XD.

Káva- co jste o ní možná nevěděli

18. května 2012 v 19:40 | Bublushka |  Ostatní zajímavosti

Káva, kafe, cofee. Pijeme ho každý den, pomáhá nám vydržet náročné dny, ale víme o ní všecko? A k tomu slouží tenhle článek. Rozšiřte své obzory:

Káva je pecka plodu podobného třešni, který roste na kávovníku. Kávovník je keř s bílými květy, červenými plody a sytě zelenými oválným listy. Keř roste jen několik málo dní zato několikrát ročně. Kávovník je původem z Etiopie. Nyní je rozšířen ve všech oblastech tropů, kam se dostal jako významná potravinářská plodina. Pěstuje se v Brazílii, Africe, na Madagaskaru, na ostrově Cejlon, v Indii a Vietnamu.
Kávy je na 80 druhů a z nichž se jen kávovník arabský, kávovník robusta a kávovník liberijský pěstují v průmyslovém měřítku.
Přesné datum objevení kávy člověkem není přesně známo. Existují však dva příběhy. První vypráví o arabském lékaři Rhazesenovi, který se zmínil o kávě jako o léku kolem roku 900 př.n.l. Druhý vypráví o etiopském pastevci koz, který si všimnul že jeho kozy jsou po požití červených bobulí aktivnější. Vyzkoušel je také a pocítil nový příval energie. O účincích kávy se zmínil mnichům z nedalekého kláštera a ti později zjistili, že se z těchto bobulí dá připravit chutný nápoj.
Z Etiopie byl nejspíše ve 13. a 14. století převezen kávovník válečníky do Jemenu, kde byl vysazen a poté dále zpracováván. Pěstování kávy bylo až do konce 18. století především výsadou Arabského poloostrova. Největší zásluhy za rozšíření kávy mají Holanďané, kteří si z Jemenu kávu přivezli. Na zámořských koloniích byly později převáženy keře do Indie, Indonésie i na Jávu. V roce 1720 byl první kávovník převezen do Střední Ameriky odkud se poté rozšířil do Brazílie a ostatních zemí Jižní Ameriky. V 19.století pak získala káva největší vzestup. Začali vznikat v hojném počtu kavárny, kde se setkávali především umělci a novináři.
Tři roky po vysázení kávovníku se začíná se sklizní. Doba sklizně se liší podle zeměpisné polohy. V zemích jižně od rovníku se káva sklízí na jaře, severněji až na podzim.Sběrači kávy ručně sbírají plody, které nejeví žádné známky poškození a odkládají je do košů. Denně sesbírají zhruba 70kg. Samotná káva se ještě musí dostat z několika vrstev plodu a stále není hotová pro nápoj. Tento způsob sklizně je však velice náročný a nákladný a proto se takto sbírá jen lepší káva typu Arabika.
Dalším, levnějším způsob sklizně je pomocí česacích strojů. Ty jezdí podél dlouhých kávových plantáží a třesou větvemi dokud kávové boby nenapadají do násypných trychtýřů. Káva se později upravuje až do podoby, kdy se odváži k pražení.
Káva se praží za velkých teplot v pražících strojích na které dohlíží zkušený pražič. Ten musí být velice vnímavý, poslouchá zda káva správně praská, čichá zda správně voní, sleduje zda mají zrna správnou barvu atd. Chuť získávají zrnka právě pražením a ta je různá podle délky pražení a vzhledu zrníček. Nejtmavší a nejdéle pražené bobule mají nejméně výraznou chuť. Nejlepší kávy jsou tedy ty, které se praží krátkou dobu a mají pouze světle hnědou barvu.
Poté se káva skladuje a mele. K různému typu káv je potřeba různý druh kávy a různá jemnost mletí.
Káva obsahuje alkaloid a kofein-látky, které povzbuzují srdeční činnost a tělo nabíjí energií. Tento nápoj však velice hydratuje a proto se v mnoha zemích podává se sklenicí vody.
Pražená káva obsahuje těkavé látky a oleje, které na vzduchu žluknou. Čerstvá káva tedy čerstvá vydrží pouze pár dní. Většina prodávaných káv jsou tím pádem už vyčpělé kávy. Ať se jedná o nejlevnější kávy, tak i kávy renomovaných značek, na které lidé nedají dopustit, jsou to většinou kávy už žluklé. U nás v ČR je jen velmi málo firem, které dodávají opravdu čerstvou kávu, takovou, která po otevření sáčku provoní celou místnost a budou jí cítit i sousedé.
Káva se připravuje v mnoha různých druzích jako například cappuccino, espreso, turek atd… Každý si najde svůj oblíbený druh a je pravda, že má opravdu z čeho vybírat.
V létě je velice oblíbená studená káva zvaná Frapé, která se šlehá a zalévá studenou vodou.
Samotné slovo káva je odvozené z arabského slova "qahwah", které znaná "síla".
Tento černý nápoj je po ropě druhým nejdůležitějším produktem a na jejím pěstování, zpracování a prodeji se na celém světě podílí přes 500 miliónu lidí.
Káva se pije a bude pít určitě ještě spoustu generací a já nevěřím, že by se za ní mohla najít jakákoliv náhrada. Káva je skvělá, káva je jedinečná.

friendship
coffee bag

Christiane F.- My děti ze stanice ZOO

18. května 2012 v 18:36 | Bublushka |  Knihy
Myslím, že každý z vás už o téhle knize nebo aslespoň filmu slyšel. A nejeden z vás ji i četl.
Moje babička ji dostala k vánocům a toho já využila a pujčila si jí a asi před třemi měsíci si jí přečetla. A byla dost zajímavá.
Kniha napsaná podle svědectví Christiany nahrané na megnetofonových páskách. A je tak skvělě prezentovaná, že se čte jedna báseň. Christiane nám vyprácí svůj příběh od dětsví. I když je to možná zvláštní, v té části. (kdy ještě nebrala drogy) se mi kniha nejvíce líbila. Ale i popisování jak se dostala k drogám a utíkala od rodiny je velice zajímavý a emotivní.
Christiana byla velice chytré děvče avšak neměla moc skvělou rodinu. V jejím malém věku jí začal otec mlátit a jednou se také mlácená matka rozhodla rozvést se s ním. Christiana tak zůstala s matkou a sestrou. Školu zvládala dobře a dostala se i na prestižní školu, když se přes kamarády dostala k drogám. Nejdřív brala jen lehké a zapřísahala se, že nikdy nebude "heračkou" ani nebude prostitutka. Ale vše se nakonec semelelo tak, že se dostala až na dno společnosti. Stala se závislá na heroinu a začala si vydělávat prostitucí.
Příběh je to strhující a místy se čte uplně jedním dechem. Vždy když jsem byla nucena knohu odložit, myslela jsem na to jak to bude s Christianou dál. Na konci knihy se mi líbílo to, že je tam struně popsán i její další život.
Knihu mohu vřele doporučit, je skvělá, ale možná ne pro slabší povahy.


Obálka titulu My děti ze stanice ZOO
http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png

Znuděná

18. května 2012 v 18:07 | Bublushka |  Historky
Školou teď prolítávám jak se dá a vůbec mě to tam nebaví. Učení je ted staršně nudný a od zblázění mě udržují jen kámošky, se kterejma se ale i tak nebavím moc extra.
Ten kluk co se mi líbí o mě nijak nejeví zájem a tak jsem ho na rady mamky nechala uplně být... teď na něj ještě přestat myslet :D. Ale když ho delší dobou nevidím tak je to lepší. Třeba velký prázdniny pomůžou.
Jinak nám teď ve škole díky maturitám odpadá dost hodin a různě se nahrazujou a prohazujou. Máme teď fakt zajímavej rozvrh.
A v dramaťáku je to fakt velice komické. Učitelka co jsme ji měli, dostala anabídku práce v Rozhlase(rádio) na plný úvazek a že to byl její sen, nechala jí škola hend nastoupit, jinak bys o nabídku přišla. No a tak jsme ze dne naden dostali novýho učitele. Je ale docela prima a myslím, že s ním příští rok něco pěknýho uděláme. Protože tahle učitelka byla sice prima, ale neměla moc autroitu a tak nedonutila naše kluky aby makaly a dělali ty své scénky. Já mám tu svou scénku se Sárou docela na dobrý úrovni. Jen to chce ten novej učitel Honza trochu upravit. Ale to není na škodu, jen si to asi letos už nezahrajem.
A jinak je vše takový divný. Doma nic endělám a ani číst mě moc nebaví. A jsem teď strašně přecitlivělá. Každou chvíli me něco rozbrečí ať je o sebevětší blbost- třeba smutná scéna v Simpsnovejch, kterou jsem viděla asi stokrát. A připojila jsem se dneska na nějakou stánku která mi možná zyvší návštěvnost a čtení článků a můžu za ně získat i pěníze XD. Mám na to odkaz v menu, které jsem mírně poupravila.
No a to je zatím vše. Mějte se krásně.

