Duben 2012

Fotky č.3-"Nebe nad hlavou"

24. dubna 2012 v 14:37 | Bublushka |  Moje fotky a obrázky
Nebe nám někdy ukazuje opravdu nádhernou podívanou. A tak jsem se rozhodla, že nafotím pár různých fotek a pak ty nejlepší vyberu a udělám z nich další sadu. Tentokrát s názvem "Nebe nad hlavou." A obsahuje i nějaké dost staré fotky.


Zbytek pod c.č.

Útěk do Fantazie-8.kapitola

23. dubna 2012 v 16:40 | Bublushka |  Útěk do Fantazie
A je tu další díleček povídky Útěk do Fantazie

Konec roku 2012- je důvod k panice?

22. dubna 2012 v 12:38 | Bublushka |  Kecy
Do školního časopsiu jsem psala článek na téma Konec světa v roce 2012. Měla jsme na něj pochvaly takže myslím, že není špatný. A jaký mám názor na konec světa? to se dočtete právě v článku:


Konec roku 2012 je každému známý, jako datum konce světa. Nejznámější předpověď vznikla u Mayů. A kdo to vlastně Mayové byli? Že by chlapíci, co slaví první máj? Asi ne. Tedy- Mayská civilizace se rozprostírala na celém poloostrově Yucatán a protilehlém území. Zabírala tedy i Mexiko, Guetamalu, Belize a severozápadní Honduras. Z archeologických nálezů je známo, že měli velice vyspělé písmo, matematiku i astronomii. Mayové používali pro počítání nulu, jejich astronomické výpočty byly na úrovni těch dnešních a jejich kalednář byl prý přesnější, než náš dnešní. A právě tento kalendář datem 21.12.2012 končí. Ten den podle nich, má nastat katastrofa, která zničí tento svět, jako všechny předchozí. Dnešní potomci Mayů nicméně říkají, že v období kolem roku 2012 podle jejich tradice skutečně dojde ke světovým změnám, nikoliv však k záhubě.
Ale nejen Mayové předpověděli konec světa na rok 2012. Zmiňovali se o něm už Egypťané, Maorové, Védi a další. A věštbu o konci světa napsala i Matka Shiptonová, známá také jako Sibyla. Matka Shiptonová pravděpodobně žila v letech 1488 až 1561 v Anglii. Údajně se narodila v jeskyni u řeky Nidd a některé zdroje uvádí, že zemřela upálena jako čarodějnice. Svá proroctví psala ve formě básní a velká část z nich se opravdu uskutečnila. Jindřichu VIII. předpověděla vítězství nad Francouzi v tzv. bitvě u ostruh. Španělským námořním silám zvěstovala porážku. Upozornila také na morovou epidemii, která v roce 1665 skolila asi 85 tisíc obyvatel Londýna a také na velký požár, který hned v následujícím roce proměnil převážnou většinu města v hromadu trosek. V jejich proroctvích je i poukazováno na období světových válek. Předpověděla také různé technické vymoženosti, jako jsou televize, letadla, ponorky, telefony atd... Naráží dokonce i na to, že ženy začnou nosit kalhoty a chovat se jako muži. Zvěsti, které se zatím nevyplnili, pojednávají o velkém konci světa zapříčiněný požáry, povodněmi, výbuchy sopek a dalšími katastrofami. Ale Sibyla to nevidí zas tak úplně tragicky. Část lidí přežije a jejich potomci svět opět postaví na nohy.

Věšteb je hodně, ale kde je pravda? To se dozvíme až ten datum nastane. Já osobně si myslím, že se něco bude dít. Ne úplný konec světa, ale nějaká veliká změna. Celosvětová ekonomika má v těchto dobách velké problémy. Hrozí i rozpad Evropské unie. A lidé stále "baví" válčit. Jsem toho názoru, že konec světa bude ekonomický nebo válečný. Zkrátka si za něj lidé budou moci sami. Opravdu, ale nevěřím, že bychom měli brát Mayský kalendář vážně. Mayové přece nemohli dělat kalendář do nekonečna. Jednou zrátka skončili a neznamená to, že musí být ten den konec světa. Ani věštkyně Sibyla se nezmiňuje přesně o datumu v roce 2012, takže to vše může nastat až o hodně později.
Každý by si o konci světa měl udělat vlastní názor. Myslím si, že není důvod podléhat panice. Ale i tak si tento rok, můžeme užívat, jakoby byl náš poslední. Takže vy všichni, kdo jste nebyly aspoň rok v kině, to běžte co nejdříve napravit. Vyražte se svými kamarády na diskotéku nebo na ples. Rozmazlujte se a udělejte si nějaký den jen pro sebe. Máte nějaký nesplněný sen? Splňte si ho. Zamilujte se a buďte štastní. A když se na konci roku nic nestane, budete moci na rok 2012 vzpomínat jako na rok, který stál za to.
A kdyby se přece jen něco stalo, už s tím nic nenaděláme. Buďme tedy vděční za náš život, protože to je ten nejkrásnější dar, co jsme kdy mohli dostat.
Přeji vám krásný den, úžasně prožitý rok 2012 a těším se, že se tomu společně všichni v roce 2013 zasmějeme.

What a planetary alignment does NOT look like.

Magické číslo 9

22. dubna 2012 v 12:29 | Bublushka |  Kecy
Všimli jste si, že když uveřejníte článek v dobu končící a číslo 9 tak máte nevjíc komentářů od neznámých lidí?
Už se mi to několikrát stalo a tento týden vlastně dvakrát. U posledního článku mám díky tomu 13 komentů :-).
Je to zajíamvé. A chci zkusit tento článek předsnastavit na 12:29 a uvidíme...
Nějak to funguje že mezi nové články na blog.cz dávaj jen ty uveřejněne v 09, 19, 29, 39, 49 nebo 59.
Pokud někdo chce zvýšit návštěvnsot může z toho těžit, ale já to dělat nebudu. Jen je někdy prima, když to vyjde možná si tak občas můj blog najde nové čtenáře.

Nový dezz

21. dubna 2012 v 20:29 | Bublushka |  Dezigny
A je tu nový dezz. Použila jsem na něj jeden nádhernej obrázek co jsem našla na netu.
Tak jak se vám líbí?

Nový styl "SB"

21. dubna 2012 v 18:41 | Bublushka |  SB
Rozhodla jsem se tak trochu zrušit SB. Ale nebojte se, svá současná SBéčka budu stále navštěvovat, jen už to nebudou SBéčka. Budu mít pouze oblíbené blogy které ráda navštěvuji a ani nemusí být se mnou spřátelené. Na dalším dezzu který už promýšlím bude místo SBéčka napsáno Oblíbené blogy a tam dam všechny na kterých si ráda čtu a to i mimo blog.cz.
Moje současná dvě SB Peťula a Anne tam určitě budou a přibudou asi ještě dvě nová.
Tedy ted už nespříteluju, ale když někdo chce být mím oblíbeným blogem, stačí jen napsat komentář a já se mrknu na váš blogík a pak uvidím zda tam budu chodit dál. Je to vlastně skoro to samý jako SBéčka jen to někdy bude pouze jednostranné. A nebudu už brát obíhání jako povinnost ale zábavu.
To je vše :-). Zatím papá.
Zabava

Pokání

20. dubna 2012 v 21:53 | Bublushka |  Filmy a seriály

POKÁNÍ


Herci: Keira Knightley, James McAvoy, Saoirse Ronan, Ramola Garai a další...

Malá dívka Briona je už jako malá velmi nadaná spisovatelka se spoustou fantazie. Jednoho dne zahlédne velmi zvláštní situaci mezi její sestrou Cecilií a synem jejich služebné Robbiem. Pak se strhne vlna zvláštních událostí a Brionina bujná fantazie způsobí, že je Robbie nařknut ze znáselnění její sestřenice a poté zatknut. Osudy celé rodiny se rozpadnou jako domeček z karet a zdá se, že za vše může Briona.
Nastane válka a Robbiemu nábídnou výměnou za zkrácený pobyt ve vězení narukování do armády. On přijme. Cecilie se stane zdravotní sestrou. A Briona až ve svých 18-nácti letechpozná jakou udělala chybu. Místo aby studovala stane se zdravotní sestrou jako její sestra Cecilie a bere to jako způsob svého pokání.
Ale co bude dál?...

Pokání je nádherný romantický film bez jediné chybyčky. Je ale velice smutný a já stěží zadržovala slzy. Jediné co bych vytkla je volba hrečky představující mladou verzi Briony... je poměrně ošklivá a je to škoda, protože Saoirse je ve skutečnosti velice hezká holka a nevyrostla do takové podoby... Ale to jen jedno malé mínus, které možná málokdo postřehne. Film můžu vřele doporučit. Je nádherný a já jsem přesvedčená, že se na něj ještě několikrát kouknu.

http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gif

Atonement%20briony.jpgAtonement

Nemám ráda moderní "umění"

14. dubna 2012 v 17:19 | Bublushka |  Kecy
V dnešní době se běžně setkáváme s abstraktními obrazy a uměním předvádějícím skoro úplně všecko. Dneska jsem v televizi viděla pořad o nějaké strašlvé výstavě Damiena Hirsta, která obsahovala rozříznutou krávu ve formaldehydu, špacky od cigaret ve skříni, obraz vyrobený celý z mrtvých motýlů a dokonce místnost kde lítali a umírali praví motýli. A vůbec se mi to nelíbilo. Tomu se snad ani nedá říkat uměni, je to hnusné. Jako například výstava Bodies the exhibition, která se v České republice objevila už podruhé. Poprvé nás na ní vytáhl táta a nebylo to nic skvělého. Koukat na těla mrtvých lidí může být sice zajíamvé, ale nechutné. A ta osoba, která ty výstavy dělá musí být asi duševné nemocná. Jinak si neumím vysvětlil proč někdo vystavuje mrvé lidi nebo mrtvá zmířata.
A podobný názor zastávám i u abstraktních obrazů. Malíř načmára na plátno tři čáry a říká tomu umění. A obraz pak prodá ze desetitisíce korun. To rovnou mohu vzít svůj obrázek ze tří let a překreslit ho na plátno. A nebo ho nechat jen tak a říct, že je to nový styl umění.
Vím, že někomu se to líbí, ale já zkrátka nepovažuju lidi, kteří vyrábí toto "umění" za umělce. Někteří se jen chtějí zvyditelnit tím, že lidstvo šokují a to mi nepříjde jako správný přístup k umění. Já mám ráda klasické čisté krásné umění a nikdo mě nepřinutí ten názor změnit.

Damein Hirst - The Broken Dream
-může to působit krásně, ale kazí to dojem tím, že jsou použiti živí motýli.
a to má Hirst motýli na spustě věcí...
Damien Hirst's Prodigal Son
-Rádoby umění Damiena Hirsta- je to orpavdu hnusné.

-co je na tomhle hezkého?
Body Worlds pregnant woman - Flayed babies' bodies included in new Body World exhibition
-tohle je opravdu hrozné
Máte rádi moderní umění?
Líbí se vám výstava Damiena Hirsta nebo Bodies the exhibition?
Souhlasíte s mým tvrzením- že to nejsou umělci?

Jaký je smysl Velikonoc?

12. dubna 2012 v 18:29 | Bublushka |  Kecy
Už od mala je pro mě typické, že chci vědět u všeho důvod a příčinu :-). A tak pak přemýšlím i jaký smysl mají velikonce a nebo jejich typ slavení v České republice.
K čemu barvit vajíčka a nechat se mlátit pomlázkami? Na to mi brácha řekl, že je to prostě tradice a má se to dělat prostě protože to tak je... Asi je na tom něco pravdy, ale stále mi přijdou velikonce jako hloupý svátek.
Že je to svátek jara se už dávno zapomělo a ledé ho slaví jen prtože je napsaný v kalendáři. A i to pomlázkovaní pomalu upadá. Bydlíme na vesnici, ale přišli za námi jen tři kolendící a jeden rodičů známej s dcerou.
Prostě mi přijde že velikonoce jsou už jen o tom, že ostatní to dělaj, tak já to budu dělat taky. Řekněte sami, kdy naposeldy jste si nějak užili velikonoce? Já ani nepalamatuju. Jediné co mi přišlo vhod bylo to volno.
Například v Řecku se velikonce slaví ve velkém stylu. Sejde se celá rodina a peče se jehně. To se mi líbí a myslím, že to tady u nás chybí. No kdy se tady v Česku setká celá rodina - na pohřbech a svatbách? Je to škoda, že se v Česku na tento svátek zanevřelo a stal se jen opakovanou rutinou. Myslím, že postupem času bude stále víc rodin co velikonce neslaví. Nevím zda to budu i já a asi ne, ale nemyslím, že z velikonoc bude někdy nějak nadšená.
Velikonoce by si zasloužili větší velkolepost.

Slavíte velikonce?
Baví vás?
Líbí se vá české tradice?


Skvělý film- Nedotknutelní

12. dubna 2012 v 18:02 | Bublushka |  Filmy a seriály
Úžasný film, který okouzlil tisíce možná i miliony lidí a já patřím mezi ně. Na serveru CSFD.cz je označen jako 8. nejlepší film a právem. To je film Nedotknutelní.
Že to francouzi opravdu umí nás může přesvědčit skvělý film Nedotknutelní. Je natočen podle skutečné události.
Po nehodě ochrnutý boháč Philippe si už po několikráté hledá nového opatrovatele. Na jednom výběrovém kole se objeví i Driss, který za ním původně nešel kvůli hledání práce. Svým důvtipem a nekomfortním chováním nakonec práci získá. A i když se Driss zdá být na práci nejméně vhodný ze všech kandidátů, stane se Philiphovým ošetřovatelem a navíc skvelým přítelem.
Film je i přes své smutné téma velice veselý a jedná se o komedii u které se hodněkrát zasmějete. Je to nádherný film, který snad nemá jednou chybu a mohu ho vřele doporučit úpně všem.http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gif

Nejlepší je čekat

4. dubna 2012 v 19:32 | Bublushka |  Kecy
V životě jsou chvíle, kdy je lepší nedělat nic a jen čekat. Ne každý si troufne udělat něco po čem moc touží a nezbyde mu než čekat, jestli to přijde. A poukud to nepřijde má aspoň čas se přes to přenést a třeba i zapomenout.
Já sama teď čekám. Hodně se mi líbí jeden kluk, ale nedokážu jít za ním a oslovit ho. Nemám problém se sebevědomím, ale co se týká kluků v to jsem krátká. Jak pozoruji tomu chalpci se asi taky líbím, ale k ničemu se nemám. No a když jsem se našich ptala co mám dělat dostala jsem jednu radu: "Vydrž." A to je myslím správná rada. Pokud si prostě na něco netroufnete počkejte si. Někdy se to změní tak, že napříkald ta osoba zěmní postoj a přijde za vámi. A nebo na něj časem zapomenete a objeví se třeba někdo nový. Je to sice někdy běh na dlouhou trať, ale vyplatí se.
Já sama doufám, že mi čas pomůže a věřím, že ano.
Někdo by si však mohl říci, že se mu čekat nechce. No na to je jen jedna odpověď- pak se buď překonej a nebo nebude nic. Ať se to někomu líbí nebo ne, čas je nejlepší lék. To je pravda a mnoho lidí vám to potvrdí. Život máme sice jen jeden a není zas tak moc dlouhý, ale myslím, že občasné čekání neuškodí. Někdy si při něm člověk pročistí hlavu a změní pohled na věc. A vždycky to čekání něco změní.
Proto já budu využívat čekání vždy když si nebudu vědět rady a jiná rada se nenaskytne. Věřím, že mi to pomůže.
File:Julia Margaret Cameron-I wait.jpg

Módní policie-Emma Watson

4. dubna 2012 v 18:57 | Bublushka |  Módní policie
Po dlouhé době je tu modní policie. Dnes jsem si na mušku vzala hvězdnou Emmu Watson.


Emma WatsonJejí outfit je jedním slovem zajímavý. Ale ladí. Vysoké boty se barvou hodí ke kabátku. A šedé šaty v béžové také nevypadají zle. Jediné co se mi na tom oblečení nelíbí je límec u šatů. Přijde mi, že se ke všemu stylově nehodí. Emmě to i tak sluší ale o mnovo víc by jí to slušelo s dlouhými vlasy (prý si je ale už nechala prodloužit)
Outfit Emmě sedí a určitě jí za něj dám palec nahoru.

http://www.peloton.cz/files/images/Palecnahoru.jpg

Útěk do Fantazie-7.kapitola

4. dubna 2012 v 17:50 | Bublushka |  Útěk do Fantazie
Vrátila jsem se a se mnou i pokračování povídky Útěk do Fantazie.

Svoboda nade vše

3. dubna 2012 v 19:45 | Bublushka |  Kecy
Ano, ano, rozhodně ano. Svoboda slova by měla být téměř ve všem. Nenacházím skoro nic kde by svoboda slova byla na škodu, možná ve chvíli kdy se to opravdu nehodí. Ale tím se tu zabývat nechci, myslím, že sami přijdete na to, kdy je lepší raději držet jazyk za zuby.
Já a svoboda slova to je skoro jedno a to samé. Nestydím se za svůj názor a pokud to není krajně neslušné říkám ho nahlas. Ano, jsem za to někdy nazvána drzou, ale zjistila jsem, že tím, že jsem svá u lidí boduju. Tak proč ne...
Myslím, že není špatné říci svůj názor. Je to lepší než mlčet a pak později nadávat, že není nci podle vašich představ. Svět mění hlavně ti kdo umí mluvit a pokud to chcete někam dotáhnout nebojte se říct co si myslíte.
Nikdo by neměl ostatní omezovat v jejich názorau, ale sama vím, že je někdy těžké se smířit s něčím názorem. Možná právě v tuto chvíli je lepší nic neříkat a nebo mít tak dobré argumenty, že vaše řeč nic nezkazí.
Svoboda slova by měla být v názorech a i v psaní. Někdy mi vadí, že ve školách po nás chtějí úkoly přesně podle zadání a my se nemůžeme rozepsat, ale holt s tím se někdy nic nenadělá.
Člověk by měl mít svobodu slova a být si vědom její síly. Jen ten kdo jí užívá a ví kdy by měl zabrzdit boduje. A proto vám radím- nebojte se svobodného vyjadřování, ale moc to nepřehánějte. Všeho moc škodí.

Ursula K. Le Guin- Čaroděj zeměmoří

3. dubna 2012 v 18:38 | Bublushka |  Knihy

Ursula K. Le Guin

Čaroděj zeměmoří


Máte rádi klasickou fantasi s draky a magiíJ Zamilovali jste se do světa Narnie nebo do příběhů zaklínače Geralta? Potom je tato kniha přesně pro vás.

První díl ze série nás zavede k mladíkovi Gedovi, který začíná odhalovat své zvláštní schopnosti.Nakonec svou moc mírně zvýší a pomůže své rodné vesnici od zkázy. Poté odchází aby zlepšil své magické schopnsoti a stal se opravdovým čarodějem.
Přes všemožné nástrahy se dostane až do kouzelnické školy kde se mu neuvěřitelně daří a kouzelnické učení zvládá rychleji než všichni ostatní učňové. Avšak cestu mu zkříží temný přízrak, ketrý sám svou nerozvážností vytvoří. Ten ho na chvíli opouští aby se s ním později setkal v nerovném boji. Kdo z nich vyhraje?...

Kniha Čaroděj zeměmoří je klasická fantasy jak vyšitá. Nevyniká žádnými superlativy, ale ani nemá žádná negativa. Je to velmi příjemné a odpočinkové čtení na výkendové večery s mirným napětím. Knihu můžu vřele doporučit a pokud milujete klasickou fatasy stejně jako tak dvojnásobně...
Čaroděj Zeměmoří - Zeměmoří 1


http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gif
A kdo neoplývá láskou ke klasické fantasy může si jednu hvězdičku odebrat :-)

No no... tak teda jo... já se vracím (nečekaně XD)

3. dubna 2012 v 18:19 | Bublushka |  Něco o mě
Achjo lidi já bez tohoto blogísku nedokážu být :-D.
Nemám sice moc lidí zanechávajících komenty, ale blog mi začal poslední dobou chybět.
Přemýšlela jsem kam budu dávat své pokusy o umělecké fotografie, recfenze na knihy a mé všechny dojmy.
Zkrátka já a tento blog jsem tak spjtatí, že bez sebe nedokážeme žít ani měsíc. Holt to je asi láska na celý život :D.
Rozhodaa jsem se ale, že vymažu všehcna SBéčka kormě dvou poseldních, kteřá můj blog navštěvovala a jako jediná zanechávala kometny. A to Jaju a Peťuli.
Jinak moc změn nenasatane. Blog bude stále jaký byl. Předem ale upozorňuji, že někdy může nastat dělší doba kdy nepřispěju... holt s tím časem je to někdy problém.
No a to je vše co jsem vám chtěla napsat.
TAK VRACÍM SE
[back.jpg]