Leden 2012

Malý,velký-John Crowley

19. ledna 2012 v 12:59 | Bublushka |  Knihy
Včera jsem konečně dočetla knihu co jsem dostala k vánocům.
A byla skvělá. Proto jí tu ohodnotím.

John Crowley

Malý, velký


Kniha Malý, velký není jen tak pro každého.
Lidský svět je úzce spjatý se světem víl a nadpřirozených bytostí. Svět je jen malá část mezi dalšími.
Kniha vypráví o jedné velice rozrostlé rodině, která jako poslední z lidí dokáže vnímat svět víl. Jejich životy provází příbeh jehož konec nikdo nezná, ale ví, že přijde. Část rodiny žije v domě, který je tvořen spoustou domů. Je v něm mnoho vchodů a východů a dá se z něho dostat i do světa víl. Životní příběhy této rodiny jsou velice pestré, zvláštní a někdy až neuvěřitelné.
Kniha se čte moc pěkně. Je to příběh o běžném životě spojený se světem fantasy. Na pětseti stránkách prožijete s několika hrdiny zajímavé zážitky k zamyšlení. Při knize se určitě mnohokrát zamyslíte a po dočtení budete plní nových moudrostí.
Je to neobvyklá kniha. Myslím, že podobných moc nesežente. Ale vřele jí doporučuji.
Je však pravdou, že není pro každého. Někoho nemusí bavit její délka, ale ta v knize nehraje roli. Čte se jedna radost. A taky jí někdo nemusí pochopit, protže je poměrně složitá.
Je to ale skvělá kniha a o hvězdičku míň jí dám jen proto, že se v ní člověk občas ztratí. Ale to jen jedno malé občasné mínus.

http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2011/11/john-crowley-maly-velky.jpg

http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Black_Star.svg/432px-Black_Star.svg.png
QUACK

19. ledna 2012 v 12:21 | Bublushka |  Super obrázky
Při hledání obrázku na můj dezz jsem našla plno parádních kačenek.
Takže tady jsou i pro vás:
http://mendonlibrary.files.wordpress.com/2011/05/rubber-duck.jpghttp://www.stocking-fillers.co.uk/i/SF_09074_B_375.jpg
http://www.toyday.co.uk/shop/images/uploads/racing-duck-blue.jpg
-Modrá je dobrá :-)

Další pod c.č.

Nový dezz-Quack

19. ledna 2012 v 12:01 | Bublushka |  Dezigny
Už nějakou dobu jsem přemýšlela nad novým dezzem s kačkami do vany. Mám totiž jednu krásnou doma :-)
No a dneska jsem se do toho pustila a myslím, že je to dorá sranda.


Tak co líbí se vám?

Fotky č.2-"Vánoční záře"

19. ledna 2012 v 10:39 | Bublushka |  Moje fotky a obrázky
O vánocích jsem dostala pár nápadů na focení fotek a některé se i povedly. Ty nejlepší vám sem dám. A snad neva, že je už po vánocích.
Je to sada fotek č.2 s názvem- Vánoční záře.Další pod c.č.

Útěk do Fantazie-6.kapitola

7. ledna 2012 v 20:00 | Bublushka |  Útěk do Fantazie
Po dlouhé době je tu zas další díleček této povídky. Myslím si, že ted bude častěji.
Dyštak minulej dílek si můžete přečíst tady.

Stále se něco děje-ve světě i v hlavě

7. ledna 2012 v 17:45 | Bublushka |  Historky
Přijde mi, že poslední dobou mám stále co vyprávět. Ale komu? Nevím. Pořádně nemám kamarádky a jsem tak zvláštně rozpoložená, že nedokážu jen tak někoho oslovit. Dá se to docela blbě pochopit, když to člověk neprožívá a já to ani nebudu vysvětlovat. Jen se těším, až konečně bude ten všechen chaos z hlavy pryč a já budu dělat co budu chtít.
A co bych tak mohla vyprávět. Třeba jak jsem ve středu jela domů a v druhém autobuse zjistila, nebo si spíš uvědomila, že nemám klíče. A doma nikdo není. Rodiče přijedou až večer a co teď. Kdžy jsem vystoupla z busu hned jsem prozváněla mamku a z nejdřív pobavené nálady jsem začala smutnět. V naši hospůdce měli otevřeno až od 18:00 a to zbývaly ještě krásné dvě hodinky. A tak jsem zazvonila u sousedů a tam těch pár hodin přečkala. Bylo to takové zvláštní. Čekat u vlastního domu, vědět, že klíče mám pár metrů ode dvěří v kapse bundy a nemoci se dostat dovnitř. Ale nebylo to zas tak špatné, aaspon jsem si něco zkusila. A dokázala oslovit cizího člověka, bez zvláštního pocitu.
Možná vám přijde, že píšu chaoticky, ale je to tím že sama mám chaos v hlavě.
Jinak přijel domů brácha tak píšu z noťasu. Včera jsem si stěžovala ze srandy před bráchou, že nemáme Nuttelu. No a on mi donesl jednu velikou, kterou mi chtěl dát k narozkám. Ani mi neva, že mám dárek od týden dřív. Je moc hodnej.
Mám od mamky kalendář s Hello Kitty a ani mi to neva, je hezky růžový a myslím, že lepší bych stejně nesehnala. Pak taky trávím ted hodně času na svém Tumbrlu a zase furt jen přemýšlím. Řeknu vám, mít mou hlavu není žádný med :-).
http://www.ireceptar.cz/res/data/067/008321.jpg

WOW-Mists of pandaria- parádní novej datáč :-)

1. ledna 2012 v 13:08 | Bublushka |  World of Warcraft
Díky svému oblíbenému časáčku Pevnsot jsem se dozvěděla o novém datáči do wowka. A vypadá opravdu zajímavě.
http://cdn.gamerant.com/wp-content/uploads/World-Of-Warcraft-Mists-Of-Pandaria.jpg

Do světa wow přibude nový ostrůvek (už zase? XD). A na něm budou žít krásné "mírumilovné" pandičky.
Jak jsem se dočetla, bude to opravdu zajímavá rasa.
Panda bude jenom jednoho pohlaví. Zkrátka tam nebudou ženy, ale myslím si, že ono to pohlaví moc roli hrát nebude. Od 10 lvlu se pak bude moci hráč rozhodnout, jestli se přidá k Hordě nebo Alianci. To znamená, že Pandy jsou první "neutrální" wowková rasa. A to je myslím dost dobrá novinka.
http://images.wikia.com/wowwiki/images/0/0a/Pandarenbrewmaster.JPGhttp://images.wikia.com/wowwiki/images/3/32/Pandaren.jpg

S pandami přibude i nový class a to jakýsi mnich (ve wowku jako Monk). Budou to mistři na boj holýma rukama a budou umět léčit zranění. Nejspíš jakási obdoba mistrů Kung-fu :-). Takže budete moci hrát i za Kung-fu pandu :-).
Asi to bude velice zajímavý class.
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20111025043343/wowwiki/images/thumb/6/67/Pandaren_monks_BlizzCon2011.jpg/830px-Pandaren_monks_BlizzCon2011.jpg

A dále s novým datadiskem přichází i zvýšení maximálního prahu výšky lvlů. Tentokrát se budete moci probojovat až do lvl 90.
Hej lidi, pamatuje někdo ještě na to, kdy bylo maximum level 60 :-)? Ted jsou tito maníci už "trapáci" :-D.
A ve wowku se bude moct dělat jakýsi souboj petů, který bude dosti podobný, soubojům Pokemonů :-).
A s novým datadiskem přicházi i nové Questy a dungeony.

Teda, je opravdu na co se těšit. Já osobně doufám, že u nás na serveru brzo podpoří i novej datáč, protože to bude bomba.
I když zatím mi Cataclism dostatečně stačí. Stále je tam co nového objevovat :-)
http://www.vgchartz.com/games/pics/world-of-warcraft-mists-of-pandaria-873457.jpg

Mají papírové knihy šanci přežít?

1. ledna 2012 v 12:36 | Bublushka |  Kecy
Skoro každý ví, že od nového roku se mají zdražovat okolo jiných věcí i knihy. A to docela o dost. Jak je bohužel možné předpokládat, lidé si budou knihy kupovat stále méně. Různá malá knihkupectví zaniknou a nahoru půjde prodej elektronických knih. To nezabírá místo a knihy v nich jsou o mnoho levěnjší. A také je podle mě už možnost někde si stáhnout knihy zdarma.
A je to škoda. Knihy jsou keásná věc a myslím si, že elektronická náhražka je jen těžko nahradí. Sice bude mít tisíce vymožeností, ale klasická kniha se jí nevyrovná. Budete si moci přičichnout ke čtečce jak jí voní listy? Budete si moci vystavit své oblíbené knihy v knihovně? Ne. Sice budete mít všechno pěkně pohromadě v jedné kostičce, ale nebude to tolik ono. Neříkám, že mě čtečka knih nezaujala, ale pravým knihám se prostě nevyrovná.
Bohužel to tak moc lidí nevidí a tak si raději koupí čtečku knih a "knihy" si budou kupovat levněji. Technický pokrok se bohužel nedá zastavit.
Podle mě by jedna z možností, jak by se snížala cena knih bylo brožované vydání. Vázané knihy jsou sice krásné a méně se ničí, ale brožované verze jsou levnější. V Řecku například mají jenom brožované knihy, myslím, že se tam hodně těžko dá sehnat kniha ve vazbě. A to by myslím o dost zlevnilo knihy. Já osobně knihy mám ráda, ale žádné si nekupuju, protože na ně nemám tolik peněz a když se ještě zdraží bude to horší.
Myslím si také, že v novém roce budou asi více naplněné knihovny, protože přece jen knihy odtamtud jsou skoro zadarmo (ten malý poplatek se snad nemusí počítat). Já osobně knihovně vděčím za tolik knih, co jsem si přečetla. Bez ní bych přečetla o mnoho míň.
Je trošku škoda, že zájem o knihy jako takové upadá, ale asi to tak má být. Nakonec i elektronické knihy obsahují to co ty hmotné a možná tím půjde čtení nahoru.
Nevím jak to bude pokračovat dál, ale já doufám, že jen k dobrému.

http://i2.cdn.turner.com/money/2011/01/27/technology/amazon_earnings/amazon_kindle.top.jpg