A tady ještě písnička jejíž urpavenou verzi se Snoopdogem znám z počítačové hry "Need for speed undergroun 2" s autama. A dneska jsem si její původní verzi stáhla a furt jí poslouchám :-)Rage komixy-jak to všecko začalo

12. května 2012 v 17:45 | Bublushka |  Ostatní zajímavosti

Článek co jsem psala do školního časáku, ted ho předkládám i vám :-)

Forever alone, troll, me gusta a další- postavičky z rage komiksů, které všichni milují a ten kdo ne, je nezná. Chovají se jako my a všecko krásně přehánějí.

Ale víme vůbec něco o jejich původu? Od toho tu je tento článek, který nám odhalí jejich začátky i průběh životem.
Rage komiksy zobrazují tváře vyjadřující emoce a situace z každodenního života se svými typickými hláškami. Lidé je mají rádi právě proto, že dělají to co oni. Vedle komiksů u kterých se smíchy popadáte za břicho jsou však i takové, které jsou nepovedené až trapné. Ale to se musí čekat, když jejich výroba není těžká a vlastně si je dokáže vyrobit každý kdo trošku umí s počítačem.
První rage komiks se poprvé objevil na stránkách www.4chan.com v roce 2008 a obsahoval na konci obrázek hněvu se známým "fuuuuuu". Právě Rage komiksy stránkám vysoce zvedly popularitu. Velký vzrůst pak nastal v roce 2009 kdy majitel stránek 4chan dal na web samotné rage obrázky volně ke stažení.Vzniklo tak mnoho nových tváří a spousta krátkých komiksů, které jsou běžně k vidění na internetu. Samotný název Rage pak vznikl podle prvního použitého obličeje značícího hněv, který se anglicky řekne rage.
Rage obličejů je spousta a to ty typické, které každý zná, po některé, co se objeví jen občas. A stále se vytváří nové. Vedle (ne)obyčejných obličejů vyjadřujících emoce jsou tu pak i všelijaké podle celebrit. A tak je k vidění třeba Jackie Chan, Barack Obama, Nicholas Cage a mnoho dalších.
Rage komiksy se však nepoužívají jen pro zábavu. Dne 3.října.2011 vytvořil anglický instruktor Scott Stillar obdobný "ELF comic" a učil jimi své japonské studenty anglicky. A tak se Rage komiksy staly i učební pomůckou.(To by bylo dobré založit i u nás)
A jak se vlastně postavičky z Rage komiksů jmenují? Určité jméno nemají, ale často se užívá "Derp" či "Herp" pro mužské postavičky a "Herpina" nebo "Derpina"pro ty ženské. Samotné slovo derp a herp je běžně používané na internetu a značí hloupost.
Rage komiksy byly, jsou a ještě dlouho budou velice populární a my se u nich rádi zasmějeme. A kdyby se vám současná nabídka (která je hodně objemná) nelíbila, můžete si je vyrobit sami-není to nic těžkého.

PS: Chcete-li se o rage komiksu a jednotlivých postavičkách dozvědět ještě něco více najeďte si na internetu na stánky: http://knowyourmeme.com/memes/rage-comics/.


