Útěk do Fantazie-5.kapitola

26. října 2011 v 12:00 | Bublushka |  Útěk do Fantazie
Přednastavila jsem další dílek příběhu na pokračování-útěku do Fantazie.

"Sam je pryč."
Potom co to Jimmy zjistil, byl dlouho zaražený, ale nakonec se zaptal: "A jak dlouho je vlastně pryč?" "Tři dny. První dva dny jsme si mysleli, že je nějaké své kočičí výpravě, ale dneska už nám to piřšlo divné. Vydali jsem se ho hledat, ale bohužel ho nenašli." řekla smutně maminka "Tři dny, cože, ale já..." potom si Jimmy vše uvědomil. Často se se Samem ocital ve své Fantazii, ale sám si to neuvědomoval a ty poslední dny s ním byl pouze tam. A nakonec se Sam ztratil i ve Fantazii. Z dumání ho vyrušil hlas maminky: "Asi by jsi býval chtěl jít s námi, ale spal si a my tě nechtěli budit." "Hm děkuju, ale co budeme teď dělat?" "Pokud se ještě zítra neobjeví vyvěsíme plakáty s jeho fotkou a třeba se někdo ozve, že ho viděl." řekl mu na to táta. "Tak jo" řekl Jimmy a pak se rozběhl do pokoje kde se svalil na postel a rozplakal se.
Když přestal plakat, zjistil že je ve Fantazii. Seděl venku na posteli a hleděl na spoušť před sebou. Velcí draci červené barvy se vznášeli nad vzdálenými městečky a chrlili oheň. I z té dálky bylo poznat jaký tam panuje strach a panika. Draci byli mohutní a bylo jich asi pět. Ten největší měl na hlavě korunu a jak se zdálo, všemu tam velel. Na tu hrůzu se nedalo moc dlouho koukat a tak byl za chvíli Jimmy tomu všemu zády. Vzpoměl si na svůj výtvor a zašátral v kapse, kde našel papír s výkresem i tužku. Hluboce se zadíval na papír a moc si přál aby se ta bytost objevila před ním. Zavřel oči a vtom ho něco píchlo do ruky a on upustil papír. Oči otevřel a sledoval jak z papíru s napřaženými kopími vylézají Pompové na Buganarovi. Poté co vylezli, zůstal papír prázdný.
"Páni, jak se to..." "Chtěl si nás tu, tak nás tu máš." řekl pisklavým hlasem jeden z Pompů. "Oh, a jak vás zvětším? jako jak vás bude víc?" "Stačí chtít."
Jimmy se zamračil, ale začal se soustředit a potichu říkal: "Chci jich víc, třeba deset." A hned potom se stal svědkem jak se z jedné bytosti vylupuje dalších na chlup stejných postav, které se spolu hořečně baví. Poté si přál, aby jich bylo dalších 200 a mezitím co se vylupovali kreslil další bytost. Pojmenoval ji Galeona. Bylo to žena s koženými blanitými křídly na zádech a v rukou třímala jakési žezlo. Na očích měla pilotské brýle a obličej ji zdobil vřelý úsměv. Vlasy měla rozcuchané z lítání a nohy chlupaté s dvěma ptačími pařáty. Ještě jí skoro nedokreslil a už chtěla z papíru ven. Jimmy však pevně držel a tak když jí dokreslil a pustil jí, prudce vylétla ven a zatočila se ve vzduchu. V tu chvíli se vyloupli poslední Pompové na Buganarovi. A protože si jich přál Jimmy nakonec tisíc, zdálo se to místo více žívé. Stále tam však bylo mnoho prázdných míst. "Hej, tak co je! Sama toho moc nezmůžu a ti Pompové taky nejsou moc přátelští." vykřikla bojechtivá Galeona "Oh jasně, ať vás je tedy 1000." Od první Galeony se začaly odlupovat další a Jimmy se opět dal do kreslení. A vše co dokreslil nechat rozšířit tisíckrát.
Začala se pomalu stmívat a Jimmimu došly nápady. Postav měl už 20-tisíc, ale věděl, že pořádná amáda musím mít stovky tisíc členů. A tak musel vymýšlet dál. Sice mohl zvětšovat objem své armády, a tak taky udělal, ale po 2000 členech jedné rasy už to nešlo dál. Podařilo se mu vymyslet ještě pět bytostí a tak měl jistou aspoň padesátitisícovou armádu. To bylo ale stále málo. Špatné také bylo to, že byla už tma a on byl uanvený. Nedokázal tak už nic vymyslet a nakonec to vzdal a šel spát.
Druhý den ve škole kreslil každý nesmysl co ho napadl. Nebyl však opatrný a tak si ho všimnul Billy. Přistoupil k Jimmimu, prudce mu vytrhl výkresy z ruky a....

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Líbilo?
Co se stane?
Dokáže Jimmy vyrobit dostatečně velkou armádu?
Těšíš se na další díl?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petunie Petunie | Web | 2. listopadu 2011 v 15:07 | Reagovat

ten příběh je super.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama