Útěk do Fantazie-4.kapitola

2. října 2011 v 15:09 | Bublushka |  Útěk do Fantazie
A je tu další díleček povídky na pokračování. Tentorkát trochu kratší.

Jimmy byl zmatený, takhle svůj pokoj nikdy neviděl. Tapety na zdi byly otrhané a některé vysely zvadle dolů. Dveře ztratily lesklost a byly špinavé a oprýskané. Vypadalo to tam příšerně a dokonce jeho vodní postel byla vvyteklá, takže už nemohla sloužit.
Zmatený Jimmy vyběhl a míjel samé rozbité a hodně zničené dveře. Dokonce i ta "nezničitelná" střecha měla v sobě díry a dovnitř zatékalo. Když Jimmy vyběhl ven, s hrůzou se zarazil. Všechna krásná příroda byla ta tam a zem byla zpustošená a porpaskáná. Jimmy se začal rozhlížet po okolí. Z nejvyšší hory začala chrlit láva a nad ní se vznášely zvláštní bytosti. Nikdy si je však nepředstavil, jak se tam tedy dostaly? Pozoroval dál a po pár hořících domech si všiml čaroděje. Ten zmerčil Jimmyho a s radostí k němu utíkal. "Jimmy,to mě těší že tu jsi, tvá Fantazie je v ohrožení." "Má? ony jsou i jiné fantazie?" "Ano, každá osoba má svou fantazii, dokonce nějakou můžeš navštívit, když přejdeš hranice té své." "Aha a čí Fantazie nás ohrožuje?" "Je to Fanzatie tvého nepřítele. Toho, který ti ublížil když jsi byl tady a o ničem nevědel." "A to je kdo?" "Nejmladší z tvých nepřátel." "Takže Billy, ten grá..." "STOP, nech ta slova a radši řeš důležiejší věci. Třeba jak ochránit svojí Fantazii." "Ale proč je Billy proti mě?" "Nemá tě rád a čirou náhodou objevil tvoji fantazii. No a tak se rozhodl ji zničit." "A jak dlouho už tu je." "Dva měsíce." Jimmy se leknul a dal si ruku před ústa "A a a.. jak jsem si toho mohl nevšimnout?" "Zajímal tě jen ten tvůj kocour. A já neměl čas ti něco říct, musel jsem jednat." "Sakra. No ale jak si vytvořil tu svou armádu?" "Stále vymýšlí nové bytosti." "Aha, a to mohu já taky?" "Jistě, to by jsi měl." "No jo, ale tady je přemýšlení těžké." "Můžeš jít domů, ale jestli se ti chce spát na zemi." "Nechce!" řekl rázně Jimmy a vtom se před nimi objevila postel. Lehl se na ní a hned usnul.
Probudil se vlastně hned a byl doma, mimo sovu Fantazii. Rychle popadl blok, vyštrachal pastelky a začal kreslit.
Bytost měla tělo slona a hlavu mamuta, byla mohutná a kly měla pokryté ostrými diamanty. Na krásnem koženém sedle na hřbetě jí seděli tři malí růžoví mužíci s hlavami jako ředkvičky(trčely jim z nich zelené vlasy podobné listům ředkve). Na sobě měli žluté plátové brnění a byli bosi. V rukou třímali mohutné kopí. Jimmy mužíky pojmenoval Pompové a slona Buganor. Když měl vše hotovo byla už tma a tak šel večeřet.
Jedl poslední kousek chleba se šunkou a pouslouchal jak si rodiče něco šeptají:" Mám mu to říct?" "Jo řekni, stejně se to dozví." Potom si maminka před Jimmiho stoupla, vzala jeho obličej do svých dlaní a smutně řekla: "Sam se ztratil."
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
Kam se Sam ztratil?
Jak to dopadne s Jimmiho Fantazií?
Líbilo?
Těšíš se na další díl?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marley G!RL Marley G!RL | Web | 2. října 2011 v 15:14 | Reagovat

nádherný dess !!!!!

2 Jaja Jaja | Web | 3. října 2011 v 20:35 | Reagovat

Hm, netuším
Určite dobro zvíťazí! :-D
Anoo
Teším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama