Incarceron-Catherine FIsher

5. října 2011 v 17:51 | Bublushka |  Knihy
O výkendu jsem dočetla uplně úžasnou knihu Incarceron. A prostě na ní musím udělat recenzi.
Tu je.

Incarceron je vězení, které však mělo být dokonalým světem. Bohužel se to zvrtlo a z ráje se stalo peklo.
V totmo pekle žije chlapec jmonem Finn. Cítí však, že není odtud, že se narodil venku. Ale pro obyvatele Incarceronu žádne venku není. Odtamtud se prý nidko nemůžue dostat ven ale ani dovnitř. Traduje však legenda o muži, který se ven dostal a tak tomu Finn stále věří.
A venek opravdu existuje. Tam žije dívka jménem Claudia. Avšak taky nemá lehký život. Lidé se vrátili jaksi do středověku aby tam žili a napravili co poakzili. Ale je zakázané používat veškeré vymožeností v té době dříve neznáme. Ale když už ty věci jsou, je těžké na ně zapomenout. Claudia je dcerou správce Inakrceronu a musí se vdávat i protí své nevoli. Není to ale její první plánovaný snatek. První princ, ale prý zemřel. Na tom však Caludii něco nesedí. A jelikož jí i zajímá Inakrceron začne zkoumat a dávat si věci do souvislostí.
Oba hrdinové zažíjí spoustu nebezpečných situací a jejich příběh se časátečně propjuje.
Celá kniha je stále čtivá. Po jedné kapitole je člověk hned zvedavý co se asi děje dál. A konec se čte jedna báseň. Kniha není jen tak nadarmo nazvána nejlepší knihou pro mládež za rok 2009.
Knihu můžu vřele doporučit, sice je tam občas zmatek a chos, ale díky typu psaní se na to vždy rychle zapomene a o nic nepřijdete.
A pozor varování: kniha končí tak, že si prostě musíte sehnat pokračování.

http://heightslibrary.org/wordpress/undeadrat/wp-content/uploads/2010/11/incarceron_full_by_catherine_fisher.jpg

http://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gifhttp://www.elcaonline.org/clientimages/28102/athleticwebsitejasoncarrera/yellow_star.gif
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jaja Jaja | Web | 5. října 2011 v 21:01 | Reagovat

Môže byť zaujímavá :-)

2 Calla*=)*Blue Calla*=)*Blue | Web | 4. září 2012 v 20:49 | Reagovat

Nevíš kde se dá sehnat ke stžaení nebo online v cz?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama