Duben 2010

Recenze na knížku-Deltora

30. dubna 2010 v 19:48 | Bublushka |  Knihy
JE tu další RECENZE.
A tentokrát od stejné spisovatelky jako ta minulá, ale něco jiného.

DELTORA 1:

Knihy Deltora je dalším z mnoha děl nadané spisovatelky Emily Rodaové. Mají tři díly a v každém je zařazeno několik knížek. Já četla první kde je knížek osm. V druhé jsou tři a ve třetí čtyři.
V království Deltory navládlo zlo. Pán stínů se zmocnil kouzelného pásu, který Deltoru chránil. Drahokamy, které mu dodávaly sílu, nechal roznést všude možně po Deltoře.
Chlapec jménem Lief dostane od svých rodičů nelehký úkol. Má najít všechny kameny a zasdit je do opraveného pásu. Poté najít následníka trůnu. Lief se vydá na cestu ještě v doprovodu společníka Bardy.
Cestou narazí na děvče jménem Jasmína,
které s nimi začne putovat. Všichni tři nakonec kameny najdou a zasadí je do pásu. Prožijí si však mnoho těžkých chvil a zažijí spoustu dobrodružství.
Nakonec se zjistí, že následníkem trůnu je sám Lief, který to do té doby netušil. Také zjistí jedno velké tajemství a důvod, proč je on tím následníkem.
Deltora však ještě není úplně zachráněná a o to se Lief postará v dalších dílech knih Deltora.
Knížky Deltora bych vám opravdu chtěla moc doporučit. Jsou plné napětí a tak jako u jiných knih paní Roddaové, se od nich jen tak nedá odtrhnout.
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_deltora_lesy_hruzovlady_300.gif
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_deltora_jezero_prokleti_300.gif
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_deltora-mesto-krys-200598-0.gif
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_deltora-poust-zkazy-20059-0.gif
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_deltora_hora-desu-200600-01.gif
http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_labyrint-bestie-200601-01.gifhttp://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_deltora8---navrat-do-del-20.gifhttp://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/big/v_deltora7---udoli-ztracenych.gif

Mám vymazaných pár Sb, velkou část dne za sebou a ještě jednu bezva před sebou :-)

30. dubna 2010 v 19:36 | Bublushka |  Historky
Tákže. Dnešní den byl fakt bezva a ještě bude :-)
Ráno jsme jeli do Hradce a pak mě rodiče vzali ke škole protže byl sběr.
No a my měli vě škole čarodějnickej den a tak jsem byla za čarodějku :-). Mamka mě doma vyfotila a pak jsem byla vyfocena ještě ve škole :-D.
No když se pak ráno s bráchou zvážila sběr, on ho pak hodil kam se má a šel do školy ( on chodí kousek od tamtud na Gympl). No a já šla do školy své :-). Sklidila jsem pár obdivů od učitelek a s úsmevem se připravovala.
Šla jsem pak za učitelkou, která řidí školní časák, kvůli foťáku na reportáž do časáku, ale nějak se to zkomlikovalo a tak sem foťák měla až dýl. První fotku jsem měla, že mě vyfotila jedna učitelka, které ten foťák byl a pak jsem stihla jen dvě :-/, Stejně tam bylo málo čarodějek.
A taky jsme asi na tři hodiny byl spojený s Béčkem a tak to byl takový zmatek.
Po škole jsem  putovala s kloboukem a koštětem :-D a málem odlétla :-D.
No po škole jsem čekala v jídelně na jednu paní učitelku, tu co mě fotila a které byl ten foťák a pak mi ve škole dala do flashky ty fotky a já šla.
Víte jsem tedka tech novin grafička :-).
No a pak jsem šla k mamce do práce a pak jela domů.
No a doma jsem zjistila že umím předpovídat budocnoust. A nebylo to poprvé. Jsem šla žejo domů a napadlo mě že by se mohli vrátit naši sousedi. Oni odjeli kvůli sousedové práci do ciziny a tak mě to prostě napadlo. Pak jsem si představila jak tetu ( sousedku) zdravím. No a a pak jsem se s brácho šli kouknout na zahradu na nový strom co mamka koupila a najednou vidím u sousedů chlapečka. Je to jejich syn ze dvou synů :-). No a za chvíli se tam objebvila teta a tak jsem jí pozdarvila :-D
Nevím jak je tomožné, ale už se mi to že jsem předpověděla budoucnost stalo asi po třetí. Něco na tom, že jsem čarodějka, asi bude :-D
No a až přijedou rodiče z práce, tak půjdeme do naší vesnice na čarodky- už se těším :-)
Toť vše. Pěkně si užijte čarodky a zatím čusky.Přáníčko v dnešnímu dni.

30. dubna 2010 v 18:28 | Bublushka
Co se dnes děje.
Mááááám sváááááátek jako každá čaroděka a taky blázen- no je dokonce pátek :-D

No a tady je pro vás k dnešku přání:
cvxy

Moře- krása ke které jezdí spousta lidí

28. dubna 2010 v 18:54 | Bublushka |  Kecy
Moře, každmu se vybaví velká voda s pláží a pak něco okolo. Mě písečná pláž uplně prázdná a slyším to sumění . Prostě nádhera.
Podle mě, ale lidi to s mořem přehání. Stále řeší jak byly a budou u moře a hrozně to prožívají. Já byla u moře, ale vždy jen u jednoho. Jezdím do řecka za rodinou. Narodila jsem se tam a mám tam babičku, sestřenice a tak. Naposlede jsem tam byla v roce 2008 takže před dvěma roky. Tam je nádherné moře. ALe nikdy jsem nebyla u žádného jiného moře a ani mi to nechybí.
Někdy mi příjde až legrační, jak lidé vykládají že byly tam a tam a tam a......... Nevím co to je cestovat všude možně, já byla jen v jedné zemi a to v řecku u rodiny. Nechci  říct, že závidím ,ale příjde mi to zvláštní.
Ale ted to kladné. U moře se můžeme opálit což mě neba :-). Příjde mi nudné třeba hodinu ležet a nic nedělat. Já jsem aktivní a ráda plavu nebo chodím po pláži či něco hledám. Sranda je taky, když mě někdo zahrabe do písku, hehe to jsem pak celá od písku a musím se umít do moře.
Moře mám moc ráda a i když mi nejde moc palvat daleko stačí mi pár metrů a vyblbnu se. No a taky sem často pod vodou než nad vodou a hrozně ráda hledám mušle. Nevím, ale proč, štítím se mrtvých krabů co tam nekdy jsou :-).
A štvou mě medůzy, kterých tam v tom moři kam jezdime je hodně.
Nevím, kdy se dostanu zase k moři, vím že ale letos ne.
Jednou bych chtěla jet do Franice, ale nevím jestli zrovna k moři.

A co vy?
Jezdíte k moři?
Máte ho rádi?


Toť vše.
http://thundafunda.com/5/Beaches/photos-of-Taino-Beach-Bahamas-pictures.jpg

Velkolepá fotografická soutěž-Vyfoť to

28. dubna 2010 v 17:48 | Bublushka |  Soutěže
Pozor pozor pozror.
Dnes mě napadla jedna ohromná soutěž a do té se doufám vás dost piřhlás. Vím že mám mezi SBéčky fakt dobré fotografy a tak udělám fotrografickou soutěž.
Bude to opravdu velká soutěž ve které nikdo neodejde s prázdnou a první tři mísdta budou mít pořádné odměny :-)
Soutěž se bude týkat focení. Do každého kola získáte úkol vyfotit něco na dané téma. Ale nebude to třeba vyfoťte kytku. Ne. Já dám téma třeba příroda. A vy vyfotíte cokoliv bude spojené s přírodou, i tu kytku , ale aby to bylo co nejoriginálnější.
Nevím ještě jestli budou v kolech postupně vypadávat a nebo budou získávat body a pak se rozdonce po třeba 10 kole. To uvidím až potom, kolik se vás přihlásí.
Fotky se můžou různě upavovat jen je podmínkou že v nich nechci mít přidaný nějaký text. Když bude něco vyfocenýho a jako s textem tak neva, ale ne upravovat a přidávat text.
A teď přihláška:
Přezdívka:
Blog:
CO nejraději fotíš:
Jaký máš foťák:

Ale POZOR. Není podmínkou mít foťák, klidně můžete fotit na mobil nebo webkamerou ( to pokud zvládente :-D).
No a ted první téma
ČARODĚJKY,TAJEMNO.

Je mi jedno jestli vyfotíte sebe v zrcadle nebo nějaký rej čarodějek či něco tajemného. Musí to být jen spojené s čarodějkami či tajemnem. V pátek mají čarodějky svátek, takže proto to téma. Může něco vyfotit ten den  nebo kdyby jste to nestihli tak něco tajemného Třeba fosforového boruka. Nwbo upravit fotku aby byly oči ve tmě atd..
Na fantazii meze nekladu.
Stačí jen posílat na mail : AndronikaKlarka@seznam.cz.


A co získají výtězové?
1-Místo-Prezentaci s fotkami a textem, 10 jmenovek, vyznamenání, speciální diplomy,vizitku, možnost ukázek jeho fotek u mě na blogu,reklama u mě na blogu, velký rozhovor a hlavně odkazy na stažení progarmků fotkám.

2-Místo
5 Jmenovek,speciální diplomy, vizitku, pezentaci s fotkami, reklamu, pohyblivý obrázek s fotkami, odkaz na jeden foto program

3.Místo
3 jmenovky, speciální diplomy, vizitku,pohyblivý obrázek s fotkami, reklamu,třpytivý obrázek

A nikdo neodejde s prázdnou. Všichni zůčastnění dostanou jmenovku .


Myslím, že to je dost dobrý a doufám že se vás dost piřhlásí.
vyfoť ot "
PS:Pokud si toto dáte na blog, budu vám moc vděčná :-) ;-)My day

26. dubna 2010 v 21:40 | Bublushka |  Historky
Dnešné den byl fakt bezva.
Ve škole jsem šli do divalda na "Dobře placená procházka" a bylo o fakt dost vtipný :-).
No pak jsme se chvíli procházeli a až na poseldní hodnu dolši do školy, stejně skončilo to vystoupení na předposeldní hodinu a ta učitelka co jí učí šla s námi.
Po škole jsem se sešla s kámoškou a šla s ní do knihovny kde jsem vrátila a půjčila si další knížku :-).
No a pak jsem s kámšoku ještě kousek šla a koupila si lístky na autobus na zítra a pak šla k mamce do práce. Od tamtud jsem šla na bus dom.
No a samosebou když jsem šla pak půl hodky domu z jedný vesnice do druhý, zmokla jsem jak slepice. Sice jsem měla deštník, ale zrovna to muselo vyjít, že jsem šla v tom největším dešti a legíny celý mokrý že jo :-D. Aee hlavně mě naštvalo, že pak za hodinu zase krásně. To počasí si ze mě asi fakt dělá legraci :D
No pak jsem pekla doma buchtu a musím říct že se moc povedla, sklidila jsem hodně pochval a to já ráda :-D.
No a pak jsem šla na comp kde jsem do teď. Strávila jsem hodně času na facu a na blog jsem něměla moc dnes náladu. Přidla jsem co jsem přidala a to stačí.
Další věci přidám ve středu.
No a to je zatím všecko. Těště se až pořdám fotky z elektrárny kde jsem byla ve čtvrtek. A zatím páááááááááááááá.

http://www.splachovac.cz/obrazky/s/slepice-zaletnice.jpg

Jak na rozcestníky

26. dubna 2010 v 21:25 | Bublushka |  Poradna
Na tento návod mě přivedlo SB Luďka. Ptala se zda je někde návod jak se tyto rozcestníky dělají no a tak mě prostě napadlo udělat svůj :-). Nevím zda jsem dobrá vysvětlovatelka, ale budu se to snažit ukázat vám co nejsnadněji aby jste to pochopili. Tady to je.

Dejme tomu, že si chceme udělat rozcestník normálně se slovy. To je lekhé.
Stačí napsat třeba- Zajímavosti ohledně koček najdete a za to dát klasický odkaz na stránku a zde takže asi takto:
Zajímaovsi ohledně koček najdete zde.
:-)
No jo, ale jak si ted udělat rozcestník s obrázky? Takové jaké dělám já ?
To už je trošku složitější věc, ale kdo jí pochopí tomu to jde pak raz dva.

Takže za 1.
Si najdeme místo, kam chceme odkazovat a něco k němu napíšeme.
Příklad:

Povídka plná napětí.

Zbytek pod c.č

Rozcestník O blogu

25. dubna 2010 v 19:42 | Bublushka
V tomto rozcestníku najdete vše týkající se tohoto blogu.

SB

Dezzy

O bloguhttp://gifgallery.webzdarma.cz/animations/arrows_2/aniblue02_skew_next.gif

http://boskiateista.files.wordpress.com/2009/11/o-blogu.jpg

Rozcestník móda

25. dubna 2010 v 19:33 | Bublushka
Zde najdete odkazy na různé věci týkající se módy.

Botyhttp://i29.photobucket.com/albums/c277/youmijameczka/pix116.gif

Oblečeníhttp://www.mooncandy.org/stef/_dress%20nina/tshirt1.gif

Doplňkyhttp://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_10_8.gif

http://fansub.guckies.com/images/Fashion70-1.jpg

Rozcestník odměny

25. dubna 2010 v 19:26 | Bublushka
Zde nadjete odměny které máte vy ode mě a já od vás.

Vaše odměnyhttp://www.ladylony.com/imggxaa2/2regalo2.gif

Moje odměnyhttp://www.ladylony.com/imggxaa2/4regalo4.gif

http://www.creditcarddeposit.com/guide/wp-content/uploads/2009/02/rewards.png

Rozcestník Hvězdy

25. dubna 2010 v 19:18 | Bublushka
V tomto rozcestníku nadjete vše co se týká vašich oblibených celebek.

Info

Fotkyhttp://i29.photobucket.com/albums/c277/youmijameczka/pix41.gif

Módní policehttp://i44.photobucket.com/albums/f25/panicked00/pixels/gun4.gif

Star kvíz

http://farm3.static.flickr.com/2658/3800373933_9c6f2629eb.jpg

Módní policie-Angelina Jolie

25. dubna 2010 v 19:06 | Bublushka |  Módní policie
Je tu po dlouhé době Módní policie a tenotkrát jsem si na mušku vzala herečku Angelinu Jolie.

http://img2.timeinc.net/people/i/2010/stylewatch/onset/100315/angelina-jolie.jpg

V něžném oblečku jí to fakt sluší. Zvolila úžasný střih a boty s kabelkou k tomu skvělě ladí.
Mohla jen nasadit nějaký milý úsměv :-D.
Má za 1 a palec nahorů.
http://www.peloton.cz/files/images/Palecnahoru.jpg

Hádej kdo jsem-22.kolo

25. dubna 2010 v 18:59 | Bublushka |  Hádej kdo jsem
Pár dní nepřibyla žádná soutěž tak to napravím Hádej kdo jsem.