Jednohlasý dabing, aneb když dva milenci mluví stejně

4. května 2012 v 19:23 | Bublushka |  Kecy
Včera jsem byla u babičky a projížděla jsem programy v televizi. A zarazila jsem se u polských programů kde ne mě bliklo Star Wars, které už jsem hodně dlouho neviděla. Měla jsem radost a chvíli na to koukala no a ten dabing mě odradil. Ne jen, že většině slov jsem v polštině nerozuměla, ale taky všechny hlasy mluvil jeden chlap. A ten mluví filmy na polákách už hodně dlouho. Hodně komické bylo, když se tam objevila líbací scéna a pon í ta dívka promluvila jako chlap a ten chlapec pak uplně stejně stejným tónem. A ještě v tom v pozadí šlo potichu původní znění, kterýmu bych rozuměla asi víc, kdyby tam pak do toho nezačal mluvit ten chlap :-). Tento dabing je typicky právě pro Polsko a také Rusko. Prý se na to dá zvyknout, ale já nevim. Chápu, že dabing jako je u nás je dost drahý, ale tak ať dají titulky to je lepší. Třeba v Řecku jsou dabované jen filmy pro děti. Všechny ostatní filmy a i seriály jsou v původním znění s titulky. A to je o dost levnější a lepší řešení, než dabovat celý film jedním chlapem. Já bych tam vybrala nějaký zajímavý hlas a vypla anglické pozadí, protože ani tu hudbu pak nezvyšujou. A taky by ten dabér mohl měnit hlas aspoň podle nálady a toho jesli mluví ženu nebo muže.
Jsem ráda za náš český dabing protže ho máme moc hezký. Například na můj oblíbený film Forrest Gump bych se v originále asi moc koukat nechtěla protože hlas Toma Hankse je tam v reálu strašný :D. A náš dabing je v něm moc povedený. Mám ráda český dabing. Naši herci mají pěkné hlasy a umí krásně intonovat a měnit hlas podle nálady. Někdy si zkrátka s tím hercem spojuju český hlas, jako je třeba Bruce Willis nebo Silvester Stalone :-). Myslím si, že na naše filmové hlasy můžeme být právem hrdí.
A doufám, že jednou až zapnu poláky, uslyším normální dabing, nebo aspoň hlas jiného člověka :-). Někdy se ta snaha něco odabovat zkátka moc nevyplácí.

Tak jsme jim zas unikly

2. května 2012 v 11:11 | Bublushka |  Historky
Další čarodky opět utekly a já a mé kolegině čarodějky jsme opět vyvázly bez úhony :-).
U nás na vesnici děláme pěkné čarodějky, palí se velký oheň, děti mají různé soutěže a rozdávající se placky s čarodějnicí a nápisem Hrachoviště, což je název naší malé vesničky. Pak se jde do hospody, kde si děti hrají a dospělí se baví.
Letos jsme vyrazili celá rodia i s tátou a bráchou tak to bylo docela prima. Ale že nás to s bráchou pak nebavilo, tak jsme oděšli dom a blbi na počítači. Byl to docela prima den, ale když už nejsem malá, tak mě to už moc nebaví.
Volno jsem si užívala naplno a dnešek je poslední a zítra už škola. A hned píšem z dějáku z velký části Říma- je to strašný kolik toho je. Ale jsem ráda že jsem už dodělala ročníkovku takže mám od ní pokoj.
První máj jsem jako tradičně prožila nepolíbená zalezlá doma. No co třeba se to za rok změní.
Ale byl to štastný den (tedy jak se to nakonec vezme) pro jednoho malého ptáčka. Na střeše nám sídlí asi hodně ptáčků protože máme často kolem domu mrtvá ptačí holátka :-(. A mamka našla jedno živé spadlé v květináčku. Vystlala mu to slámou a krmila ho žížalama co jsme našli. Na noc jsem si ho vzali domů, ale ráno umřel :-(. Škoda, možná byl ale zraněnej takže kdyby žil dál, jen by se tárpil. Byl ale tak roztomilej.
Dneska už sama doma když ráno odjel brácha se snažím učit a jinak nedělám vlastně nic :-).
Jak to dopadne zítra ve škole se mi ani nechce vědět :-).