Která hlava je moje?:

1-

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs469.snc3/25765_1248841870520_1513653030_1584721_465878_n.jpg

2-
petivil

3-

http://4.bp.blogspot.com/_wilfe6zuf-Y/SPLrky14z6I/AAAAAAAACBs/PUbiCtuNjTA/s400/PIC_0045.JPG

Tak hádejte

Omyl-8 .díl

25. dubna 2010 v 18:10 | Bublushka
Je tu další díleček povídky OMYL.
omyl

Rozcestní zajímavosti

24. dubna 2010 v 20:21 | Bublushka
V tomto rozcestníku nadjete odkazy na rubriky kde je spousta zajímavého psaní.

Zvířatahttp://i10.photobucket.com/albums/a119/polkadottz/Pixels/frog11.gif

Přírodahttp://ak.imgag.com/imgag/product/full/em/3095221f.gif

Magiehttp://www.33smiley.com/smiley4/animals/25.gif

Historiehttp://purpletoad.net/pixel/crown4.gif

Věděli jste že....

Ostatníhttp://s358.photobucket.com/albums/oo24/marmallow_bxtch/Sozai/Emotioncons/Sugar-Cubes/th_2.gif

http://sprott.physics.wisc.edu/fractals/collect/1995/0194_CUR.GIF

Rozcestník o mě

24. dubna 2010 v 20:07 | Bublushka
V tomto rozcestníku najdete odkazy na vše co se týká mě.

Moje kecy http://kaoaniz.free.fr/1/04/kaoaniz.01.gif

My dayhttp://i9.glitter-graphics.org/pub/749/749679avso1hlq11.gif

Potřebuju hlásnouthttp://i242.photobucket.com/albums/ff29/GTFOTHEFUNKMEISTER/pumba/cgs/pnda.png

Ostatníhttp://i242.photobucket.com/albums/ff29/GTFOTHEFUNKMEISTER/pumba/cgs/rocket.png

já

Další komixíky Garfiled- tentokrát už ve své rubrice :-)

24. dubna 2010 v 19:55 | Bublushka |  Garfiled a jiné komixy
Přemýšlela jsem co ještě dnes přidám a tak mě napadlo, že když má tady Garfiled už svou rubriku tak proč nepřidat další jeho komixíky.
A tady jsou:

Další pod c.č

1. kolo VGS

24. dubna 2010 v 19:43 | Bublushka |  VGS
A je to tady. První kolo Velké grafické soutěže.
Rozhodla jsem se, že když někdo něpošle úkol nevymažu ho a zůstane do konce celého vgs i kdyby neposílal vůbec. Jen nebude získávat body, takže stejně nevyhraje. A nebo může později začít dělat úkoly a  třeba získat dost bodů na výhru.
Soutěžící měli dělat blendy s celebritou.
No, neposala jen jedna holka, ale jinak se to ostatním moc povedly a tady to je :

Soutěžící č.1-Miss"Veronika
Blog: www.mockrasnazvirata.blog.cz
Používaný program:Photofiltre
Co nejraději dělá:dessy a avatary
Blend:
missberonika

Soutěžící č.2-amy M
Blog: http://kniracka.blog.cz/
Používaný program:photofiltr
Co nejraději dělá:wallpapery a colorizacky
Blend:
amam
Soutěžící č.3-supergirl4
Blog: supergirl4.blog.cz
Používané programy:Malování a photofiltre
Co nejraději dělá:velké blendy a tapety
Blend:
supeergilr114
Soutěžící č. 4-asHlEyKa
Blog: www.design-od-ashleyky.blog.cz
Používané programy: Photofiltre, občas photoshop
Co nejraději dělá: designy a blendy, jinak mám ráda vše
Blend neposlala

Soutěžící č.5-Maruška
Blog: marusha14.blog.cz
Používaný program: PF
Co nejraději dělá: kolorizaci avatary
Blend:
maruška
Soutěžící č.6-kimhm
Blog: kimhm.blog.cz
Používané programy: GIMP a PF
Co nejraději dělá::blendy
Blend:
kimhm


Tak halsujte v anketce, soutěžící si shánějte hlásky. A ted nakoukněte pod c.č kde najdete hodnocení a úkol do dalšího kola.